FLASH NEWS
SPRAVODAJSTVO:
OKRESNÝ DOPRAVNÝ INŠPEKTORÁT OR PZ V POVAŽSKEJ BYSTRICI UPOZORŇUJE MOTORISTICKÚ VEREJNOSŤ, ŽE OD PONDELKA 04.06.2018 DLHODOBO DO 31.12.2019 BUDE NA CESTE III. TRIEDY Č. 1983 V K. Ú. MILOCHOV (ČASŤ POVAŽSKEJ BYSTRICE) V KM 5,270 AŽ 5,400, LOKÁLNE V ÚSEKU CESTY POVAŽSKÁ BYSTRICA - MILOCHOV MIMO OBCE MEDZI ČASŤAMI HORNÝ MILOCHOV A DOLNÝ MILOCHOV, ÚPLNÁ UZÁVIERKA UVEDENÉHO ÚSEKU CESTY Z DÔVODU VÝSTAVBY ZÁPADNÉHO PORTÁLU TUNELA MILOCHOV.
NAJBLIŽŠIE PODUJATIA:
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA TANEČNÝ VEČER S DYCHOVKAMI, DŇA 22. JÚNA OD 17:00 HOD. V AREÁLI IHRISKA V DOLNOM MOŠTENCI.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA PETROPLAVSKÚ SLÁVNOSŤ, KTORÁ SA USKUTOČNÍ DŇA 27. JÚNA O 15:00 HOD. NA PEŠEJ ZÓNE DUKELSKÁ.
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM VÁS POZÝVA NA PREDSTAVENIE „MANGALICE“, DŇA 28. JÚNA O 19:00 HOD. V DOME KULTÚRY.
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM VÁS POZÝVA OTVORENIE KULTÚRNEHO LETA S POLEMICOM, DŇA 28. JÚNA O 20:30 HOD. NA NÁMESTÍ MATICE SLOVENSKEJ.
MESTO NOVÁ DUBNICA VÁS POZÝVA NA FESTIVAL DYCHOVÝCH ORCHESTROV, V DŇOCH 28. AŽ 30. JÚNA NA MIEROVOM NÁMESTÍ.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA KONCERT MUŽSKÉHO ZBORU KLAPA ŠUFIT, KTORÝ SA USKUTOČNÍ DŇA 5. JÚLA O 19:00 HOD. V KINE MIER.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA STRETNUTIE KULTÚRY NÁRODNOSTNÝCH MENŠÍN „HAPPY MINOR“, DŇA 5. JÚLA O 15:00 HOD. PRI FONTÁNE PRED KINOM MIER.

Púchov (571)

streda, jún 19 2019

V Púchove už niekoľko dní prebieha celoplošná profesionálna deratizácia. Povinnosť zabezpečiť deratizáciu samosprávam ukladá zákon. Prvou fázou je deratizácia na plochách verejnej zelene, ktorá sa realizuje vyhľadávaním nôr po hlodavcoch v zemi do ktorých sa následne zakope nástraha. Deratizéri po dokončení prvej fázy, ktorá sa odohráva v exteriéri prejdú do vnútorných priestorov a záverom osadia betónové deratizačné staničky v blízkosti kontajnerových stojísk. 

pondelok, jún 10 2019

Niekoľko desiatok detí, viaceré športové disciplíny a dobrá nálada. Olympijský festival detí a mládeže, ktorý organizačne zastrešuje najmä Centrum voľného času  Včielka v Púchove opäť potešil malých i veľkých.    

pondelok, jún 10 2019

Krajská organizácia cestovného ruchu aktuálne osádza po viacerých mestách unikátne lavičky, ktoré zároveň slúžia aj ako turistická pozvánka. Jedna z nich si našla svoje miesto i v Púchove. 

 

piatok, jún 07 2019

Milovníci umenia si v Púchovskom Divadle opäť prišli na svoje. Aktuálna výstava zaujala najmä svojou prepracovanosťou do najmenších detailov. Okrem obrazov sa mohli návštevníci pokochať aj umeleckým sklom, či šperkami. Ich autorkou je Petronela Vlhová, ktorá sa dlhodobo venuje sklárskemu dizajnu a výtvarníctvu. Výstava bude pre návštevníkov dostupná do konca augusta. 

 

piatok, jún 07 2019

Mestská polícia v Púchove sa aktuálne vo zvýšenej miere venuje riešeniu občianskych podnetov a sťažností, ktorých je za posledné obdobie neúrekom. A to najmä pri parkovaní, hláseniach ohľadom rušenia nočného pokoja či nezodpovednosti niektorých majiteľov psov. Viac sa dozviete v pripravovanej reportáži. 

štvrtok, jún 06 2019

3. júna otvorilo Združenie obcí Púchovská dolina v obci Lúky nový zberný dvor.  Ten budú môcť využívať občania na legálne uloženie niektorých zložiek komunálneho odpadu. Tými zložkami sú biologicky rozložiteľný odpad, jedlé oleje a tuky, šatstvo, drobný stavebný odpad a objemový odpad.

utorok, jún 04 2019

V troch mestských častiach vyrástli za posledné obdobie obnovené detské ihriská. Ich finálne úpravy boli dokončené len nedávno. Prvé z trojice vynovených detských ihrísk vyrástlo v lokalite Staré mesto. Druhý vynovený priestor pre detské šantenie sa nachádza v mestskej časti Sedlišťe a tretí vo Vieske Bezdedov. Celkovo mesto Púchov do obnovy a rekonštrukcie detských ihrísk v spomínaných lokalitách investovalo viac než  51 tisíc eur. 

pondelok, jún 03 2019

Centrum voľného času Včielka spoločne s radnicou zorganizovalo už 24. ročník finálovej súťaže detí prvých ročníkov základných škôl mesta Púchov pod názvom Správny chlapec, Správne dievča. Hlavným zámerom súťaže je ukázať a nájsť v deťoch nielen krásu, ale aj vyzdvihnúť šikovnosť, usilovnosť, slovný prejav, kreativitu a jedinečné talenty. Správnym dievčaťom za rok 2019 sa stala Simona Húževková a správnym chlapcom Teodor Ďurajka.

 

pondelok, jún 03 2019

Medzinárodný deň detí sa v Púchove oslavoval takpovediac vo veľkom. Ako prví sa tradične dočkali žiaci materských škôl. Rôzne atrakcie či zaujímavé aktivity si však radnica pripravila aj priamo na pôde mestského úradu.

 

štvrtok, máj 30 2019

Počas mesiaca jún si v Púchove prídu na svoje fanúšikovia folklóru, malé ratolesti, ale aj divadelní fajnšmekri. Nebude chýbať vernisáž i ďalšie pravidelné podujatia. Viac sa dozviete v pripravovanej reportáži. 

 

Stránka 1 z 58

Najčítanejšie správySpojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás