FLASH NEWS
SPRAVODAJSTVO:
OKRESNÝ DOPRAVNÝ INŠPEKTORÁT OR PZ V POVAŽSKEJ BYSTRICI UPOZORŇUJE MOTORISTICKÚ VEREJNOSŤ, ŽE OD PONDELKA 04.06.2018 DLHODOBO DO 31.12.2019 BUDE NA CESTE III. TRIEDY Č. 1983 V K. Ú. MILOCHOV (ČASŤ POVAŽSKEJ BYSTRICE) V KM 5,270 AŽ 5,400, LOKÁLNE V ÚSEKU CESTY POVAŽSKÁ BYSTRICA - MILOCHOV MIMO OBCE MEDZI ČASŤAMI HORNÝ MILOCHOV A DOLNÝ MILOCHOV, ÚPLNÁ UZÁVIERKA UVEDENÉHO ÚSEKU CESTY Z DÔVODU VÝSTAVBY ZÁPADNÉHO PORTÁLU TUNELA MILOCHOV.
NAJBLIŽŠIE PODUJATIA:
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA BAŽANT KINEMATOGRAF V DŇOCH 19. – 22. AUGUST.
MESTO NOVÁ DUBNICA VÁS POZÝVA PREDNÁŠKU „VYZUJTE SA, PROSÍM“ PO KTOREJ BUDE NASLEDOVAŤ KONCERT BRATOV GEIŠBERGOVCOV, DŇA 22. AUGUSTA O 18:00 HOD. V PARČÍKU PRI KULTÚRNEJ BESEDE.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA PIKNIK NA FONTÁNE „ FOOD FESTIVAL“, DŇA 24. AUGUSTA OD 10:00 HOD.
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM VÁS POZÝVA NA DUBNICKÝ FOLKLÓRNY FESTIVAL, KTORÝ SA USKUTOČNÍ V DŇOCH OD 21. DO 25. AUGUSTA.
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM VÁS POZÝVA „PINK FLOYD REVIVAL“ DŇA 28. AUGUSTA O 20:00 HOD. V NÁDVORÍ KAŠTIEĽA V DUBNICI NAD VÁHOM.
MESTO PÚCHOV VÁS POZÝVA NA 44. ROČNÍK TURISTICKÉHO POCHOVDU „PÚCHOVSKÝ OKRUH ZA ZDRAVÍM“, DŇA 1. SEPTEMBRA.

Dubnica n/V, Nová Dubnica (239)

piatok, aug 16 2019

Je to už vyše dvesto rokov od vypuknutia hladomoru v Dubnici nad Váhom. Traduje sa, že ho zahnal gróf Iležházi špeciálnou polievkou, takzvanou šutelicou. A práve tato udalosť sa stala nosnou myšlienkou Iležháziovských panských hodov v Dubnici nad Váhom. Tie sa v kaštieli konali už po štvrtý krát. Ten bol rozdelený do dvoch častí a to v priestoroch kaštieľa a v parku Jána Baltazára Bagina. Všetky časti programu boli dobovo ladené. Nechýbali tu šermiari, sokoliari, vlajkonosiči, dobové tance, dobové remeslá, či historická kuchyňa s dobovými špecialitami.

štvrtok, aug 15 2019

Dubnica nad Váhom pokračuje vo svojich aktivitách, v ktorých zapája obyvateľov do činnosti pre verejné priestranstvá. Projekt "natri to mestu" spája príjemné s užitočným. Hrdzavé zábradlia, mobiliár a poškodené lavičky by mohli byť čoskoro v meste minulosťou. Viac ako 150 dobrovoľníkov vrátane primátora a niekoľkých poslancov vyrazilo do ulíc, aby namaľovali poškodené a nevýrazné zábradlia. Výsledky sú už v týchto dňoch viditeľné. Zapojiť sa mohol každý, kto mal chuť a trochu času. Pracovné prostriedky zabezpečilo mesto. V aktivitách, v ktorých sa spája vedenie mesta s obyvateľmi plánuje Dubnica pokračovať, evidujú skutočne pozitívny ohlas. 

štvrtok, aug 15 2019

Starý komín v areáli bývalej tehelne v obci Košeca už dlhé roky neslúžil svojmu účelu. Navyše ho statik vyhlásil za havarijný. Aj preto sa obec rozhodla komín čo najskôr odstrániť.

utorok, aug 06 2019

V obci Pruské sa prvý augustový víkend konalo podujatie na počesť jej azda najslávnejšieho obyvateľa, ktorý je aj v obci pochovaný, Hugolína Gavloviča. Slávnosti s názvom Gavlovičovo Pruské sa konali už 52. krát. Program bol naozaj rôznorodý a každý si našiel to svoje. Samozrejme, nechýbal ani domáci divadelný súbor HUGO, ktorý sa predstavil hneď s dvoma predstaveniami. 

streda, júl 24 2019

Projekt gymnazistov z Dubnice nad Váhom s názvom Ozveny sa uskutočnil vo vonkajších priestoroch miestneho kaštieľa. Témou besedy bola udržateľnosť módneho priemyslu o ktorej prišla divákom porozprávať slovenská módna návrhárka Veronika Madleňáková. Okrem výbornej zmrzliny a hudobných vystúpení, súčasťou podujatia bol aj 1. dubnický Swap. 

streda, júl 24 2019

Združenie klubu dôchodcov v Novej Dubnici sa opäť činilo. Ako býva dobrým zvykom, počas letných mesiacov organizuje vedenie burzu hračiek pre verejnosť. Tá sa môže pridať buď prinesením hračiek, ktoré už nepotrebujú a darovať ich, alebo predať za symbolickú cenu. Druhá strana má potom niekoľko dní, aby navštívila Kultúrnu besedu v Novej Dubnici a využila možnosť dobrého obchodu, ktorým zároveň podporia klub dôchodcov. S aktivitami pomáha klubu aj mesto, ktoré im každoročne poskytne priestory na rôzne akcie. 

Stránka 1 z 40

Najčítanejšie správySpojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás