FLASH NEWS
SPRAVODAJSTVO:
OKRESNÝ DOPRAVNÝ INŠPEKTORÁT OR PZ V POVAŽSKEJ BYSTRICI UPOZORŇUJE MOTORISTICKÚ VEREJNOSŤ, ŽE OD PONDELKA 04.06.2018 DLHODOBO DO 31.12.2019 BUDE NA CESTE III. TRIEDY Č. 1983 V K. Ú. MILOCHOV (ČASŤ POVAŽSKEJ BYSTRICE) V KM 5,270 AŽ 5,400, LOKÁLNE V ÚSEKU CESTY POVAŽSKÁ BYSTRICA - MILOCHOV MIMO OBCE MEDZI ČASŤAMI HORNÝ MILOCHOV A DOLNÝ MILOCHOV, ÚPLNÁ UZÁVIERKA UVEDENÉHO ÚSEKU CESTY Z DÔVODU VÝSTAVBY ZÁPADNÉHO PORTÁLU TUNELA MILOCHOV.
NAJBLIŽŠIE PODUJATIA:
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA DNI EURÓPSKEHO KULTÚRNEHO DEDIČSTVA 2019 „POĎ NA HRAD“, DŇA 28. SEPTEMBRA OD 13:00 HOD. NA HRADE POVAŽSKEJ BYSTRICE.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA HOROMIL FEST, KTORÝ SA USKUTOČNÍ V DŇOCH 26. – 29. SEPTEMBRA V KINE MIER.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA KRST 3. CD MOŠTENSKÝCH PAJTÁŠOV ,,NA MOŠTENSKEJ VEŽI“, DŇA 29. SEPTEMBRA O 15:30 HOD. V KINE MIER.
MESTO PÚCHOV VÁS POZÝVA NA NEDEĽU S ROZPRÁVKOU O KOCÚROVI A PYŠNEJ HVIEZDE, DŇA 29. SEPTEMBRA O 16:00 HOD V DIVADLE PÚCHOV.
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM VÁS POZÝVA NA PREDSTAVENIE „UTVORTE KORIDOR:“ GORDULIČ VS KŇAŽKO, DŇA 30. SEPTEMBRA O 17:00 HOD. V DOME KULTÚRY.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA MUZIKÁL FRIDA, DŇA 2. OKTÓBRA O 18:00 HOD. V KINE MIER.
MESTO NOVÁ DUBNICA VÁS POZÝVA NA GALAKONCERT HANY ZAGOROVEJ, DŇA 6. OKTÓBRA O 19:00 HOD. V KINE PANOREX.

štvrtok, 10. október 2019, 16:54

Druhá najvyššia futbalová liga má za sebou už jedenásť kôl jesennej časti. Najúspešnejším tímom ligy je momentálne tím FK Dubnica nad Váhom, ktorý je s bilanciou desať výhier a jedna prehra na čele súťaže. V jedenástom kole sa Dubničania stretli na domácom štadióne s tímom Komárna. Od úvodných minút videli diváci zaujímavý útočný futbal. Prvý gól zápasu padol už v piatej minúte a postaral sa o neho domáci útočník Čurik. V ďalšej časti prvého dejstva vynikli obaja brankári, ktorý za svoj chrbát nič nepustili. Po zmene strán padol opňť rýchly gól. S priameho kopu ho strelil Dubničan Václav. O pár minút na to išli domáci už do trojgólového vedenia, keď svoju šancu zakončil gólom Janco. V 62. minúte sa k slovu dostali aj hostia, keď na 1:3 znižoval Pinte. Gól hostí povzbudil, čo viedlo k veľkému tlaku. Domácich potržal v mnohých momentoch brankár Digaňa, ktorý už drámu nepripustil. Navyše Dubničania pridalo v 74. minúte poistku v podobe gólu Vujoševića na 4:1. Dubncia nad Váhom tak vyhrala desiaty zápas v novom ročníku druhej ligy, čo znamenalo že doma Dubnica neprehrala už 19 súťažných zápasov. Naposledy si odniesol z Dubnice bod Šamorín 23. marca a všetky tri Komárno 11.8. minulého roku.

štvrtok, 10. október 2019, 16:50

Hádzanári MŠK Považská Bystrica sa v rámci šiesteho kola extraligy hádzanej stretli doma s Novými Zámkami. Zápas začali lepšie hostia, ktorý si udržiavali jednogólové vedenie a Považská Bystrica len dorovnávala skóre. V 15. minúte sa domáci dostali prvýkrát do vedenia, keď sa s krídla presadil Ivanitsya. V ďalšej fáze prvého polčasu si domáci udržiavali náskok, no súper sa srdnato bránil a nedovolil Považskobystričanom dostať sa do vyššieho vedenia. Prvý polčas tak skončil 18:17, keď sekundu pred koncom poslal domácich do vedenia Bystrický. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Oba tímy predvádzali kvalitnú hádzanú a snažili sa preklopiť vedenie na svoju stranu. V 42 minúte sa dokázali sériou troch gólov v rade dostať do vedenia hostia no to trvalo len minútu. Domáci sa nadýchli k veľkému obratu, keď v priebehu piatich minút nastrieľali 5 gólov a žiaden neinkasovali. Pričinil na o to svojim skvelými zákrokmi aj domáci brankár Dobroň. Následne si tréner hostí zobral oddychový čas, no k obratu to už neviedlo. Zápas si Považskobystričania ustrážili a dokázali tak poraziť Nové Zámky 31:28.

štvrtok, 03. október 2019, 11:18

V Považskej Bystrici sa stretli poslanci mestského zastupiteľstva, aby prerokovali viacero bodov týkajúcich sa chodu mesta a mestských organizácií. V úvode schôdze sa k slovu dostali občania. V ich požiadavkách rezonovali najmä otázky ohľadom rekonštrukcie štadióna, plánovaného úveru, či téma výstavby bytových domov na sídlisku Hliny. Obyvatelia okolitých domov spísali proti tejto výstavbe petíciu.

streda, 02. október 2019, 11:16

Mesto Považská Bystrica sa zapojilo s viacerými projektami do súťaže o financie z participatívnehoho komunitného rozpočtu kraja. Jedným s projektov ktorý bol úspešný, bolo vybavenie škôl a predškolských zariadení v meste novými košmi na separovaný odpad.

Vyhľadajte v archíve

TV Program

Čas Program Info
05:20 PU Magazín Správy z Púchova a okolia
05:40 Spektrum Hodový program bol bohatý
05:50 Infotext Inzercia, informácie, trh práce, pozvánky
06:00 Noviny Považskobystrický motocykel, Po stopách Rimanov, Letné slávnosti v Lednických Rovniach,...