FLASH NEWS
AKTUALNE:
PX CENTRUM DOČASNE POZASTAVUJE ONLINE REZERVÁCIE VSTUPENIEK CEZ SVOJU WEBOVÚ STRÁNKU. VSTUPENKY NA FILMOVÉ PREDSTAVENIA SI MÔŽETE ZAKÚPIŤ 1 HODINU PRED PREDSTAVENÍM V POKLADNI KINA MIER
ZMENA ČASU PREMIETANIA - OZNAMUJEME NÁVŠTEVNÍKOM KINA MIER, ŽE OD 1. SEPTEMBRA BUDÚ VEČERNÉ FILMOVÉ TITULY UVÁDZANÉ O 18.30 HOD. ČAS PREMIETANIA DETSKÝCH FILMOVÝCH PREDSTAVENÍ ZOSTÁVA NEZMENENÝ
NA ZÁKLADE ROKOVANIA KRÍZOVÉHO ŠTÁBU NEMOCNICE S POLIKLINIKOU POVAŽSKÁ BYSTRICA ZO DŇA 31. AUGUSTA 2020 PLATÍ OD 01.09.2020 ZÁKAZ NÁVŠTEV NA LÔŽKOVÝCH ODDELENIACH NEMOCNICE Z DÔVODU ZHORŠENIA EPIDEMIOLOGICKEJ SITUÁCIE V OKRESE POVAŽSKÁ BYSTRICA A PRIĽAHLÝCH OKRESOV
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA V SPOLUPRÁCI SO SPOLOČNOSŤOU MEGAWASTE SLOVAKIA S.R.O. OPÄŤ ZABEZPEČILI PRE OBYVATEĽOV JESENNÉ ČISTENIE. OBČANIA VO VŠETKÝCH MESTSKÝCH ČASTIACH BUDÚ MÔCŤ VYHODIŤ DO PRISTAVENÝCH VEĽKOKAPACITNÝCH KONTAJNEROV ODPAD ZO ZÁHRAD ČI STARÉ, NEPOTREBNÉ VECI. NOVINKOU BUDE NÁDOBA NA POUŽITÝ JEDLÝ KUCHYNSKÝ OLEJ. VEĽKOKAPACITNÉ KONTAJNERY BUDÚ PRISTAVENÉ V JEDNOTLIVÝCH MESTSKÝCH ČASTIACH PODĽA HARMONOGRAMU
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA XII. ROČNÍK HOROMIL FEST 2020, V DŇOCH 24.-26.09. V KINE MIER
DŇA 25. SEPTEMBRA SA USKUTOČNÍ PRVÁ SÓLOVÁ VÝSTAVA THE HUMAN PUPA MLADEJ UMELKYNE ZUZANY BODZÍKOVEJ O 16:00 HOD. V M PARKU NA 1. POSCHODÍ. UNIKÁTNE DIELA SI BUDETE MÔCŤ POZRIEŤ DO KONCA OKTÓBRA
MESTO PÚCHOV VÁS POZÝVA NA DIVADELNÉ PREDSTAVENIE MILENEC, DŇA 29. SEPTEMBRA O 19:00 HOD. V DIVADLE PÚCHOV

Púchov (866)

piatok, sep 25 2020

V novom školskom roku svoje brány opäť otvorilo aj Centrum voľného času Včielka v Púchove. Ponuka kurzov bola v rámci dňa otvorených dverí tak ako každý rok veľmi pestrá. Záujemcovia sa mohli u jednotlivých lektorov a pedagógov o ponúkaných aktivitách bližšie informovať.    

piatok, sep 25 2020

Komisia dopravy a služieb v Púchove sa na svojom zasadnutí zaoberala nielen tradičnými podnetmi, ale aj úpravami viacerých všeobecne záväzných nariadení. Tie odporučila v navrhovanom znení schváliť aj mestskému zastupiteľstvu, kde poslanci týmto odporúčaniam vyhoveli. Členovia komisie následne diskutovali o oprave viacerých miestnych komunikácii. 

štvrtok, sep 24 2020

Mestské zastupiteľstvo v Púchove schválilo na svojom ostatnom zasadnutí okrem iného aj návratnú bezúročnú finančnú výpomoc na kompenzáciu výpadku dane z príjmov fyzických osôb v roku 2020 a to v celkovej sume  412 948 eur. Ponúkanú pomoc  od štátu využili okrem Púchova aj mnohé ďalšie mestá po celom Slovensku.

štvrtok, sep 24 2020

V nadväznosti na zasadnutie okresného krízového štábu sa stretli i členovia krízového štábu v meste Púchov. Témou bola aktuálna pandemická situácia. Púchov bol rozhodnutím kompetentných orgánov totiž zaradený do takzvanej červenej zóny. S týmto zaradením súviseli ďalšie vydané opatrenia, ktoré budú v platnosti do štvrtého októbra. 

štvrtok, sep 24 2020

Púchovskí poslanci sa v rámci plánovaného mestského zastupiteľstva stretli v stredu 23. septembra. Na programe rokovania bolo pôvodne 20 bodov,  no dva z nich boli spoločným konsenzom vypustené a tak zástupcovia mesta rozhodovali len o osemnástich bodoch. Poslanci schválený program zvládli zhruba za 4 hodiny.    

utorok, sep 22 2020

Oslavy dňa mesta Púchov zorganizovala radnica v spolupráci s Púchovskou kultúrou ako náhradu za zrušený každoročný mestský jarmok, ktorý sa nemohol konať kvôli pretrvávajúcej pandemickej situácii. Oslavy začali výročným sprievodom, ktorý sa zišiel pred Divadlom a následne putoval ulicami mesta až na pešiu zónu, kde kultúrny program pokračoval viacerými vystúpeniami.

štvrtok, sep 17 2020

Po polročnej nútenej prestávke sa do Púchovského divadla vrátilo výtvarné umenie. Príležitosť pokochať sa dielami viacerých autorov využilo hneď niekoľko desiatok návštevníkov. Základnou myšlienkou Púchovských Artformácií je to, že umenie má ľudí spájať.    

piatok, sep 11 2020

Materská škola Lienka v Púchove prešla počas posledných mesiacov rozsiahlou rekonštrukciou. V septembri bola za prítomnosti viacerých zástupcov mesta slávnostne uvedená do užívania.

piatok, sep 11 2020

S koncom školských prázdnin prišlo aj ukončenie letnej sezóny na Púchovskom kúpalisku, ktorá trvala zhruba 10 týždňov. Od tých predchádzajúcich sa v mnohom líšila najmä kvôli pretrvávajúcej pandemickej situácii.    

piatok, sep 11 2020

Klub slovenských turistov v Púchove v spolupráci s mestom zorganizoval  45. ročník Memoriálu doktora Vadoviča. Túto akciu ľudia poznajú aj pod názvom Púchovský okruh za zdravím. Aj napriek nepriaznivému počasiu prišli desiatky turistov z celého Slovenska

Stránka 1 z 87

Najčítanejšie správySpojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás