Print this page

Víťazný vstup do prípravy

Futbalisti MŠK Považská Bystrica majú za sebou prvý priateľský duel v rámci zimnej prípravy na jarnú časť tretej ligy západ. Súper Považskobystričanov bol účastník Českej tretej najvyššej ligy Frýdek Místek.

Zápas od úvodu patril domácim, ktorý nastúpili v zostave aj s viacerými novými tvárami. Keďže tím pred týmto duelom opustil ghanský legionár John Ofosu Twasam, musel tréner postaviť na kraj obrany Petruša. V zálohe začal duel ďalší nový hráč ktorý je v tíme na skúške, Peter Šútorík. A práve on bol jedným z prvých strelcov Považskej Bystrice v novom roku, keď svojou strelou v 40 minúte zvýšil na 2:0 pre domácich. Úplne prvý gól tímu MŠK strelil Gajdošík, ktorý sa presadil v 20 minúte. Po zmene strán sa na ihrisko dostali ďalší nový hráči, ktorý trápili obranu českého tímu. Najmä Jakub Valient potiahol po ľavej strane viacero sľubne vyzerajúcich akcií.  Nakoniec však tím z Považia tretí gól nepridal a keďže Frýdek Místek dokázal len znížiť, vyhrali zverenci trénera Vágnera prvý priateľský duel v Novom roku v pomere 2:1.