FLASH NEWS
SPRAVODAJSTVO:
OKRESNÝ DOPRAVNÝ INŠPEKTORÁT OR PZ V POVAŽSKEJ BYSTRICI UPOZORŇUJE MOTORISTICKÚ VEREJNOSŤ, ŽE OD PONDELKA 04.06.2018 DLHODOBO DO 31.12.2019 BUDE NA CESTE III. TRIEDY Č. 1983 V K. Ú. MILOCHOV (ČASŤ POVAŽSKEJ BYSTRICE) V KM 5,270 AŽ 5,400, LOKÁLNE V ÚSEKU CESTY POVAŽSKÁ BYSTRICA - MILOCHOV MIMO OBCE MEDZI ČASŤAMI HORNÝ MILOCHOV A DOLNÝ MILOCHOV, ÚPLNÁ UZÁVIERKA UVEDENÉHO ÚSEKU CESTY Z DÔVODU VÝSTAVBY ZÁPADNÉHO PORTÁLU TUNELA MILOCHOV.
NAJBLIŽŠIE PODUJATIA:
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA BAŽANT KINEMATOGRAF V DŇOCH 19. – 22. AUGUST.
MESTO NOVÁ DUBNICA VÁS POZÝVA PREDNÁŠKU „VYZUJTE SA, PROSÍM“ PO KTOREJ BUDE NASLEDOVAŤ KONCERT BRATOV GEIŠBERGOVCOV, DŇA 22. AUGUSTA O 18:00 HOD. V PARČÍKU PRI KULTÚRNEJ BESEDE.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA PIKNIK NA FONTÁNE „ FOOD FESTIVAL“, DŇA 24. AUGUSTA OD 10:00 HOD.
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM VÁS POZÝVA NA DUBNICKÝ FOLKLÓRNY FESTIVAL, KTORÝ SA USKUTOČNÍ V DŇOCH OD 21. DO 25. AUGUSTA.
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM VÁS POZÝVA „PINK FLOYD REVIVAL“ DŇA 28. AUGUSTA O 20:00 HOD. V NÁDVORÍ KAŠTIEĽA V DUBNICI NAD VÁHOM.
MESTO PÚCHOV VÁS POZÝVA NA 44. ROČNÍK TURISTICKÉHO POCHOVDU „PÚCHOVSKÝ OKRUH ZA ZDRAVÍM“, DŇA 1. SEPTEMBRA.

Šport (1348)

streda, aug 07 2019

Hádzanári MŠK Považská Bystrica začali prípravu na nový ročník extraligy hádzanej. Tím prešiel počas leta výraznou prestavbou, keď ho opustilo viacero skúsených opôr. Niektorí hráči skončili kariéru úplne, iný si našli nový angažmán.

 

Keďže tím opustil reprezentačný pivot Šimon Macháč, bolo potrebné nájsť hráča na jeho miesto. Tím preto angažoval dvojmetrového 26 ročného ukrajinského hráča z Donbasu Sergeja Petričenka. Druhou letnou akvizíciou je jeden z najlepších strelcov ligy, hráč z Bosny a Hecegoviny, Anur Burzanovič.

streda, aug 07 2019

Futbalisti MŠK Považská Bystrica začali nový ročník 3. ligy západ na štadióne v Lednických Rovniach. Považskobystričania sa pred sezónou netajili cieľom postúpiť do vyššej ligy a tak bolo pre nich zvládnuť vstup do ligy, veľmi dôležité. Súper z Lednických Rovní však dlhodobo patrí k najlepším tímom v lige. To bolo vidieť od prvých minút aj priamo na ihrisku. Hráči Považskej Bystrice mali v prvom polčase síce územnú prevahu a viac gólových šancí, no súper vyrážal do veľmi nebezpečných rýchlych protiútokov. Na oboch stranách mohli diváci vidieť viacero dobrých šancí, no chýbal kľud v zakončení. Na strane Považskej Bystrice to boli najmä Gáborik a Gamboš, ktorý zamestnávali obranu domácich, no v bráne ani jeden strelecký pokus neskončil. Po zmene strán začali aktívnejšie domáci hráči Lednických Rovní a Považskobystričanov zatlačili do defenzívy. Rezultoval z toho nakoniec úvodný gól zápasu, o ktorý sa postaral Puček. 

Gól Považskobystričanov prebral a začali sa viac tlačiť do zakončenia. V 72. minúte po zmätkoch v obrane Lednických Rovní nariadil rozhodca pokutový kop. K lopte sa postavil Lukáš Slávik a svojou presnou strelou nedal domácemu brankárovi žiadnu šancu zasiahnuť.  V závere stretnutia mohli oba tímy strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no skóre sa už nemenilo. Považská Bystrica tak remizovala na pôde Lednických Rovní 1:1.

utorok, aug 06 2019

Futbalisti FK Dubnica nad Váhom vstúpili do novej sezóny druhej ligy s viacerými novinkami. V uplynulej sezóne skončil nováčik druhej ligy na skvelom 7. mieste, keď nastrieľal najviac gólov a s prehľadom si zabezpečili miestenku v ďalšom ročníku druhej najvyššej súťaže.

 

piatok, aug 02 2019

Domáci badmintonový klub Racquets Púchov už niekoľko rokov organizuje pravidelný letný kemp v rámci ktorého sa v Púchove schádzajú športovci z viacerých kútov Slovenska. Celkovú úroveň si pochvaľovali hráči aj organizátori. 

utorok, júl 30 2019

V druhom kole druhej futbalovej ligy sa hráči Mestského športového klubu predstavili na domácom trávniku proti súperom z Liptovského Mikuláša. Lepšie začali domáci. V 21. minúte sa v súperovej jedenástke po zblokovanej strele pohotovo zorientoval Pilný a poslal MŠK do vedenia. Hostia však už do 5 minút reagovali presným zásahom Staša a bolo vyrovnané. Strelec prvého gólu hostí ostal pri chuti aj v druhom polčase. V 65. minúte poslal Liptovský Mikuláš do vedenia. Domáci hráči sú aj napriek tesnej prehre motivovaní získať čo najskôr prvé body na svoje konto v tabuľke. Najbližšie sa MŠK Púchov predstaví na súperovom ihrisku v Komárne.

 

utorok, júl 30 2019

Hasičskú súťaž v Dubkovej neprekazili ani nepriaznivé poveternostné podmienky. Na štart sa postavili družstvá z blízkeho i ďalekého okolia. Prvé miesto si odnieslo družstvo dobrovoľných hasičov z Hoštinej. Druhá priečka patrí Ďurďovému a tretie miesto obsadili hasiči z Českého Lidečka. 

streda, júl 24 2019

Slovensko – Moravská hasičská liga cez víkend pokračovala 9. kolom v Zbore. Na štartovú čiaru sa celkovo postavilo 23 tímov. Domáce družstvo potvrdilo dobrú formu, keď s výsledným časom 13 sekúnd 52 stotín zvíťazilo. Len šesť stotín sekundy delilo od nich družstvo zo Stupného, ktoré skončilo na druhom mieste. Ako tretí sa umiestnili hasiči z Podhoria, ktorých výsledný čas bol 13 sekúnd 83 stotín. 

utorok, júl 23 2019

Fanúšikovia cyklistiky sa znova stretli v Púchove. Európsky pohár v paracyklistike sa v tomto kalendárnom roku totiž opäť uskutočnil práve v Púchove a v Lednických Rovniach. Podujatie prinieslo množstvo pekných športových momentov.    

streda, júl 17 2019

Futbalový turnaj s názvom Mašík Cup je v rámci Púchovskej doliny už niekoľko rokov obľúbeným športovým podujatím. Dôkazom sú plne obsadené kapacity turnaja. Do obce Lysá pod Makytou zavítalo i tento rok až 24 družstiev. Zdá sa, že Mašík Cupu tento rok dominovali Púchovčania, nakoľko najúspešnejšie tri tímy boli registrované ako družstvá  práve z Púchova.

 

Výsledky Mašík Cup 2019 nájdete v Image Gallery.

streda, júl 17 2019

Futbalisti MŠK Považská Bystrica odohrali druhý duel v rámci prípravy na novú sezónu. V prvom zápase počas letnej prípravy porazili účastníka tretej ligy sever na jeho ihrisku 4:3. Gólovo sa presadili tromi gólmi Gajdošík a jedným Slávik. Druhý zápas prípravy odohrali zverenci trénera Vágnera na pôde druholigového Liptovského Mikuláša. Zápas priniesol vyrovnaný duel plný pekných futbalových akcií. Po prvom polčase bol stav vyrovnaný 1:1. Za Považskú Bystricu strelil gól Gáborík. V druhom dejstve sa Považskobystričania vďaka gólu Čiernika ujali vedenia 2:1, no z poslednej akcie zápasu dokázali domáci vyrovnať na konečných 2:2. 

Stránka 1 z 135

Najčítanejšie správySpravodajstvo v obrazoch

 
Hádzanári MŠK Považská Bystrica začali prípravu na nový ročník extraligy hádzanej. Tím prešiel počas leta...
Futbalisti MŠK Považská Bystrica začali nový ročník 3. ligy západ na štadióne v Lednických Rovniach....
Futbalisti FK Dubnica nad Váhom vstúpili do novej sezóny druhej ligy s viacerými novinkami. V uplynulej sezóne...
Domáci badmintonový klub Racquets Púchov už niekoľko rokov organizuje pravidelný letný kemp v rámci ktorého...

Spojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás