FLASH NEWS
SPRAVODAJSTVO:
OKRESNÝ DOPRAVNÝ INŠPEKTORÁT OR PZ V POVAŽSKEJ BYSTRICI UPOZORŇUJE MOTORISTICKÚ VEREJNOSŤ, ŽE OD PONDELKA 04.06.2018 DLHODOBO DO 31.12.2019 BUDE NA CESTE III. TRIEDY Č. 1983 V K. Ú. MILOCHOV (ČASŤ POVAŽSKEJ BYSTRICE) V KM 5,270 AŽ 5,400, LOKÁLNE V ÚSEKU CESTY POVAŽSKÁ BYSTRICA - MILOCHOV MIMO OBCE MEDZI ČASŤAMI HORNÝ MILOCHOV A DOLNÝ MILOCHOV, ÚPLNÁ UZÁVIERKA UVEDENÉHO ÚSEKU CESTY Z DÔVODU VÝSTAVBY ZÁPADNÉHO PORTÁLU TUNELA MILOCHOV.
NAJBLIŽŠIE PODUJATIA:
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA TANEČNÝ VEČER S DYCHOVKAMI, DŇA 22. JÚNA OD 17:00 HOD. V AREÁLI IHRISKA V DOLNOM MOŠTENCI.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA PETROPLAVSKÚ SLÁVNOSŤ, KTORÁ SA USKUTOČNÍ DŇA 27. JÚNA O 15:00 HOD. NA PEŠEJ ZÓNE DUKELSKÁ.
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM VÁS POZÝVA NA PREDSTAVENIE „MANGALICE“, DŇA 28. JÚNA O 19:00 HOD. V DOME KULTÚRY.
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM VÁS POZÝVA OTVORENIE KULTÚRNEHO LETA S POLEMICOM, DŇA 28. JÚNA O 20:30 HOD. NA NÁMESTÍ MATICE SLOVENSKEJ.
MESTO NOVÁ DUBNICA VÁS POZÝVA NA FESTIVAL DYCHOVÝCH ORCHESTROV, V DŇOCH 28. AŽ 30. JÚNA NA MIEROVOM NÁMESTÍ.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA KONCERT MUŽSKÉHO ZBORU KLAPA ŠUFIT, KTORÝ SA USKUTOČNÍ DŇA 5. JÚLA O 19:00 HOD. V KINE MIER.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA STRETNUTIE KULTÚRY NÁRODNOSTNÝCH MENŠÍN „HAPPY MINOR“, DŇA 5. JÚLA O 15:00 HOD. PRI FONTÁNE PRED KINOM MIER.

Trenčín (318)

pondelok, jún 10 2019

23. ročník krajskej postupovej sútaže a výstavy amatérskej fotografie sa uskutočnil v priestoroch úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja.Vernisáž ku výstave prebehla 7.6. vo výstavných priestoroch TSK, ktorej predchádzal odborný seminár. Prihlásiť sa mohli amatérski fotografi z celého Slovenska, ktorých diela posudzovala odborná porota. Víťazné diela postúpili do celoplošného kola. Výstavu si môžete pozrieť do 19.7.2019. 

piatok, máj 31 2019

Súčasný prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska končí vo svojej funkcií. V rámci rozlúčky s úradom cestuje po Slovensku a navštevuje mestá a úrady VÚC. Výnimkou nebol ani Trenčín, kam zavítal 29. mája. Prezident pochválil napredovanie mesta a projektovú prípravu. V rámci kraja vyzdvihol aktívne práce na cyklistických trasách. Trenčiansky samosprávny kraj označil ako fungujúci model dlhodobej práce. 

piatok, máj 31 2019

Mestské zastupiteľstvo v Trenčíne schválilo viacero výrazných zmien, ktoré čakajú mesto a jeho obyvateľov.

piatok, máj 31 2019

V priestoroch úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja mali zamestnanci opäť možnosť darovať najvzácnejšiu tekutinu. V spolupráci s Národnou transfúznou službou pripravili v priestoroch malej zasadačky miesto na odber a prešetrenie krvi. Zapojiť sa mohli aj organizácie v správe kraja. Akcia mala veľmi pozitívny ohlas. Osobne sa pravidelne zúčastňuje aj predseda TSK Jaroslav Baška. 

piatok, máj 31 2019

Juniori Dukly Trenčín majú za sebou úspešnú sezónu, ktorá im priniesla dve významné trofeje. Trenčianska župa výrazne podporuje hokej v kraji o čom svedčí aj iniciatíva predsedu TSK, ktorý pozval juniorov na pôdu úradu kraja, aby im osobne odovzdal ocenenia za úspešnú reprezentáciu. Vedenie klubu pri tejto príležitosti avizovalo, že v juniorke je viacero talentovaných hráčov, ktorí majú potenciál na A-čkovú skupinu. Mená prvých troch sa už čoskoro dozvieme. 

štvrtok, máj 23 2019

V Trenčíne sa tradične konala výstava regiónov, ktorá nadobudla časom už  medzinárodný charakter.

streda, máj 22 2019

Do Trenčína prišiel 15. mája prvý balík suvenírových eurobankoviek s nulovou hodnotou. Do predaja sa dostane celkovo 13 000 kusov. Z toho bude prvých 1000 najvzácnejších. Pre veľký záujem v iných mestách o bankovku so symbolom dominanty mesta je počet predaja limitovaný na osobu maximálne 4 kusy. Symbolom bankovky je pochopiteľné Trenčiansky hrad a rub zdobia významné pamiatky Európy. 

pondelok, máj 13 2019

V parku pri železničnej stanici v Trenčíne pobehoval muž, ktorý sa obnažoval a vykrikoval po okoloidúcich. Na miesto bola privolaná polícia, ktorej sa podarilo muža chytiť napriek kladenému odporu. Momentálne mu hrozia 3 roky väzenia. Išlo o muža, ktorý bol pôvodom Rumun a za podobnú trestnú činnosť bol už v minulosti stíhaní. Pýtali sme sa na polícii ako často evidujú takéto prípady v meste a ako sa treba zachovať v podobnej situácií. Všetky informácie sa dozviete v pripravovanej reportáži z Trenčína. 

pondelok, máj 13 2019

V týchto dňoch si pripomíname 74. výročie oslobodenia mesta Trenčín. Pri tejto príležitosti sa stretli zástupcovia vojska, príbuzní, vedenie mesta a kraja pri pamätníku na Brezine, kde si uctili pamiatku zosnulých, vďaka ktorým teraz žijeme v slobodnom meste. Pietny akt sa koná každoročne a tak ako každý rok, aj tento bolo viackrát spomenuté aké dôležité je pripomínať si tieto udalosti, z ktorých by sa mala poučiť každá generácia. 

pondelok, máj 13 2019

V posledných rokoch zaznamenávajú bylinky ako liečivo, dekorácia, či kulinársky doplnok veľký návrat. Rastliny boli odjakživa súčasťou medicíny a pilierom výroby liečiv. V týchto dňoch je ideálny čas, aby sme si založili našu domácu prírodnú lekárničku. Jar je obdobím, kedy sa zobúdza organizmus a práve v tomto období odporúčajú odborníci zaradiť do jedálnička zelenú potravu. Byliny sú všestranným pomocníkom pri zvýšení obranyschopnosti metabolizmu každého človeka. 

Stránka 1 z 32

Najčítanejšie správySpojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás