FLASH NEWS
SPRAVODAJSTVO:
OKRESNÝ DOPRAVNÝ INŠPEKTORÁT OR PZ V POVAŽSKEJ BYSTRICI UPOZORŇUJE MOTORISTICKÚ VEREJNOSŤ, ŽE OD PONDELKA 04.06.2018 DLHODOBO DO 31.12.2019 BUDE NA CESTE III. TRIEDY Č. 1983 V K. Ú. MILOCHOV (ČASŤ POVAŽSKEJ BYSTRICE) V KM 5,270 AŽ 5,400, LOKÁLNE V ÚSEKU CESTY POVAŽSKÁ BYSTRICA - MILOCHOV MIMO OBCE MEDZI ČASŤAMI HORNÝ MILOCHOV A DOLNÝ MILOCHOV, ÚPLNÁ UZÁVIERKA UVEDENÉHO ÚSEKU CESTY Z DÔVODU VÝSTAVBY ZÁPADNÉHO PORTÁLU TUNELA MILOCHOV.
NAJBLIŽŠIE PODUJATIA:
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA EKO DEŇ, DŇA 26. JÚLA OD 15:00 HOD. PRI FONTÁNE PRED KINOM MIER.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA COUNTRY POD HVIEZDAMI, KTORÉ SA USKUTOČNÍ DŇA 27. JÚLA V AMFITEÁTRI V PRAZNOVE.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA KONCERT POD HOLÝM NEBOM 3, DŇA 2. AUGUSTA O 20:00 HOD. PRI FONTÁNE PRED KINOM MIER.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA PRAZNOVSKÉ FOLKLÓRNE SLÁVNOSTI, KTORÉ SA USKUTOČNÍ DŇA 11. AUGUSTA V AMFITEÁTRI V PRAZNOVE.
MESTO NOVÁ DUBNICA VÁS POZÝVA NA BLUEGRASSOVÝ VEČER, DŇA 17. AUGUSTA OD 19:00 HOD. V AMFIK PUB, UL. TOPOĽOVÁ.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA HELENSKÉ HODOVÉ SLÁVNOSTI, DŇA 18. AUGUSTA NA SÍDLISKU ROZKVET.
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM VÁS POZÝVA NA DUBNICKÝ FOLKLÓRNY FESTIVAL, KTORÝ SA USKUTOČNÍ V DŇOCH OD 21. DO 25. AUGUSTA.

Púchov (604)

pondelok, júl 15 2019

Pekné prírodné prostredie, mnoho zážitkov či rôznych aktivít, ale aj tvrdá disciplína. 6. Zbor skautov a skautiek v Púchove organizuje každý rok počas letných prázdnin obľúbený tábor. Kapacity boli už tradične naplno obsadené. 

streda, júl 10 2019

Rôzne formy prekážkových, či dlhých štafetových behov sú aktuálne veľmi obľúbené a venujú sa im i viacerí nadšenci z Púchova a okolia. O tom ako podobné preteky vyzerajú a s akými výzvami sa musia bežci popasovať vám prinesieme prehľad v pripravovanej podrobnej reportáži. 

utorok, júl 09 2019

Občianske združenie Mŕtva kosť už niekoľko rokov organizuje takzvanú Cestu rozpralesom. Tá prináša najmä nevšedné zážitky detí v prírode, no často sa popri nich zabavia aj ich rodičia. Štart aj cieľ bol situovaný v priestoroch amfiteátra na Lachovci. Organizátori si v rámci aktuálneho ročníka pripravili dobrodružnú cestu okolo sveta, ktorá mala dvanásť zastávok. Každé stanovište reprezentovalo konkrétny štát, či kontinent. 

utorok, júl 09 2019

Obec Dohňany ležiaca v Púchovskej doline má za sebou tradičné hodové slávnosti. Tie sa spájajú zo sviatkom Cyrila a Metoda a konajú sa počas troch dní plných športových, kultúrnych, či spoločenských podujatí. V piatok odštartovali hody pivným cyklo maratónom. Počas oboch dní sa konala vždy večer hudobná zábava. Slávnostná časť hodových slávností bola v nedeľu. Po svätej omši sa program presunul do priestorov futbalového areálu, kde bol na programe bohatý kultúrny program. O ten sa postarali známi Moštenskí pajtáši. Tí patria k najaktívnejším ľudovým skupinám vystupujúcim v našom regióne. Heligónka v spojení so známymi melódiami a vtipnými príbehmi je u poslucháčov naprieč regiónmi veľmi obľúbená.

utorok, júl 09 2019

Súťaže vo varení gulášu sú v rámci celej Púchovskej doliny veľmi obľúbené a inak tomu nie je ani v obci Lúky. Tradičná akcia s názvom Guláš Open aj tento rok prilákala desiatky domácich i cezpoľných návštevníkov. Celkovo sa zúčastnilo 12 tímov. Víťazný putovný pohár si z podujatia odnáša tím s názvom Hostinec u Rybára. Druhé miesto získalo družstvo Vysmáte melóny a tretí najlepší guláš uvarili v Halteame. 

utorok, júl 09 2019

Púchovský volejbal sa môže pochváliť naozaj bohatou históriou. Jeho začiatky siahajú až do sedemdesiatich rokov minulého storočia. O tom, ako sa tento šport postupne v meste vyvíjal sa dozviete viac v nasledujúcej podrobnej reportáži. 

utorok, júl 09 2019

Je to už vyše 200 rokov čo obec Beluša získala výsadu Jarmočného mesta. Od tých čias sa tradičný jarmok postupne menil. Dnes patrí k tým najväčším a najvyhľadávanejším v širokom okolí.

pondelok, júl 08 2019

Primátorka mesta Púchov zvolala mestské zastupiteľstvo v stredu 26. júna o 9 hodine ráno. V priestoroch divadla mali možnosť najskôr so svojimi pripomienkami vystúpiť občania mesta a následne mestskí poslanci prešli k jednotlivým 18 bodom programu. hneď na úvod však nastala zmena, kedy bol doplnený program ešte o jeden bod a to zmena konateľa v Púchov servise. 

pondelok, júl 08 2019

Stále teplejšie počasie a slnečné lúče už mnohých z nás nabádajú na prácu v záhrade. :  Naše kroky viedli do záhradníctva v obci Vieska- Bezdedov za pánom Jurdom. Ten nám pomohol objasniť, ktorými prácami na záhrade treba na jar začať.

pondelok, júl 08 2019

 

Slávnostné promócie absolventov Fakulty priemyselných technológii v Púchove sa konali už tradične za účasti akademickej a podnikateľskej verejnosti nášho regiónu. Ako prví si svoje tituly prevzali novopečení bakalári a následne aj inžinieri. Všetkým absolventom želáme do budúcnosti veľa úspechov v pracovnom aj osobnom živote.

Stránka 1 z 61

Najčítanejšie správySpojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás