FLASH NEWS
AKTUALNE:
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA V SPOLUPRÁCI SO SPOLOČNOSŤOU MEGAWASTE SLOVAKIA S.R.O. OPÄŤ ZABEZPEČILI PRE OBYVATEĽOV JESENNÉ ČISTENIE. OBČANIA VO VŠETKÝCH MESTSKÝCH ČASTIACH BUDÚ MÔCŤ VYHODIŤ DO PRISTAVENÝCH VEĽKOKAPACITNÝCH KONTAJNEROV ODPAD ZO ZÁHRAD ČI STARÉ, NEPOTREBNÉ VECI. NOVINKOU BUDE NÁDOBA NA POUŽITÝ JEDLÝ KUCHYNSKÝ OLEJ. VEĽKOKAPACITNÉ KONTAJNERY BUDÚ PRISTAVENÉ V JEDNOTLIVÝCH MESTSKÝCH ČASTIACH PODĽA HARMONOGRAMU
NOVÁ SLUŽBA PRE POVAŽSKOBYSTRIČANOV - CELOROČNÝ BEZPLATNÝ ZBER NADROZMERNÉHO ELEKTROODPADU PRIAMO Z DOMU. VY SI LEN VYBERTE TERMÍN NA: HTTPS://WWW.ZBERELEKTROODPADU.SK/MESTSKE-CASTI.PHP. ZBER SI MÔŽETE OBJEDNAŤ AJ OSOBNE NA MESTSKOM ÚRADE V POVAŽSKEJ BYSTRICI NA ČÍSLE DVERÍ 324 ALEBO TELEFONICKY NA TELEFÓNNOM ČÍSLE 042/ 43 05 324. NAJBLIŽŠÍ ZBER JE UŽ V SOBOTU 24. OKTÓBRA 2020. OBJEDNÁVKY NA ODVOZ SA UZATVÁRAJÚ VŽDY 2 DNI PRED KONANÍM ZBERU
NA ZÁKLADE OPATRENIA ÚRADU VEREJNÉHO ZDRAVOTNÍCTVA SR PRI OHROZENÍ VEREJNÉHO ZDRAVIA SA OD 15. OKTÓBRA 2020 AŽ DO ODVOLANIA RUŠIA KULTÚRNE PODUJATIA A FILMOVÉ PREDSTAVENIA V KINE MIER. VSTUPNÉ ZA ZRUŠENÉ PODUJATIA BUDE VRÁTENÉ V TIK-U
MESTO PÚCHOV OZNAMUJE, ŽE OD 23.10.2020 PREBEHNE JESENNÉ UPRATOVANIE. PODNIK TECHNICKÝCH SLUŽIEB MESTA PÚCHOV PRISTAVÍ V STANOVENÉ TERMÍNY, PODĽA HARMONOGRAMU, VEĽKOOBJEMOVÉ KONTAJNERY NA OBJEMNÝ ODPAD
MESTO PÚCHOV POKRAČUJE V POSKYTOVANÍ SLUŽIEB PRE OBČANOV PATRIACICH DO RIZIKOVÝCH SKUPÍN /SENIORI, ZŤP, OSAMELÍ OBČANIA, OBČANIA V POVINNEJ KARANTÉNE/ TAK, AKO TOMU BOLO I POČAS PRVEJ VLNY PANDÉMIE KORONAVÍRUSU
HEMATOLOGICKO-TRANSFÚZNE ODDELENIE NSP POVAŽSKÁ BYSTRICA MOMENTÁLNE ZÁPASÍ S NEDOSTATKOM ZÁSOB KRVI. PROSÍME DARCOV O POMOC. POTREBNÉ SÚ VŠETKY KRVNÉ SKUPINY. PRAVIDELNÉ ODBERY DARCOV KRVI SA USKUTOČŇUJÚ KAŽDÝ UTOROK A PIATOK V ČASE OD 6:30 DO 9:00 HOD.
NEMOCNICA S POLIKLINIKOU POVAŽSKÁ BYSTRICA ŽIADA ŠTUDENTOV MEDICÍNY A ŠTUDENTOV OŠETROVATEĽSTVA O VÝPOMOC V MOBILNOM ODBEROVOM MIESTE
CELOPLOŠNÉ TESTOVANIE V SR BUDE PREBIEHAŤ V SOBOTU A NEDEĽU 31.10. – 01.11.2020

Púchov (879)

utorok, okt 27 2020

V pondelok prebehlo sedemnáste zasadnutie krízového štábu mesta Púchov, ktoré sa prvýkrát uskutočnilo prostredníctvom online prenosu. Najdôležitejšou časťou bolo informovanie jeho členov o stave pripravenosti na celoplošné testovanie v Púchove. 

pondelok, okt 26 2020

V rámci pravidelnej údržby miestnych komunikácii sa v druhej jesennej etape tejto obnovy v Púchove jednalo o parkovacie miesta, prechody pre chodcov na viacerých miestach, ale aj vyšrafované priestory v Hrabovke, pri nemocnici, či na Moravskej ulici. K obnove vodorovného dopravného značenia dôjde aj na ďalších miestach. Všetko sa bude odvíjať od progresu asfaltovacích prác, plánovaných na viacerých uliciach v meste i časti Ihrište. 

štvrtok, okt 22 2020

Podobne ako počas prvej vlny pandémie koronavírusu, mesto Púchov začalo opätovne poskytovať asistenčné služby a to hlavne pre najzraniteľnejšiu skupinu občanov. K dispozícii budú znovu aj ochranné rúška.    

pondelok, okt 19 2020

Na Základnej škole Gorazdovej majú prváci svoj slávnostný deň už za sebou. Imatrikulácia je dôležitou súčasťou ich oficiálneho začlenenia do školského kolektívu.    

pondelok, okt 19 2020

Kvôli novoprijatým celoštátnym epidemiologickým opatreniam sa opätovne v Púchove stretli kompetentní na viacerých úrovniach. Najskôr sa diskutovalo o situácii v školách. Vo štvrtok 15. októbra sa následne stretol i mestský krízový štáb, ktorý zasadal už po šestnástykrát.

streda, okt 14 2020

Prednostovia okresných úradov Trenčianskeho samosprávneho kraja absolvovali pracovné stretnutie v Púchove. Diskutovali najmä o tom, aké problémy ich aktuálne trápia. Pri príležitosti vlastného pracovného zasadnutia prijali prednostovia i pozvanie na mestský úrad v Púchove.

piatok, okt 09 2020

Do práce na bicykli je národná kampaň, ktorej hlavným cieľom je podporiť rozvoj nemotorovej, predovšetkým cyklistickej dopravy. Tak ako každý rok aj tento krát sa zapojili mnohí občania Púchova. Počas trvania kampane absolvovali takmer 1900 jázd a ovzdušiu ušetrili viac než 2800 kilogramov oxidu uhličitého. V priemere jeden účastník najazdil 121 kilometrov, čo je o 10 viac ako celoslovenský priemer. V rámci celej krajiny absolvovali zapojení cyklisti 135 750 jázd a celkovo najazdili úctyhodných 929 601 kilometrov. Číslo celkovo ušetreného oxidu uhličitého tento rok atakovalo hranicu 300 tisíc kilogramov.

piatok, okt 09 2020

Súťaž o najkrajšiu fotografiu mesta Púchov rozbehla radnica už na jar. Vďaka dobrým odozvám sa v meste rozhodli pokračovať aj jej letným a jesenným vydaním.

štvrtok, okt 08 2020

Kompetentní sa v Púchove stretli na viacerých úrovniach, aby určili ako bude vyzerať fungovanie mesta po implementácii nových vládnych nariadení. Viac sa dozviete v pripravovanej reportáži.

piatok, okt 02 2020

Zbor pre občianske záležitosti slávnostne privítal v obradnej sieni Župného domu desiatku malých Púchovčanov. Celkovo pozvaných detí za obdobie narodenia v júni, v júli a v auguste bolo takmer 40, no vzhľadom na aktuálnu situáciu všetko prebehlo v komornejšej atmosfére než zvyčajne. 

Stránka 1 z 88

Najčítanejšie správySpojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás