FLASH NEWS
AKTULNE:
VSTUPNÉ ZA ZRUŠENÉ PODUJATIA PX CENTRA SA BUDE VRACAŤ V TIK-U V NASLEDOVNÝCH TERMÍNOCH: * KONCERT DYCHOVÉHO ORCHESTRA ZUŠ: 1.4.2020 11:00 – 13:00 H A 14:00 – 17:00 H A 2.4.2020 OD 9:00 – 11:00 H * DIVADELNÉ PREDSTAVENIE PANIKÁRI: 2.4.2020 OD 13:00 DO 16:00 H A 9.4.2020 OD 9.00 – 11.00 H * JARIČKU VÁM NESIEME: 8.4.2020 11:00 - 13:00 H A 14:00 – 17:00 H * PROGRES 25 ROKOV S VAMI: 15.4.2020 10:00 – 12:00 H A 13:00 – 15:00 H * 4 CHLAPI A ADELA: 16.4.2020 10:00 – 12:00 H A 13:00 – 16:00 H * - VSTUP DO BUDOVY KINA BUDE MOŽNÝ IBA S RÚŠKOM NA TVÁRI, PODĽA MOŽNOSTI S RUKAVICAMI, A PROSÍME DODRŽIAVAŤ POKYNY NA POHYB V PRIESTORE KINA MIER. O VRACANÍ VSTUPNÉHO ZA ĎALŠIE ZRUŠENÉ PODUJATIA VÁS BUDEME PRIEBEŽNE INFORMOVAŤ. V PRÍPADE OTÁZOK NÁS KONTAKTUJTE V UVEDENÝCH TERMÍNOCH A ČASOCH NA Č. TEL. 0917 450 666 ALEBO 0905 582 624.
PRIMÁTORKA KATARÍNA HENEKOVÁ PO TELEFONÁTE S REGIONÁLNYM ÚRADOM VEREJNÉHO ZDRAVOTNÍCTVA V PB OZNAMUJE OBČANOM MESTA PÚCHOV: „V MESTE PÚCHOV EVIDUJEME PRVÝ PRÍPAD NÁKAZY INFEKCIOU COVID-19, U OSOBY MUŽA, PÔSOBIACEHO V MESTE PÚCHOV. REGIONÁLNY ÚRAD VEREJNÉHO ZDRAVOTNÍCTVA V POVAŽSKEJ BYSTRICI KONTAKTUJE VŠETKY OSOBY, KTORÉ S NÍM PRIŠLI DO ÚZKEHO KONTAKTU. POZITÍVNE TESTOVANÝ MUŽ BOL V ÚZKOM KONTAKTE S OSOBOU S CESTOVATEĽSKOU ANAMNÉZOU – V SÚČASNOSTI SA NACHÁDZA V DOMÁCEJ KARANTÉNE, HOSPITALIZÁCIA NEBOLA NUTNÁ.“ POTVRDENÝ PRÍPAD SA NETÝKA OBČANA MESTA PÚCHOV!
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA PRIŠLO V TÝCHTO NIE ĽAHKÝCH ČASOCH S INICIATÍVOU POVAŽSKÁ BYSTRICA SPOJME SA A POMÔŽME SI. VYZÝVA ĽUDÍ K SÚDRŽNOSTI A POMOCI SENIOROM. PRÁVE TÍ SÚ TOU NAJOHROZENEJŠOU SKUPINOU OBYVATEĽSTVA. RADNICA HĽADÁ DOBROVOĽNÍKOV NAD 18 ROKOV, KTORÍ SÚ OCHOTNÍ JEJ POMÔCŤ.
PARKOVACIE KARTY, KTORÝM KONČÍ PLATNOSŤ, BOLI AUTOMATICKY PREDĹŽENÉ. PREDAJ PARKOVACÍCH PREUKAZOV JE ZATVORENÝ DO 31. MARCA. DO TOHTO DÁTUMU SA AUTOMATICKY PREDLŽUJÚ AJ PREUKAZY PLATNÉ DO 12. MARCA
AJ NAPRIEK ZATVORENÝM KOSTOLOM BUDE TELEVÍZIA POVAŽIE VYSIELAŤ NAŽIVO SVÄTÚ OMŠU DENNE O 17:00 HOD. V NEDEĽU KLASICKY O 8:45 HOD.
NEMOCNICA S POLIKLINIKOU V PB OZNAMUJE, ŽE OD STREDY 18. MARCA BUDE MOŽNÉ VSTÚPIŤ DO PRIESTOROV NEMOCNICE LEN CEZ BEZBARIÉROVÝ VSTUP (OD DETSKEJ POLIKLINIKY, DO PRIESTOROV PRI LEKÁRNI SV. LUKÁŠ). VSTUP BUDE MOŽNÝ LEN S OCHRANOU DÝCHACÍCH CIEST (RÚŠKO, ŠATKA, ŠÁL A POD.). VŠETKY OSTATNÉ VCHODY DO NEMOCNICE BUDÚ PRE VEREJNOSŤ UZATVORENÉ. PRI VCHODE DO BUDOVY BUDE KAŽDÉMU ZMERANÁ TELESNÁ TEPLOTA BEZKONTAKTNÝM TEPLOMEROM. JEDEN CENTRÁLNY VCHOD DO NEMOCNICE SA BUDE POUŽÍVAŤ DO ODVOLANIA
ÚRADNÉ HODINY KLIENTSKYCH CENTIER SA OD PONDELKA 16.03.2020 SKRACUJÚ NA ČAS OD 8:00 DO 11:00 KAŽDÝ PRACOVNÝ DEŇ.
DO BUDOVY KLIENTSKEHO CENTRA, OKRESNÉHO ÚRADU A POLICAJNÉHO ZBORU BUDE UMOŽNENÝ VSTUP LEN OSOBÁM S DOHODNUTÝM TERMÍNOM NA KONKRÉTNY ÚKON.
OBČANIA, KTORÍ SA UŽ V MINULOSTI OBJEDNALI NA ÚSEKU DOPRAVNÝCH EVIDENCIÍ MIMO NOVÝCH ÚRADNÝCH HODÍN, SA BUDÚ MUSIEŤ ZNOVU OBJEDNAŤ NA ČAS OD 8:00 DO 11:00 HOD. NAKOĽKO ICH OBJEDNÁVKY BOLI ZRUŠENÉ
VYHOTOVENÉ DOKLADY BUDÚ ZASIELANÉ OBČANOM PROSTREDNÍCTVOM POŠTY.
ZAKAZUJE SA VSTUP RODIČOV S DEŤMI DO VŠETKÝCH KLIENTSKYCH PRACOVÍSK OKREM NEVYHNUTNÝCH ÚKONOV.

Šport (1515)

streda, mar 18 2020

Hokej v Dubnici nad Váhom má za sebou prvú sezónu pod novým vedením. Nový prezident klubu Július Prekop avizoval pred začiatkom sezóny viaceré novinky, ktoré sa mali dotknúť všetkých kategórií, ale aj trénerov, či práce s mládežou.

štvrtok, mar 12 2020

Hokejbalové ihrisko v Považskej Bystrici prešlo v posledných dňoch významnou rekonštrukciou. Tá sa týkala povrchu hracej plochy, keďže pôvodný betón spôsoboval hráčom výrazné problémy. Trendom je dnes povrch umelý a ten v Považskej Bystrici patrí k tím najmodernejším.

streda, mar 11 2020

Okresné kolo v gymnastike sa konalo v telocvični na Základnej škole Gorazdovej.  Okrem domáceho družstva sa zúčastnili aj kolektívy zo Základnej školy Mládežníckej a Komenského. V kategórii C sa na prvom mieste umiestnilo družstvo zo Základnej školy Mládežníckej. V kategórii B dominovala Základná škola Komenského.
 

nedeľa, mar 08 2020

Hokejbalisti HBK PROTEF Považská Bystrica odohrali v rámci 17. kola extraligy doma duel proti Pruskému. Oba tímy delili v tabuľke pred týmto zápasom len dva body, čo znamenal, že pre oba tímy bol zápas veľmi dôležitý. Pre Pruské bol zápas hneď od úvodu veľmi ťažký, keďže prišli do Považskej Bystrice len s polovicou tímu. Naopak Považská Bystrica nastúpila dá sa povedať v plnej sile. To bolo vidieť aj v zápase. Domáci útočili a hostia sa snažili vyrážať do rýchlych protiútokov. Ako prvý udreli domáci hráči HBK PROTEF. V 11. minúte prekonal strelou hosťujúceho brankára Mišovca Marek Lukáč. V druhej tretine domáci svoj náskok ešte zvýraznili. V 23 minúte dorazil strelu Teplického do brány Piják a o dve minúty neskôr sa v presilovej hre presadil strelou od modrej Dejneka. Tretie dejstvo prinieslo ešte dva góly. Na 4:0 zvyšoval v 33. minúte Kukučka a na 4:1 znížil dve minúty pred koncom Milan Vozár. Považská Bystrica tak porazila Pruské, čím si zabezpečila tri kolá pred koncom 100% istotu vyraďovacích bojov. 

nedeľa, mar 08 2020

Futbalisti MŠK Považská Bystrica vstúpili do jarnej časti 3. ligy západ domácim zápasom s Lednickými Rovňami. Keďže na jeseň strácali najmä doma, bol pre hráčov MŠK tento duel veľmi dôležitý. Lednické Rovne však patria k špičke v rámci tretej ligy západ a svoju kožu, nedávajú len tak lacno. To sa prejavilo hneď v úvode zápasu, keď už v tretej minúte prekonal nového brankára domácich Knurovského Buček. Považskobystričania robili čo mohli, no strelecky sa im v prvom polčase nedarilo. Viacero šancí sa podarilo húževnatým hosťom zastaviť už v zárodku. Po zmene strán nastúpili hráči MŠK s chuťou zápas zvrátiť. To sa im začalo dariť už v 51. minúte, keď sa strelecky presadil Marek Gajdošík.  Následne sa domáci snažili prekonať dobre organizovanú obranu hostí, no streleckú formu nechali v príprave. Hostia navyše hrozili z rýchlych protiútokov do často rozhodenej obrany Považskobystričanov. V posledných minútach domácim fanúšikom stuhla krv v žilách po tutovke Bučeka. Zápas tak skončil nerozhodne 1:1, čo bolo pre hráčov a vedenie klubu Považskej Bystrice veľkým sklamaním. 

piatok, mar 06 2020

Víťazi regionálnych kôl vo volejbale základných škôl sa stretli na krajskej súťaži v Púchove. Hralo sa na dva víťazné sety. Celkovo si zmerali sily tri družstvá. Na tretej priečke sa umiestnila Myjava. Druhé miesto patrí Prievidzi a rolu favorita obhájil domáci Púchov, ktorý postupuje na majstrovstvá Slovenska.

streda, mar 04 2020

V dvadsiatom prvom kole florbalovej extraligy mužov si Púchov zmeral sily so súpermi z Košíc. Aj keď do zápasu lepšie vstúpili domáci a v piatej minúte viedli rozdielom jedného gólu, dlhoročný extraligista ich v ďalšom priebehu zápasu doslova prestrieľal. V desiatej minúte Košičania najskôr vyrovnali a následne strelili aj vedúci gól. Od tohto momentu presné zásahy do Púchovskej brány pribúdali na ich konte závratným tempom. Hráči FBK dokázali do konca zápasu hosťujúceho gólmana prekonať ešte tri krát, no to už nič nezmenilo na jednoznačnom skóre v prospech hostí v pomere 4:26. 

 

streda, mar 04 2020

V 4. kole nadstavbovej časti extraligy hádzanej hostili Považskobystričania svojho tabuľkového suseda Košice Crows. Priamy súboj o druhé miesto v tabuľke priniesol zaujímavý duel a dva rozdiele polčasy. V tom prvom boli oba tímy vyrovnané, V úvode mali navrch Košičania a v závere domáci. Gólovo boli aktívny najmú domáci Ivanitsa a za hostí Guzy. Keďže oba tímy nastrieľali v prvom polčase rovnaký počet gólov bol stav po prvom polčase 11:11. Po zmene strán vybehli hráči MŠK ako poliaty živou vodou, čo sa prejavilo aj na skóre. Po desiatich minútach viedli domáci už o päť gólov a svoj náskok postupne navyšovali. Hostia oslabení o viacerých hráčov už v sebe nenašli dostatok síl, aby s výsledkom niečo urobili. Naopak Považská Bystrica pridávala gól za gólom. Celkovo aj vďaka šiestim gólom Briatku vyhrali druhý polčas 22:7 a celkovo zápas 33:18.

streda, mar 04 2020

Už v sobotu 7. marca odštartuje jarná časť tretej ligy západ. V hre bude aj viacero tímov z Trenčianskeho kraja. Dramatický súboj sa rysuje na čele, kde si podľa predpokladov zabojuje Považská Bystrica a Myjava o jedno  postupové miesto do druhej ligy. Myjava má na čele sedem bodový náskok, no aj napriek tomu sa chcú futbalisti z Považia pokúsiť náskok stiahnuť.

streda, mar 04 2020

Vo finále play - off skupiny A druhej ligy mužov sa Púchovskí hokejisti stretli so súpermi zo Žiaru nad Hronom. Po dvoch domácich zápasoch bol stav série 1:1. Hráči MŠK cestovali do Žiaru s cieľom aspoň jedného víťazstva, no túto úlohu sa im nepodarilo naplniť. V 3. zápase zvíťazili hokejisti Žiaru nad Hronom v pomere 2:0 a vo štvrtom 4:3.    

Stránka 1 z 152

Najčítanejšie správySpravodajstvo v obrazoch

 
Náš televízny obsah sa dá sledovať aj na sociálnych sieťach. Živé vysielanie jednotlivých svätých omší...
Keďže pandémia koronavírusu ovplyvňuje čoraz viac život na Slovensku, zasiahla kríza aj viaceré plánované...
Od potvrdenia nakazenia sa prvého obyvateľa koronavírusom Covit – 19 ubehli sotva tri týždne, no v kraji, tak...
Vírus vďaka ktorému sú uzavreté všetky materské, základné, stredné a dokonca aj vysoké školy narobí...

Spojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás