FLASH NEWS
SPRAVODAJSTVO:
OKRESNÝ DOPRAVNÝ INŠPEKTORÁT OR PZ V POVAŽSKEJ BYSTRICI UPOZORŇUJE MOTORISTICKÚ VEREJNOSŤ, ŽE OD PONDELKA 04.06.2018 DLHODOBO DO 31.12.2019 BUDE NA CESTE III. TRIEDY Č. 1983 V K. Ú. MILOCHOV (ČASŤ POVAŽSKEJ BYSTRICE) V KM 5,270 AŽ 5,400, LOKÁLNE V ÚSEKU CESTY POVAŽSKÁ BYSTRICA - MILOCHOV MIMO OBCE MEDZI ČASŤAMI HORNÝ MILOCHOV A DOLNÝ MILOCHOV, ÚPLNÁ UZÁVIERKA UVEDENÉHO ÚSEKU CESTY Z DÔVODU VÝSTAVBY ZÁPADNÉHO PORTÁLU TUNELA MILOCHOV.
NAJBLIŽŠIE PODUJATIA:
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA DNI EURÓPSKEHO KULTÚRNEHO DEDIČSTVA 2019 „POĎ NA HRAD“, DŇA 28. SEPTEMBRA OD 13:00 HOD. NA HRADE POVAŽSKEJ BYSTRICE.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA HOROMIL FEST, KTORÝ SA USKUTOČNÍ V DŇOCH 26. – 29. SEPTEMBRA V KINE MIER.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA KRST 3. CD MOŠTENSKÝCH PAJTÁŠOV ,,NA MOŠTENSKEJ VEŽI“, DŇA 29. SEPTEMBRA O 15:30 HOD. V KINE MIER.
MESTO PÚCHOV VÁS POZÝVA NA NEDEĽU S ROZPRÁVKOU O KOCÚROVI A PYŠNEJ HVIEZDE, DŇA 29. SEPTEMBRA O 16:00 HOD V DIVADLE PÚCHOV.
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM VÁS POZÝVA NA PREDSTAVENIE „UTVORTE KORIDOR:“ GORDULIČ VS KŇAŽKO, DŇA 30. SEPTEMBRA O 17:00 HOD. V DOME KULTÚRY.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA MUZIKÁL FRIDA, DŇA 2. OKTÓBRA O 18:00 HOD. V KINE MIER.
MESTO NOVÁ DUBNICA VÁS POZÝVA NA GALAKONCERT HANY ZAGOROVEJ, DŇA 6. OKTÓBRA O 19:00 HOD. V KINE PANOREX.

Dubnica n/V, Nová Dubnica (256)

štvrtok, okt 03 2019

Zastupiteľstvo v Dubnici nad Váhom odsúhlasilo na mestskom zastupiteľstve účasť na dvoch súťažiach o eurofondy, ktoré by mohli mestu priniesť napríklad závlahu do obľúbeného Barginovho parku. Poslanci tiež vzali na vedomie činnosť inštitúcie v správe mesta, či už školských zariadení, mestskej polície, ale aj Technických služieb mesta. Možnosť diskutovať s vedením využili tentokrát obyvatelia domov, ktoré stoja pred plánovaným novým otočom, ktorý má zvýšiť bezpečnosť detí a obyvateľov Centra 1.

štvrtok, okt 03 2019

Technické služby mesta Dubnica nad Váhom zakúpili nový komunálny vysávač, ktorý už v týchto dňoch môžete vidieť v uliciach mesta. Tento ekologický prístroj dokáže za pár hodín nahradiť prácu dvoch ľudí. Zbiera nielen drobný odpad, ale dokáže vysať aj napríklad Pet fľaše pohodené na zemi. Tento komunálny vysávač je ekologický, pretože dokáže niekoľko hodín pracovať za asistencie jedného človeka. Takisto šetrí palivo, pretože je nabíjateľný. Kôš s odpadkami ma kapacitu 250 litrov a je ľahko zameniteľný za druhú nádobu. 

štvrtok, okt 03 2019

Primátor mesta Dubnica nad Váhom Peter Wolf sa rozhodol reagovať na úspešné mestské akcie, ktoré pomohli skrášliť a skvalitniť mesto. Projekty spájali vedenie mesta s obyvateľmi, ktorí sa dobrovoľne zapájali do sadenia zelene, okrasných rastlín, čistenia mesta, či natierania spoločných priestorov a zábradlí v meste. Osobné poďakovanie dostali kluby, ale aj jednotlivci, ktorí podali pomocnú ruku. Podľa primátora dopadli akcie nad očakávania a mesto v nich bude pokračovať aj v budúcom roku. 

štvrtok, okt 03 2019

Dubnica nad Váhom testuje po prvý krát na svojich cestách protišmykovú úpravu. Vybrané boli dva úseky, ktoré otestujú v zime efektivitu tejto úpravy a rozhodnú, či mesto investuje aj do ďalších úsekov. Úpravu financuje mesto z vlastných zdrojov a do prvej etapy investovalo 14 600 eur. 

utorok, okt 01 2019

Materská škola Petra Jilemníckeho v Novej Dubnici ako prvá získala telocvičňu minifitness. Vďaka participatívnemu rozpočtu sa podarilo získať škôlke financie na minifitness z podpory Trenčianskeho samosprávneho kraja. S inštaláciou a realizáciou projektu pomáhalo nie len vedenie, ale aj rodičia. Najväčšiu radosť však mali deti, ktoré nová telocvičňa okamžite nadchla. 

streda, sep 25 2019

Hmotným dedičstvom ľudovej kultúry a umenia sú aj kroje. Múzeu v Ilave ich venoval MUDr. Rastislav Řeháček, ktorý ich v šesťdesiatych rokoch minulého storočia zozbieral v dedinách na Považí. Verejnosti ich predstavíme po náročnej renovácii o ktorú sa postarala Helena Drestová prostredníctvom podujatia Dni európskeho kultúrneho dedičstva.  

Stránka 1 z 43

Najčítanejšie správySpojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás