FLASH NEWS
SPRAVODAJSTVO:
OKRESNÝ DOPRAVNÝ INŠPEKTORÁT OR PZ V POVAŽSKEJ BYSTRICI UPOZORŇUJE MOTORISTICKÚ VEREJNOSŤ, ŽE OD PONDELKA 04.06.2018 DLHODOBO DO 31.12.2019 BUDE NA CESTE III. TRIEDY Č. 1983 V K. Ú. MILOCHOV (ČASŤ POVAŽSKEJ BYSTRICE) V KM 5,270 AŽ 5,400, LOKÁLNE V ÚSEKU CESTY POVAŽSKÁ BYSTRICA - MILOCHOV MIMO OBCE MEDZI ČASŤAMI HORNÝ MILOCHOV A DOLNÝ MILOCHOV, ÚPLNÁ UZÁVIERKA UVEDENÉHO ÚSEKU CESTY Z DÔVODU VÝSTAVBY ZÁPADNÉHO PORTÁLU TUNELA MILOCHOV.
NAJBLIŽŠIE PODUJATIA:
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA BAŽANT KINEMATOGRAF V DŇOCH 19. – 22. AUGUST.
MESTO NOVÁ DUBNICA VÁS POZÝVA PREDNÁŠKU „VYZUJTE SA, PROSÍM“ PO KTOREJ BUDE NASLEDOVAŤ KONCERT BRATOV GEIŠBERGOVCOV, DŇA 22. AUGUSTA O 18:00 HOD. V PARČÍKU PRI KULTÚRNEJ BESEDE.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA PIKNIK NA FONTÁNE „ FOOD FESTIVAL“, DŇA 24. AUGUSTA OD 10:00 HOD.
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM VÁS POZÝVA NA DUBNICKÝ FOLKLÓRNY FESTIVAL, KTORÝ SA USKUTOČNÍ V DŇOCH OD 21. DO 25. AUGUSTA.
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM VÁS POZÝVA „PINK FLOYD REVIVAL“ DŇA 28. AUGUSTA O 20:00 HOD. V NÁDVORÍ KAŠTIEĽA V DUBNICI NAD VÁHOM.
MESTO PÚCHOV VÁS POZÝVA NA 44. ROČNÍK TURISTICKÉHO POCHOVDU „PÚCHOVSKÝ OKRUH ZA ZDRAVÍM“, DŇA 1. SEPTEMBRA.

Púchov (612)

štvrtok, aug 08 2019

V mestskom parku v Púchove sa 1. augustový večer odohralo nevšedné predstavenie. spájalo v sebe prvky tanca a divadla a prostredie praku dávalo celému večeru jedinečný nádych. Svoje vystúpenie pod názvom Nové sady odprezentoval mladý umelec žijúci v Brne Tomáš Janypka. 

streda, aug 07 2019

Po roku sa do Mestečka vrátili včelári z celej Púchovskej doliny. Tradičné podujatie s názvom Včelárska nedeľa sa konalo už po 13. krát.  Cieľom bolo zhodnotiť uplynulú sezónu, doplniť si včelárske potreby a podeliť sa o svoje skúsenosti.

piatok, aug 02 2019

Obľúbené detské tábory pod taktovkou Púchovského divadla boli opäť obsadené do posledného miesta. Bohatý program čakal deti tiež v divadelnom tábore, kde sa okrem iného naučili aj ako vystupovať na pódiu. 

utorok, júl 30 2019

Medzi šport, ktorý sa v poslednom období v Púchove rozvíjal veľmi dynamickým tempom patrí bezpochyby i florbal. Ten je v súčasnosti jedným z najrozšírenejších športov na základných či stredných školách. Stačí totiž hokejka a športová obuv. O tom, ako florbal postupne naberal na popularite sa dozviete viac v pripravovanej podrobnej reportáži. 

streda, júl 24 2019

Kolízie vtáctva so sklenenými bariérami patria medzi časté príčiny jeho úhynu pri preletoch či migrácii. Tým, že sklo sa stáva v architektúre obľúbeným prvkom aj v Púchove môže ísť ročne o desiatky až stovky jedincov, či už sú to bežné alebo vzácne druhy. Pre vtáky je sklenená výplň priehľadná a za letu ťažko identifikovateľná. Situáciu sa kompetentní rozhodli riešiť pomerne jednoduchým spôsobom - nálepkami v tvare siluety vtákov. 

streda, júl 24 2019

Mažoretkový súbor Nelly je už niekoľko rokov veľmi úspešný a to nielen na domácej, ale aj na medzinárodnej scéne. O tom, aká bola cesta od prvých úspechov až do súčasnosti sa dozviete viac v pripravovanej podrobnej reportáži.    

streda, júl 24 2019

Púchovské kultúrne leto už je viac než dva týždne v plnom prúde. Aké podujatia nás ešte čakajú v júli a následne aj v auguste ? Dozviete sa v pripravovanej podrobnej reportáži. 

pondelok, júl 15 2019

Pekné prírodné prostredie, mnoho zážitkov či rôznych aktivít, ale aj tvrdá disciplína. 6. Zbor skautov a skautiek v Púchove organizuje každý rok počas letných prázdnin obľúbený tábor. Kapacity boli už tradične naplno obsadené. 

streda, júl 10 2019

Rôzne formy prekážkových, či dlhých štafetových behov sú aktuálne veľmi obľúbené a venujú sa im i viacerí nadšenci z Púchova a okolia. O tom ako podobné preteky vyzerajú a s akými výzvami sa musia bežci popasovať vám prinesieme prehľad v pripravovanej podrobnej reportáži. 

utorok, júl 09 2019

Občianske združenie Mŕtva kosť už niekoľko rokov organizuje takzvanú Cestu rozpralesom. Tá prináša najmä nevšedné zážitky detí v prírode, no často sa popri nich zabavia aj ich rodičia. Štart aj cieľ bol situovaný v priestoroch amfiteátra na Lachovci. Organizátori si v rámci aktuálneho ročníka pripravili dobrodružnú cestu okolo sveta, ktorá mala dvanásť zastávok. Každé stanovište reprezentovalo konkrétny štát, či kontinent. 

Stránka 1 z 62

Najčítanejšie správySpojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás