FLASH NEWS
SPRAVODAJSTVO:
OKRESNÝ DOPRAVNÝ INŠPEKTORÁT OR PZ V POVAŽSKEJ BYSTRICI UPOZORŇUJE MOTORISTICKÚ VEREJNOSŤ, ŽE OD PONDELKA 04.06.2018 DLHODOBO DO 31.12.2019 BUDE NA CESTE III. TRIEDY Č. 1983 V K. Ú. MILOCHOV (ČASŤ POVAŽSKEJ BYSTRICE) V KM 5,270 AŽ 5,400, LOKÁLNE V ÚSEKU CESTY POVAŽSKÁ BYSTRICA - MILOCHOV MIMO OBCE MEDZI ČASŤAMI HORNÝ MILOCHOV A DOLNÝ MILOCHOV, ÚPLNÁ UZÁVIERKA UVEDENÉHO ÚSEKU CESTY Z DÔVODU VÝSTAVBY ZÁPADNÉHO PORTÁLU TUNELA MILOCHOV.
NAJBLIŽŠIE PODUJATIA:
MESTO PÚCHOV VÁS POZÝVA NA AUTORSKÝ FOLKOVÝ RECITÁL ,,NA CESTE S KARLOM KRYLOM“, KTORÝ SA USKUTOČNÍ DŇA 22. FEBRUÁRA O 18:00 HOD. V DIVADLE PÚCHOV.
MESTO NOVÁ DUBNICA VÁS POZÝVA NA ŠKOLSKÚ ZÁBAVU, KTORÁ SA USKUTOČNÍ DŇA 23. FEBRUÁRA O 19:00 HOD. V KULTÚRNOM DOME KOLAČÍN.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA POVAŽSKÚ HITPARÁDU, KTORÁ SA USKUTOČNÍ DŇA 24. FEBRUÁRA O 15:00 HOD. V KINE MIER.
MESTO PÚCHOV VÁS POZÝVA NA PREDSTAVENIE ,, KRÁLIKY Z KLOBÚKA“, KTORÉ SA USKUTOČNÍ DŇA 24. FEBRUÁRA O 15:00 HOD. V DIVADLE PÚCHOV.
MESTO NOVÁ DUBNICA VÁS POZÝVA NA PREDSTAVENIE ,,HELIGONICA“, KTORÉ SA USKUTOČNÍ DŇA 24. FEBRUÁRA O 16:00 HOD. V KINE PANOREX.
MESTO PÚCHOV VÁS POZÝVA NA DIVADELNÚ HRU „PYŽAMO PRE ŠIESTICH“, KTORÁ SA USKUTOČNÍ DŇA 25. FEBRUÁRA O 19:00 HOD. V DIVADLE PÚCHOV.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA DIVADELNÚ KOMÉDIU ,,ODCHODY VLAKOV“, KTORÁ SA USKUTOČNÍ DŇA 26. FEBRUÁRA O 19:00 HOD. V KINE MIER.
MESTO PÚCHOV VÁS POZÝVA NA TANEČNÝ VEČER, KTORÝ SA USKUTOČNÍ DŇA 28. FEBRUÁRA O 17:00 HOD. V DIVADLE PÚCHOV.

O komunálne voľby v meste Ilava bol u obyvateľov veľký záujem. Účasť vo voľbách tu atakovala hranicu 55 percent. Z celkového počtu 4590 oprávnených voličov, prišlo k volebným urnám 2519.

Počet platných hlasov pre kandidátov na primátora mesta bol nakoniec 2487. O túto stoličku sa v Ilave uchádzali piati kandidáti. Dosluhujúci primátor mesta Štefan Daško, nezávislí kandidáti Viktor Wiedermann, Rastislav Turčík a Peter Proszczuk. Piatym kandidátom bol Eduard Štencl kandidujúci za ĽS Naše Slovensko. Už prvé prognózy po uzavretí volebných miestností naznačovali, že v Ilave sa bude meniť meno primátora. Do výrazného vedenia sa dostal Viktor Wiedermann, ktorý neskôr pretavil svoje vedenie do jednoznačného víťazstva, keď získal takmer 70% všetkých platných hlasov. Do poslaneckých lavíc v Ilave zasadne 12 poslancov. V obvode č. 1 získala najviac hlasov Ľudmila Hujová, na druhom mieste skončila Martina Bagínová a tretím poslancom z tohto obvodu sa stala Ľudmila Haasová V obvode č. 2 bola na prvom mieste Dana Scillerová, druhý bol Vladimír Bagín a do mestského zastupiteľstva sa dostala aj Karin Bartošová. Za obvod č. 3 prešli poslanci Jana Dianová a pavol Šupák. Vo volebný obvod č. 4 zvolili občania do zastupiteľstva Pavla Fila a Etelu Egylyovú. V Klobušiciach sa poslancami stali Daniel Strelčík a Branislav Vavrík. Podľa predsedu volebnej komisie bola volebná noc pokojná a žiadne problémy sa počas volieb nevyskytli. 

Čítané 268 krát
Zahlasujte
(0 hlasov)

Najčítanejšie správySpojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás