FLASH NEWS
AKTUALNE:
HEMATOLOGICKO-TRANSFÚZNE ODDELENIE NSP POVAŽSKÁ BYSTRICA MOMENTÁLNE ZÁPASÍ S NEDOSTATKOM ZÁSOB KRVI. PROSÍME DARCOV O POMOC. POTREBNÉ SÚ VŠETKY KRVNÉ SKUPINY. PRAVIDELNÉ ODBERY DARCOV KRVI SA USKUTOČŇUJÚ KAŽDÝ UTOROK A PIATOK V ČASE OD 6:30 DO 9:00 HOD.
ZBER ODZDOBENÝCH VIANOČNÝCH STROMČEKOV V PB SA BUDE VYKONÁVAŤ KAŽDÝ PONDELOK OD 28.12.2020 DO 01.03.2021
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA PRIPRAVILO ĎALŠIU NOVINKU V OBLASTI SEPAROVANÉHO ZBERU. KAŽDÁ BYTOVÁ DOMÁCNOSŤ OBDRŽÍ V NAJBLIŽŠÍCH TÝŽDŇOCH KOMPOSTOVATEĽNÉ VRECKÁ, DO KTORÝCH BUDE MÔCŤ TRIEDIŤ KUCHYNSKÝ BIOODPAD
NA SLOVENSKU SA V TERMÍNE OD 15. 2. OD 31. 3. 2021 USKUTOČNÍ SČÍTANIE OBYVATEĽOV PRVÝKRÁT V PLNE ELEKTRONICKEJ PODOBE. K SČÍTANIU BUDE STAČIŤ POČÍTAČ, MOBIL ČI TABLET

Púchov (915)

štvrtok, Jan 14 2021

Do takzvaného regionálneho testovania sa okrem mesta Púchov zapojilo aj 9 okolitých obcí. Oproti predošlým testovaniam bol rozdiel v tom, že ho iniciovala samotná radnica už v decembri na základe nepriaznivého vývoja epidemiologickej situácie v meste i okolí. 

štvrtok, Jan 14 2021

Aký bol predošlý rok z pohľadu čísel a štatistík ukazujú údaje z matriky. V niektorých ohľadoch bol vývoj podobný ako roky predtým, no našli sa aj určité rozdiely. Viac sa dozviete v pripravovanej reportáži.

štvrtok, Jan 14 2021

Predošlý kalendárny rok bol náročný aj pre dobrovoľné hasičské zbory a inak tomu nebolo ani v Púchove. Jednou z najčastejších činností miestneho DHZ za minulý rok bolo odčerpávanie nahromadených dažďových vôd a pomoc pri zvládaní pandémie.

štvrtok, Jan 14 2021

Vývoz vianočných stromčekov začína už tradične po skončení sviatkov. Podnik technických služieb mesta Púchov má preto v týchto dňoch práce o niečo viac.    

piatok, Jan 08 2021

Púchovská samospráva počas prvých januárových dní organizuje plošné testovanie pre občanov s trvalým alebo prechodným pobytom v meste Púchov. Radnica zároveň úzko spolupracuje i s okolitými obcami, ktoré sa taktiež do testovania zapoja na vlastných odberových miestach, pričom testy im poskytne mesto Púchov.    

pondelok, dec 28 2020

Do Púchova zavítalo bábkové divadlo s názvom Morgonrok. Na vystúpenie sa chystalo viacero divákov, no organizátori boli kvôli zlej epidemiologickej situácii nútení podujatie presunúť do online priestoru.    

pondelok, dec 28 2020

Organizovať koncerty v aktuálnom období nie je možné a preto sa v Základnej umeleckej škole v Púchove rozhodli, že svoje vystúpenie prinesú divákom aspoň na diaľku. 

utorok, dec 22 2020

Mládežníci z Centra voľného času v Púchove sa rozhodli, že urobia dobrý skutok a potešia seniorov. S gitarami sa im vybrali zaspievať sviatočné piesne.   

pondelok, dec 14 2020

Na ostatnom mestskom zastupiteľstve sa poslanci okrem iného opätovne vrátili i k návrhu zásad, ktorými sa určuje postup pri poskytovaní stravovania dôchodcom a zdravotne postihnutým občanom v meste Púchov. Po predošlom dopracovaní bol návrh zástupcami mesta schválený jednohlasne.

pondelok, dec 14 2020

Na hrade Lednica zachovávajú peknú predvianočnú tradíciu. Členovia občianskeho združenia, ktoré hrad renovuje spoločne s miestnymi obyvateľmi, na jeho vrchol aj tento rok umiestnili doďaleka viditeľný symbol Vianoc.

Stránka 1 z 92

Najčítanejšie správySpojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás