Print this page

Púchov potvrdil úlohu favorita

V deviatom kole druhej ligy seniorov Púchov privítal hokejistov z Prievidze.

Úvod zápasu bol zo strany domácich opatrný. Hokejisti MŠK sa presadili až v závere prvej tretiny, kedy sa Branislavovi Kvocerovi podarilo dotlačiť puk do bránky. Hneď v úvode druhého dejstva musel za nedovolené bránenie na trestnú lavicu odísť hráč Prievidze Július Danko. Púchovskí hokejisti presilovú hru zúžitkovali a zvýšili svoj náskok o ďalší gól. Prievidza si následne vypracovala niekoľko streleckých príležitostí, no domáceho brankára hostia výraznejšie neohrozili a Púchov viacmenej kontroloval hru. V 32. minúte však z rýchleho protiútoku Prievidza upravila skóre na 2:1. Presadil sa Marek Mendel. Po rozohrávke v stredovom pásme však Púchov okamžite kontroval a stav bol 3:1. V závere prvej tretiny si súper vypracoval niekoľko šancí a jednu z nich aj premenil. Náskok domácich bol už iba jednogólový. V 49. minúte sa za Púchov presadil Lukáš Hrušík a zvýšil na 4:2. Výdatnej gólovej nádielke sa diváci potešili v závere zápasu. Tomáš Bajtala zvýšil na 5:2, no o 2 minúty neskôr sa za Prievidzu opäť presadil Marek Mendel. Na konečných 6:3 pre domáci Púchov upravil František Zúbek.