FLASH NEWS
SPRAVODAJSTVO:
OKRESNÝ DOPRAVNÝ INŠPEKTORÁT OR PZ V POVAŽSKEJ BYSTRICI UPOZORŇUJE MOTORISTICKÚ VEREJNOSŤ, ŽE OD PONDELKA 04.06.2018 DLHODOBO DO 31.12.2019 BUDE NA CESTE III. TRIEDY Č. 1983 V K. Ú. MILOCHOV (ČASŤ POVAŽSKEJ BYSTRICE) V KM 5,270 AŽ 5,400, LOKÁLNE V ÚSEKU CESTY POVAŽSKÁ BYSTRICA - MILOCHOV MIMO OBCE MEDZI ČASŤAMI HORNÝ MILOCHOV A DOLNÝ MILOCHOV, ÚPLNÁ UZÁVIERKA UVEDENÉHO ÚSEKU CESTY Z DÔVODU VÝSTAVBY ZÁPADNÉHO PORTÁLU TUNELA MILOCHOV.
NAJBLIŽŠIE PODUJATIA:
MESTO PÚCHOV VÁS POZÝVA NA AUTORSKÝ FOLKOVÝ RECITÁL ,,NA CESTE S KARLOM KRYLOM“, KTORÝ SA USKUTOČNÍ DŇA 22. FEBRUÁRA O 18:00 HOD. V DIVADLE PÚCHOV.
MESTO NOVÁ DUBNICA VÁS POZÝVA NA ŠKOLSKÚ ZÁBAVU, KTORÁ SA USKUTOČNÍ DŇA 23. FEBRUÁRA O 19:00 HOD. V KULTÚRNOM DOME KOLAČÍN.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA POVAŽSKÚ HITPARÁDU, KTORÁ SA USKUTOČNÍ DŇA 24. FEBRUÁRA O 15:00 HOD. V KINE MIER.
MESTO PÚCHOV VÁS POZÝVA NA PREDSTAVENIE ,, KRÁLIKY Z KLOBÚKA“, KTORÉ SA USKUTOČNÍ DŇA 24. FEBRUÁRA O 15:00 HOD. V DIVADLE PÚCHOV.
MESTO NOVÁ DUBNICA VÁS POZÝVA NA PREDSTAVENIE ,,HELIGONICA“, KTORÉ SA USKUTOČNÍ DŇA 24. FEBRUÁRA O 16:00 HOD. V KINE PANOREX.
MESTO PÚCHOV VÁS POZÝVA NA DIVADELNÚ HRU „PYŽAMO PRE ŠIESTICH“, KTORÁ SA USKUTOČNÍ DŇA 25. FEBRUÁRA O 19:00 HOD. V DIVADLE PÚCHOV.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA DIVADELNÚ KOMÉDIU ,,ODCHODY VLAKOV“, KTORÁ SA USKUTOČNÍ DŇA 26. FEBRUÁRA O 19:00 HOD. V KINE MIER.
MESTO PÚCHOV VÁS POZÝVA NA TANEČNÝ VEČER, KTORÝ SA USKUTOČNÍ DŇA 28. FEBRUÁRA O 17:00 HOD. V DIVADLE PÚCHOV.

Obyvatelia Horného aj Dolného Milochova zažívajú zaťažkávajúcu skúšku. Modernizácia železničnej trate totiž vyžaduje veľa
trpezlivosti. Pracuje sa na výstavbe mosta i prípravných prácach pre tunel. Denne prejde miestnou časťou viac ako dvadsiatka
nákladných áut.

 Ráz miestnej časti Milochov sa mení pred očami, zmizli niektoré domy, vyrúbali sa rozsiahle plochy. Most ponad Váh, ktorý bude prepájať dva tunely je už vo výstavbe. Do toku navážajú podložie pre ťažké mechanizmy, osadili prvé mostné piliere. Práca vo vodnom teréne je náročná. Výstavba trate vyžaduje zo strany obyvateľov veľa trpezlivosti. Najmä ľudia z Horného Milochova zažívajú zaťažkávajúcu skúšku. Denne prejde po úzkej ceste viac ako 20tka ťažkých tatroviek. Ľuďom začínajú praskať domy. Nápor ťažkých mechanizmov sa už začal objavovať aj na ceste, ktorú v Milochove len prednedávnom kompletne zrekonštruovali. Asfalt začína praskať. Obyvatelia majú strach, čo sa ešte len bude diať, keď začnú raziť tunel a popod domy budú premávať ďalšie tatrovky plné hliny. Vodiči vraj navyše jazdia nezodpovedne. Na meste sa už týmto problémom zaoberajú a chystajú opatrenia. Ďalší problém, s ktorým sa bude treba popasovať, je železničná stanica v Dolnom Milochove, ktorá zanikne. Spoje MHD bude potrebné posilniť. Problémy, ktoré so sebou modernizácia trate nesie, budú obyvatelia Milochova znášať do roku 2020, kedy má byť celá výstavba ukončená. Malo by im to však priniesť aj určité výhody.

Čítané 1030 krát
Zahlasujte
(1 Hlas)
Kategória Z domova

Najčítanejšie správySpravodajstvo v obrazoch

 
Neznámy páchateľ uzatváraním fiktívnych zmluvných vzťahov na základe falošného podpisu poškodzuje dobré...
Hádzanári MŠK Považská Bystrica majú za sebou druhý zápas nadstavbovej časti extraligy. Privítali v ňom...
Florbalisti Púchova zakončili základnú časť 1. ligy zápasom na pôde Dubnice nad Váhom. Derby duel už nemohol...
Moderný futbalový tréner dnes nie je len trénerom, ale musí na hráčov pôsobiť aj ako motivátor a často aj...

Spojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás