FLASH NEWS
SPRAVODAJSTVO:
OKRESNÝ DOPRAVNÝ INŠPEKTORÁT OR PZ V POVAŽSKEJ BYSTRICI UPOZORŇUJE MOTORISTICKÚ VEREJNOSŤ, ŽE OD PONDELKA 04.06.2018 DLHODOBO DO 31.12.2019 BUDE NA CESTE III. TRIEDY Č. 1983 V K. Ú. MILOCHOV (ČASŤ POVAŽSKEJ BYSTRICE) V KM 5,270 AŽ 5,400, LOKÁLNE V ÚSEKU CESTY POVAŽSKÁ BYSTRICA - MILOCHOV MIMO OBCE MEDZI ČASŤAMI HORNÝ MILOCHOV A DOLNÝ MILOCHOV, ÚPLNÁ UZÁVIERKA UVEDENÉHO ÚSEKU CESTY Z DÔVODU VÝSTAVBY ZÁPADNÉHO PORTÁLU TUNELA MILOCHOV.
NAJBLIŽŠIE PODUJATIA:
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA DNI EURÓPSKEHO KULTÚRNEHO DEDIČSTVA 2019 „POĎ NA HRAD“, DŇA 28. SEPTEMBRA OD 13:00 HOD. NA HRADE POVAŽSKEJ BYSTRICE.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA HOROMIL FEST, KTORÝ SA USKUTOČNÍ V DŇOCH 26. – 29. SEPTEMBRA V KINE MIER.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA KRST 3. CD MOŠTENSKÝCH PAJTÁŠOV ,,NA MOŠTENSKEJ VEŽI“, DŇA 29. SEPTEMBRA O 15:30 HOD. V KINE MIER.
MESTO PÚCHOV VÁS POZÝVA NA NEDEĽU S ROZPRÁVKOU O KOCÚROVI A PYŠNEJ HVIEZDE, DŇA 29. SEPTEMBRA O 16:00 HOD V DIVADLE PÚCHOV.
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM VÁS POZÝVA NA PREDSTAVENIE „UTVORTE KORIDOR:“ GORDULIČ VS KŇAŽKO, DŇA 30. SEPTEMBRA O 17:00 HOD. V DOME KULTÚRY.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA MUZIKÁL FRIDA, DŇA 2. OKTÓBRA O 18:00 HOD. V KINE MIER.
MESTO NOVÁ DUBNICA VÁS POZÝVA NA GALAKONCERT HANY ZAGOROVEJ, DŇA 6. OKTÓBRA O 19:00 HOD. V KINE PANOREX.

Púchov (656)

štvrtok, okt 17 2019

Učiť sa a popri tom zároveň využívať svoju fantáziu naplno sa dá aj na hodinách literatúry. Dôkazom je nová aktivita, ktorú predstavili v púchovskej Mestskej knižnici. Viac sa dozviete v pripravovanej reportáži.

 

 

štvrtok, okt 17 2019

Základná organizácia Jednoty dôchodcov Slovenska v Púchove si pripomenula štvrť storočnicu svojho založenia na slávnostnom posedení. Prítomným členom jednotlivých dôchodcovských organizácii, ktoré pôsobia v rámci okresu sa v úvode prihovorila najskôr predsedníčka oslavujúcej základnej organizácie v Púchove. Na podujatí však nechýbala ani predsedníčka Okresnej či krajskej organizácie Jednoty Dôchodcov Slovenska. 

štvrtok, okt 17 2019

Medzinárodný Deň bielej palice, ktorý pripadá na 15. októbra si pripomínajú najmä slabozrakí a nevidiaci ľudia vo viacerých krajinách sveta. Biela palica im totiž umožňuje samostatne sa pohybovať vo verejnom priestranstve a rešpektovať ju musia aj účastníci cestnej premávky. Ako dopadlo v porovnaní s celoslovenským priemerom mesto Púchov sa dozviete v pripravovanej reportáži.

 

pondelok, okt 14 2019

Na kontajnerových stojiskách v Púchovskej mestskej časti Sedlište pribudli nové nádoby na kovy a bioodpad. Postupom času by sa mali dostávať aj do ďalších mestských častí. To, či sú využívané a do akej miery aj správnym spôsobom sa dozviete v pripravovanej reportáži.

pondelok, okt 14 2019

Jubilejný desiaty ročník súťaže o najkrajšiu tortu na Slovensku  opäť priniesol prehliadku nevšedného cukrárskeho umenia. Organizačne sa na podujatí podieľalo aj Púchovské Divadlo. Prvenstvo v kategórii seniorov i absolútne víťazstvo si nakoniec odniesla Viktória Mikolajová zo Žiliny za precízne spracovanú a chuťovo vyváženú detskú tortu.

piatok, okt 11 2019

Po letnej pauze pokračuje radnica v slávnosti uvítania detí do života aj v jesennom období. Tých najmladších občanov uvítali už tradične v priestoroch Župného domu. Celkovo bolo na októbrovú slávnosť pozvaných takmer 40 detí aj s rodičmi. Samotného aktu uvítania sa zúčastnilo 10 z nich. Najmenším Púchovčanom  a ich rodičom želáme veľa zdravia a životných úspechov.

štvrtok, okt 10 2019

Imatrikulácia prvákov je pre nových žiakov dôležitým momentom. Na Základnej škole Gorazdovej už niekoľko rokov pri tejto príležitosti usporadúvajú menšiu slávnosť, aby žiakov prvých ročníkov oficiálne privítali medzi sebou. 

 

streda, okt 09 2019

Bohatý kultúrny program, mnoho pozvaných hostí a občerstvenie z tradičných dobrôt. Aj tak by sa dal v skratke opísať takzvaný Deň rodiny, ktorý si užili klienti i návštevníci Centra sociálnych služieb na Kolonke. 

 

štvrtok, okt 03 2019

Najviac diskutovaným a ostro sledovaným bodom ostatného mestského zastupiteľstva bola situácia v mestskej spoločnosti Púchovská kultúra. Poslanci dostali po ukončení vykonanej kontroly viac než dvadsať strán materiálu. Viac sa dozviete v pripravovanej reportáži.

štvrtok, okt 03 2019

Poslanci mestského zastupiteľstva v Púchove sa v rámci svojho plánovaného zasadnutia stretli koncom septembra v Divadle. Na programe rokovania bolo celkovo sedemnásť bodov. Pri viacerých z nich prebiehala intenzívna diskusia. 

Stránka 1 z 66

Najčítanejšie správySpojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás