FLASH NEWS
AKTUALNE:
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA MESTSKÉ SLÁVNOSTI PRI PRÍLEŽITOSTI 75. VÝROČIA UDELENIA ŠTATÚTU MESTA: DŇA 17.09.2021 /PIATOK/ SA USKUTOČNÍ 25. POVAŽSKOBYSTRICKÝ JARMOK, DŇA 18. – 19.09.2021 /SOBOTA, NEDEĽA/ SA PRED MESTSKÝM ÚRADOM BUDÚ KONAŤ DNI MESTA. POČAS CELÉHO VÍKENDU MESTSKÁ HROMADNÁ DOPRAVA ZDARMA
V SOBOTU 18. SEPTEMBRA BUDE POČAS MEDZINÁRODNÝCH CYKLISTICKÝCH PRETEKOV OKOLO SLOVENSKA ÚPLNÁ UZÁVIERKA CESTY I/61 ULICE ŠTÚROVEJ OD HLAVNEJ KRIŽOVATKY V SMERE NA ŽILINU PO ODBOČKU NA ULICU MOYZESOVU A TO V ČASE OD 08.00 HOD. DO 20.00 HOD. OBCHÁDZKOVÁ TRASA BUDE VYZNAČENÁ PRENOSNÝM DOPRAVNÝM ZNAČENÍM
MESTO PÚCHOV VÁS POZÝVA NA XXII. PÚCHOVSKÝ JARMOK, DŇA 18.09.2021, PEŠIA ZÓNA, EUROPARK PRI ŽUPNOM DOME

Z domova (315)

pondelok, mar 29 2021

Zápis do prvého ročníka základných škôl bude tento rok podľa očakávaní prebiehať elektronicky. Všetky potrebné informácie sú zverejnené na webových stránkach príslušných škôl.

streda, mar 10 2021

Podľa nových vládnych nariadení bude od 15. marca vo všetkých vnútorných priestoroch potrebné nosiť respirátor. Chirurgické či látkové rúško už nebude dostatočné.

pondelok, mar 08 2021

Sčítanie obyvateľov prebieha v našej krajine elektronicky od 15. februára do 31 marca. Pre tých, ktorí sa nemôžu alebo nevedia sčítať sami bude od prvého apríla pripravené takzvané asistované sčítanie. V každej obci alebo meste budú kontaktné miesta, kde obyvateľovi so sčítaním pomôže asistent. Samosprávy však pamätajú aj na chorých a imobilných obyvateľov, ktorí sa nedokážu sčítať elektronicky, ani sa dostaviť na kontaktné miesto. Tí budú môcť telefonicky požiadať o návštevu mobilného asistenta. A práve pri asistenčnom sčítaní polícia vyzýva k zvýšenej opatrnosti. Mohli by ho zneužiť podvodníci vydávajúci sa za mobilných asistentov. 

štvrtok, Jan 14 2021

Rok 2020 bol pre kultúrnu obec po celom Slovensku mimoriadne náročný a inak tomu nie je ani v začiatkoch aktuálneho kalendárneho roka. Mnohé kultúrne spoločnosti sa snažia svoju situáciu vylepšiť aj tým, že sa uchádzajú o pomoc z rôznych grantových schém.

streda, dec 16 2020

Tradičné sviatočné menu môže vyzerať rôzne, no určité pokrmy azda na každom vianočnom stole nemôžu chýbať, ako napríklad kapustnica či medové oblátky.

pondelok, dec 14 2020

Cez rok sa cukrári venujú výrobe dezertov v závislosti od aktuálnych trendov, no počas vianočného obdobia si ľudia žiadajú v rámci zákuskov skôr tie rokmi osvedčené. Mnohí ľudia využívajú služby cukrárov práve pred Vianocami, aby na sviatočnom stole nič nechýbalo.

pondelok, dec 14 2020

Vykurovacia sezóna oficiálne štartuje už na jeseň, no domácnosti začínajú teplo odoberať zväčša až keď sa výraznejšie ochladí. Všeobecne sa za ochladenie považuje stav, keď teplota vonku dva nasledujúce dni po sebe klesne pod 13 stupňov Celzia. Ako sa dá pri vykurovaní v bytových domoch ušetriť ? Dozviete sa v pripravovanej reportáži.

pondelok, nov 30 2020

Nezištná pomoc tým, čo to najmä v tejto dobe najviac potrebujú. Práve to je hlavným motívom kampane "Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok", ktorá už tretí rok prebieha po celom Slovensku. Krabice plné lásky zbiera už druhý rok aj stredná zdravotná škola v Považskej Bystrici.

Do kampane sa zapojil aj mestský úrad v Dubnici nad Váhom.  Aj tu už sa začínajú balíčky hromadiť.

Balíčky môžete nosiť do priestorov SZŠ v Považskej Bystrici do 4. decembra. Do klientskeho centra v Dubnici nad Váhom môžete nosiť balíčky do 6. decembra.

utorok, okt 27 2020

Samosprávy sa pomaly začali pripravovať na plánované celoplošné testovanie. To má podľa predstaviteľov vlády prebiehať v priebehu najbližšieho víkendu, a to 31. októbra a 1. novembra. S pôvodne plánovaných troch dní sa tak nakoniec bude testovať len počas víkendu. Už začiatkom týždňa dorazili do miest príslušníci ozbrojených síl, aby si pozreli odberné miesta a dohodli sa na postupe počas testovacích dní.

pondelok, okt 19 2020

Rovnako ako všetky vzdelávacie inštitúcie, tak aj základné umelecké školy boli tento rok zasiahnuté pandémiou koronavírusu. Prevencia proti šíreniu ochorenia COVID-19 sa začala v marci tohto roku opatreniami, v rámci ktorých museli ZUŠ prejsť na dištančnú formu vzdelávania.

Stránka 1 z 32

Najčítanejšie správySpravodajstvo v obrazoch

 
Offroadové zápolenie v obci Lúky má už dlhoročnú tradíciu. V rámci celého Slovenska ide o jednu...
V Púchove si začiatkom uplynulého víkendu prišli na svoje fanúšikovia alternatívnej muziky. Pod lipami...
Bedmintonový kemp v Púchove opäť prilákal priaznivcov tohto športu z celého Slovenska. Miestny klub ho...
Mestský športový klub v Púchove zorganizoval tlačovú konferenciu na ktorej vedenie informovalo o aktuálnej...

Spojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás