Print this page

Zápas o všetko Panterom nevyšiel

Považské derby v prvej hokejovej lige medzi Považskou Bystricou a Dubnicou nad Váhom malo tentokrát ešte väčší náboj ako obvykle. Pre Panterov to bola posledná možnosť, ako mať postup do play off vo svojich rukách. Ak by v zápase s Dubnicou prehrali, s najväčšou pravdepodobnosťou by ich čakali zápasy play out o udržanie v súťaži.

Aj preto Panteri vleteli od prvých minút na svojho súpera a zasypali brankára Gibla v bráne hostí množstvom striel. Ten odolával až do 15. minúty, kedy sa presadil Pšurný. Domácim vedenie 1:0 vydržalo len do polovice druhej tretiny, keď z ojedinelej akcie Dubničanov vyrovnal Kristín. Od tohto momentu sa začalo hrať nedisciplinovane, čo malo za následok veľa vylúčených hlavne na strane Dubnice nad Váhom. Vyvrcholenie bolo potrestanie kapitána hostí trestom do konca zápasu za nešportové správanie. Paradoxne tento moment Dubničanov nakopol a dostali sa do zápasu a do konca druhého dejstva dokázali streliť Považskobystričanom dva góly. Postarali sa o ne Mikolášek a Lee.

 

V tretej tretine už zápas stratil tempo. Hráči Považskej Bystrice viac zahrievali trestnú lavicu, čo sa prejavilo aj na samotnom skóre. Súper povzbudený výkonmi v druhej tretine pridal Ďalšie tri góly. Dva vsietil najlepší strelec 1. ligy Kokavec a jeden Denis Trenčan. Dubnica nad Váhom tak porazila Považskú Bystricu 6:1.

 

Čítané 272 krát
Zahlasujte
(0 hlasov)
Kategória Šport

Viac od autora Alexander Kišš