FLASH NEWS
SPRAVODAJSTVO:
OKRESNÝ DOPRAVNÝ INŠPEKTORÁT OR PZ V POVAŽSKEJ BYSTRICI UPOZORŇUJE MOTORISTICKÚ VEREJNOSŤ, ŽE OD PONDELKA 04.06.2018 DLHODOBO DO 31.12.2019 BUDE NA CESTE III. TRIEDY Č. 1983 V K. Ú. MILOCHOV (ČASŤ POVAŽSKEJ BYSTRICE) V KM 5,270 AŽ 5,400, LOKÁLNE V ÚSEKU CESTY POVAŽSKÁ BYSTRICA - MILOCHOV MIMO OBCE MEDZI ČASŤAMI HORNÝ MILOCHOV A DOLNÝ MILOCHOV, ÚPLNÁ UZÁVIERKA UVEDENÉHO ÚSEKU CESTY Z DÔVODU VÝSTAVBY ZÁPADNÉHO PORTÁLU TUNELA MILOCHOV.
NAJBLIŽŠIE PODUJATIA:
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA PREDSTAVENIE „SMEJKO A TANCULIENKA: HIP, HIP, HURÝ“, KTORÉ SA USKUTOČNÍ DŇA 24. APRÍLA O 17:00 HOD. V KINE MIER.
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM VÁS POZÝVA NA PREDSTAVENIE DÚHALKY, KTORÉ SA USKUTOČNÍ DŇA 25. APRÍLA O 17:00 HOD. V DOME KULTÚRY.
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM VÁS POZÝVA NA STAND-UP COMEDY SHOW SILNÉ REČI, KTORÁ SA USKUTOČNÍ DŇA 26. APRÍLA O 19:00 HOD. V DOME KULTÚRY.
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM VÁS POZÝVA NA OTVORENIE HLAVNEJ SEZÓNY V DUBNICKOM KAŠTIELI, KTORÉ SA USKUTOČNÍ DŇA 28. APRÍLA OD 13:00 HOD.
MESTO PÚCHOV VÁS POZÝVA NA NEDEĽU S ROZPRÁVKOU: CHLAPČEK SYNČEK, DŇA 28. APRÍLA O 15:00 HOD. V DIVADLE PÚCHOV.
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM VÁS POZÝVA NA DIVADELNÚ HRU „A ČO JA, LÁSKA?“, KTORÁ SA USKUTOČNÍ DŇA 29. APRÍLA O 19:00 HOD. V DOME KULTÚRY.
MESTO NOVÁ DUBNICA VÁS POZÝVA NA VERNISÁŽ INTERAKTÍVNEJ VÝSTAVY „KOLMÝ RIEČNY BEH“, DŇA 29. APRÍLA O 15:00 HOD. V HISTORICKEJ MIESTNOSTI PRI MESTSKEJ KNIŽNICI.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA STAVANIE MÁJA, KTORÉ SA USKUTOČNÍ DŇA 30. APRÍLA O 16:00 HOD. PRED KINOM MIER.

Trenčín (303)

streda, apr 10 2019

TBO - čiže Trenčín bez odpadkov. To je idea, ktorá dostáva reálne kontúry vďaka dvom mladým ľuďom, ktorým sa nepáčilo aké znečistené je okolie ich bydliska popri rieke Váh v Zamostí. Rozhodli sa preto, že založia skupinu na Facebooku, vďaka ktorej sa podarilo už niekoľko dobrovoľných zberov odpadu v rôznych úsekoch. Skupina je otvorená a vítaní sú takmer všetci dobrovoľníci, neodporúča sa účasť len deťom. 

pondelok, apr 08 2019

Tak ako minulé roky, aj tento rok ocenilo vedenie mesta najlepších športovcov mesta Trenčín. Do pozornosti sa dostali tímy, ale aj individuálny športovci. V dvoch kategóriách si prevzal ocenenie hokej, ktorý je jedným z ťažiskových športov Trenčína. Pohár získala aj hádzaná, ocenení boli dvaja hluchonemí športovci za cyklistiku a bedminton. Medzi jednotlivcami medzi ženami zabodovala zápasníčka thajského boxu, za medzinárodnú reprezentáciu a mimoriadne úspechy. 

pondelok, apr 08 2019

Domov sociálnych služieb v Adamovských Kochanovciach sa stal pilotným projektom deinštitucionalizácie v Trenčianskom kraji.

piatok, apr 05 2019

Trenčín v posledných mesiacoch zaznamenal veľké zmeny v kontúrach mesta. Asi najväčšou rekonštrukciou prešlo Trenčianske námestie, na ktorom pribudla fontána, ktorej sa tešia najmä deti. Ďalšou novinkou je model mesta, ktorý sa stal obľúbenou zastávkou turistov. Tento architektonický zásah nezostal povšimnutý ani odborníkmi, ktorí rozhodli, že Trenčianske námestie sa stalo Stavbou roka 2018! 

piatok, apr 05 2019

Sútaže robotov na výstavisku v Trenčíne sa dočkali mimoriadnej účasti. Stredná odborná škola pod Sokolicami 14 zorganizovala už 14. ročník medzinárodnej sútaže robotov. Žiaci mali za úlohu zostrojiť robotov, ktorí musia byť plne automatický a prejsť rôzne dráhy bez zásahu človeka. Súťažilo sa v štyroch kategóriách, v ktorých hodnotila porota najmä rýchlosť a prevedenia robotov. 

utorok, apr 02 2019

Konferencia NATURE CALLING, priniesla medzinárodné povedomie medzi mladých ľudí. V priestoroch úradu TSK prebehla séria prednášok a diskusií ku čoraz aktuálnejšej téme čistenia životného prostredia, triedenia odpadu, vysádzania zelene alebo čistenie vôd. Mladí ľudia z rôznych krajín diskutovali o nápadoch a skúsenostiach, ktoré prinášajú súčasné možnosti. 

streda, mar 27 2019

Ubehlo 20 rokov od bombardovania NATO na ZR Juhosláviu - Srbsko. Túto udalosť sa rozhodol pripomenúť Srbsko - Slovenský spolok na spomienkovom stretnutí v Trenčianskych Tepliciach. Stretnutie prebehlo premietaním dokumentu o týchto udalostiach, niekoľkých príhovoroch a diskusiách. Cieľom spolku je, aby sa tento moment stal ponaučením pre súčasné vlády a nezopakoval sa pri riešení súčasných konfliktov. 

pondelok, mar 25 2019

Ku príležitosti dňa vody sa Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trenčíne rozhodol zapojiť do projektu, v ktorom jeden deň zadarmo testujú vodu občanom. Od rána mohli občania prinášať vzorky svojich vôd, z ktorých personál vyhodnotil orientačnú hodnotu dusitanov a dusičnanov,ktoré môžu byť pre ľudský organizmus nebezpečné. Ohroziť by mohli najmä deti do 6 mesiacov, ktorých telo toleruje len veľmi nízku hodnotu týchto látok. Úrad VZ aj preto odporúča ľuďom dodatočné vyšetrenie vody, ktoré presnejšie vyhodnotí kvalitu vody. Vylúčenie prítomnosti dusitanov a dusičnanov totiž neznamená, že je voda zdravotne nezávadná. 

piatok, mar 22 2019

Na Strednej škole zdravotníckej Celestíny Šimurkovej v Trenčíne sa uskutočnila odborná konferencia botanickej farmácie. Program konferencie bol skutočne bohatý. Prvá časť bola venovaná príhovorom organizátorov a hostí, po ktorých nasledovali odborné prednášky. Tie sa týkali aktuálnej témy využívania rastlín v medicíne. Záver konferencie bol venovaný krstu knihy, ktorú odporúča Ministerstvo ako študijný materiál pre žiakov farmácie. 

štvrtok, mar 21 2019

Trenčianska župa financuje rozsiahlu rekonštrukciu na Trenčianskom hrade. Hneď pri príchode do priestorov nádvoria videl do minulého roka návštevník legendárny skleník, ktorý však už roky chátral. TSK sa preto rozhodlo investovať takmer 500 tisíc eur na rozsiahlu rekonštrukciu, ktorá prinesie nové priestory pre pokladne, kaviareň a samozrejme sociálne zariadenia. Tieto zmeny by mali byť vidieť už v priebehu tejto sezóny. Zároveň na hrade prebieha príprava nového južného okruhu, na ktorý bude možné prichádzať z Breziny. Túto prípravu financuje Európska únia, TSK, mesto Trenčín a cezhraničný partner. Ukončenie prác na novom okruhu bolo avizované koncom roka. 

Stránka 1 z 31

Najčítanejšie správySpojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás