Print this page

Derby zápas priniesol deľbu bodov

Futbalisti MŠK Považská Bystrica začali nový ročník 3. ligy západ na štadióne v Lednických Rovniach. Považskobystričania sa pred sezónou netajili cieľom postúpiť do vyššej ligy a tak bolo pre nich zvládnuť vstup do ligy, veľmi dôležité. Súper z Lednických Rovní však dlhodobo patrí k najlepším tímom v lige. To bolo vidieť od prvých minút aj priamo na ihrisku. Hráči Považskej Bystrice mali v prvom polčase síce územnú prevahu a viac gólových šancí, no súper vyrážal do veľmi nebezpečných rýchlych protiútokov. Na oboch stranách mohli diváci vidieť viacero dobrých šancí, no chýbal kľud v zakončení. Na strane Považskej Bystrice to boli najmä Gáborik a Gamboš, ktorý zamestnávali obranu domácich, no v bráne ani jeden strelecký pokus neskončil. Po zmene strán začali aktívnejšie domáci hráči Lednických Rovní a Považskobystričanov zatlačili do defenzívy. Rezultoval z toho nakoniec úvodný gól zápasu, o ktorý sa postaral Puček.

Gól Považskobystričanov prebral a začali sa viac tlačiť do zakončenia. V 72. minúte po zmätkoch v obrane Lednických Rovní nariadil rozhodca pokutový kop. K lopte sa postavil Lukáš Slávik a svojou presnou strelou nedal domácemu brankárovi žiadnu šancu zasiahnuť.  V závere stretnutia mohli oba tímy strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no skóre sa už nemenilo. Považská Bystrica tak remizovala na pôde Lednických Rovní 1:1.