Print this page

Florbalisti Púchova s vyrovnanou bilanciou

Prvý septembrový víkend si v 1. florbalovej lige odkrútili úvodné dvojkolo. Púchovský florbalisti začali novú sezónu výhrou v Likavke 4:0. V nedeľu sa im doma už tak nedarilo. V StC aréne sa postavili proti minuloročnému extraligistovi Žiline.

Domáci otvorili skóre v 12. minúte kapitánom Mrocekom, radovali sa však len 23 sekúnd. Za hostí vyrovnal Hruška a po minúte otočil skóre v prospech Žiliny Hrin. Po odohratí 15 sekúnd druhej tretiny Jakub Mrocek vyrovnal. No ani tento stav netrval dlho , v tretej minúte Hruška z otočky a o dve minúty Jančo po prihrávke spoza bránky, poslali hostí do vedenia 4:2. Ani nie po 17 sekundách sa stav opäť menil, z polovice ihriska strelil 5 gól do Púchovskej bránky Mitr. V 6.m po prihrávke od Bulejka znížil vedenie Žiliny Dominik Krajči. No Kvasnica s Galovičom ešte do konca druhej tretiny zvýšili vedenie Žiliny na 3:7. Domáci to nevzdali ani za takéhoto stavu. V 5. minúte ustáli oslabenie a podržal ich aj brankár Michal Tomáš. V 9. minúte záverečnej tretiny sa gólmi Korbaša a Daniela Krajčiho opäť vrátili do hry. V 10. minúte Galovič svojim druhým gólom opäť zobral vietor z plachiet Púchovu. Domáci v 17. minúte už len upravili gólom Daniela Krajčiho na konečných 6:8.