Print this page

Komárno uštedrilo Púchovu prvú prehru v sezóne

Po ôsmich víťazstvách v rade nastúpili kadeti volejbalového oddielu 1970 MŠK Púchov na dva domáce zápasy proti ďalšiemu favoritovi súťaže tímu Spartak Komárno.

Prvý duel sa stal korisťou Púchovčanov, ktorý dokázali svojho súpera poraziť hladko 3:0. V tom druhom však Komárno zlepšilo hru a Púchov mal výrazné problémy. V prvom sete Komárno ukázalo svoju silu, keď začalo lepšie  a presnejšie smečovať. Tím z južného Slovenska robil málo chýb, na čo Púchov nedokázal reagovať a prehral prvý set 25:18. Po zmene strán pokračovalo Komárno v dobrom výkone a vypracovalo si opäť sľubný náskok. Tentokrát však Púchov hlavne vďaka presnému podaniu dokázal výsledok otočiť a vyhral v druhom sete 25:22. Tretí set bol podobný ako tie predošlé. Komárno zbieralo body a Púchovčania postupne strácali. Nefungovali najmä bloky, ale problém bol aj v rozohrávke, či následných smečoch. Aj vďaka tomu vyhralo Komárno tretí set 25:21. Štvrtý set bol nakoniec rozhodujúci. Hráči z Komárna urobili menej chýb ako domáci a dokráčali k zisku setu a zároveň celého zápasu v pomere 3:1. Púchov tak zaznamenal prvú prehru v aktuálnej sezóne.