FLASH NEWS
NAJBLIŽŠIE PODUJATIA:
DŇA 22. NOVEMBRA VÁS POZÝVAME NA KONCERT SKUPINY DESMOD, O 19:00 HOD. V STC ARÉNE V PÚCHOVE.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA PREDSTAVENIE FRAGILE & CIMBAL BROTHERS, DŇA 22. NOVEMBRA O 19:00 HOD. V KINE MIER.
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM VÁS POZÝVA NA PREDSTAVENIE HOTEL NA (Z)BLÁZNENIE, DŇA 23. NOVEMBRA O 18:00 HOD. V DOME KULTÚRY.
MESTO PÚCHOV VÁS POZÝVA NA PREDSTAVENIE CHARLEYHO TETA, DŇA 25. NOVEMBRA O 19:00 HOD. V DIVADLE PÚCHOV.
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM VÁS POZÝVA NA PREDSTAVENIE ALICA V KRAJINE ZÁZRAKOV, DŇA 30. NOVEMBRA O 15:00 HOD. V KINE LASTOVIČKA.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA VIANOČNÝ KONCERT MARTINA CHODÚRA A SKUPINY MACH, DŇA 4. DECEMBRA O 18:00 HOD. V KINE MIER.
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM VÁS POZÝVA NA KONCERT „BÍLE VÁNOCE II. LUCIE BÍLÉ“, DŇA 7. DECEMBRA O 18:00 HOD. V MESTSKEJ ŠPORTOVEJ HALE.

Trenčín (378)

piatok, nov 15 2019

Ľudia so zdravotným postihnutím majú možnosť pri ochrane svojich práv obrátiť sa na špecializovaný úrad, zriadený zákonom v roku 2015 v Bratislave. Úlohou tohto úradu je chrániť práva osôb so zdravotným postihnutím formou podpory a presadzovania práv. Zamestnanci úradu pravidelne poskytujú výjazdové poradenstvo v mestách po celom Slovensku. Vo štvrtok 14.novembra navštívila komisárka Zuzana Stavrovská mesto Trenčín, kde poskytla bezplatne právne poradenstvo osobám so zdravotným postihnutím. 

piatok, nov 15 2019

V priestoroch vestibulu Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja aktuálne finišujú práce na vybudovaní nového klientského centra, v ktorom bude poskytované poradenstvo v oblasti sociálnych služieb. Župa chce vybudovaním centra reagovať na potreby obyvateľov kraja a zjednodušiť cestu ku informáciam. Nové Klientské centrum bude fungovať už v tomto roku. 

piatok, nov 15 2019

Slovenský zväz telesne postihnutých, Prvá základná organizácia č. 17 Trenčín v utorok 12. novembra prišli do Univerzálnej sály Posádkového klubu v Trenčíne, kde sa konala slávnostná členská schôdza. Stretnutie sa uskutočnilo pri príležitosti výročia Medzinárodného dňa osôb so zdravotným postihnutím a 28. výročia založenia SZTP. Pripravený bol bohatý program, ktorý si nenechala ujsť takmer stovka účastníkov. 

pondelok, nov 11 2019

Obchodná akadémia Milana Hodžu v Trenčíne sa dožíva významného jubilea. 100 rokov od svojho založenia oslávila stredná škola v priestoroch Domu armády v Trenčíne. Pripravený bol bohatý program, ktorý zhrnul pôsobenie školy, dôležité míľniky a plány do budúcnosti. Pozvanie prijali významné osobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja, primátor mesta, riaditelia, pedagógovia, ale aj absolventi školy. 

piatok, nov 08 2019

Slovenský klavírny virtuóz, skladateľ, inštrumentalista, ale aj spevák Jozef Hollý sa so svojimi skladbami nedávno predstavil i Trenčianskemu publiku. Odozva bola veľmi silná, divákov zaujalo najmä spojenie klasickej hudby s modernými melódiami viacerých žánrov. Na aktuálnej tour  odzneli najmä piesne z nového albumu.

štvrtok, nov 07 2019

Trenčiansky samosprávny kraj bude spolupracovať ďalších 5 rokov s Krajskou organizáciou Jednoty dôchodcov na Slovensku. Predseda TSK Jaroslav Baška podpísal slávnostne s Annou Prokešovou memorandum v priestoroch úradu TSK. Zámerom spolupráce je podporovať seniorov v aktivitách, skvalitňovaní ich života a čerpať z ich skúseností. Vzájomná spokojnosť sa preto stretla s nadšením pri prísľube o ďalšej spolupráci v budúcich piatich rokoch. 

 

štvrtok, okt 31 2019

V súťaží o najpopulárnejšie Kultúrno informačné centrum vyhralo Trenčianske KIC. Súťaž sa konala pod záštitou Ministerstva dopravy a výstavy Slovenskej republiky. Anketu realizovala Asociácia informačných centier, v ktorej hlasovali ľudia. KIC Trenčín získalo najviac hlasov v západoslovenskom kraji. 

piatok, okt 25 2019

Fakultná nemocnica v Trenčíne vďaka verejnej súťaži získala viac ako 200 nových lôžok, do viacerých oddelení. Uľahčiť život by mali nie len pacientom, ale aj personálu. Sú to lôžka so špeciálnou úpravou, či už matracov alebo automatického ovládania. Nové postele pribudnú možno už v najbližších týždňoch, posledný dátum dodávky je február 2020.      

štvrtok, okt 24 2019

Priestory výstaviska v Trenčíne sa premenili na príležitosť nájsť si vysnívanú prácu, či školu. Jedna z najúspešnejších celoslovenských výstav prilákala opäť obrovské množstvo návštevníkov. V rámci otvorenia boli ocenené jednotlivé školy a vedenie za svoje prínosy a úspechy v uplynulom roku. 

streda, okt 23 2019

Krajské policajné riaditeľstvo zorganizovalo v priestoroch Trenčianskeho hradu slávnosť, pri ktorej sa odovzdávali pamätné medajle, ale aj povýšenia. Pozornosť má oceniť snahu a prácu policajtov, ktorí sa denne stretávajú s rôznymi nepríjemnými situáciami. Ocenení sa zúčastnil aj tajomník ministerstva vnútra. 

Stránka 1 z 38

Najčítanejšie správySpojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás