Print this page

Historický postup do finále

Hokejbalisti HBK PROTEF Považská Bystrica mohli na domácej pôde spečatiť historický postup do finále extraligy najúspešnejšieho slovenského športu. V ceste im stál po tretí krát tím Martina, ktorý prišiel do Považskej Bystrice s jasným cieľom vrátiť sériu späť do Martina.

Od úvodných minút sa Považská Bystrica snažila nátlakovou hrou streliť čo najskôr prvý gól v zápase. To sa partii bojovníkov podarilo na konci prvej tretiny, keď sa do siete brankára Heczka trafil Linet. Na začiatku druhej tretiny hostia v presilovej hre znížili. Na konci peknej akcie bol Fodrek. Neprešla však ani minúta a bolo 2:1 pre Považskú Bystricu. Z blízka dorazil loptičku do brány Marek Demáček. Hosťom z Turca začali postupne dochádzať sily, čo silný tím Považskej Bystrice dokázal využiť a rozhodol. V treťom dejstve sa postupne do streleckej listiny zapísali Boris Oravec, Lukáš Ďurkech a Tomáš Kukučka. Považská Bystrica tak vyhrala v treťom duely série proti Martinu 5:1 a v najkratšom možnom čase postúpila do finále proti Skalici.