FLASH NEWS
AKTULNE:
POVAŽSKÁ BYSTRICA KINO MIER - PRI VSTUPE DO BUDOVY A POHYBE V PRIESTOROCH KINA MIER JE POTREBNÉ DODRŽIAVAŤ NASLEDOVNÉ POKYNY: * VSTUPOVAŤ LEN S RÚŠKOM ALEBO INÝM PREKRYTÍM HORNÝCH DÝCHACÍCH CIEST (ŠÁL, ŠATKA) ** DEZINFIKOVAŤ SI RUKY ** DODRŽIAVAŤ 2M ODSTUPY MEDZI OSOBAMI (NEPLATÍ PRE OSOBY ŽIJÚCE V SPOLOČNEJ DOMÁCNOSTI A PRE PARTNEROV) ** ZÁKAZ NOSENIA A KONZUMÁCIE JEDLA A NÁPOJOV ** ZÁKAZ PODÁVANIA RÚK ** NEVSTUPOVAŤ DO PRIESTOROV KINA V PRÍPADE PRÍZNAKOV AKÚTNEHO RESPIRAČNÉHO OCHORENIA (NAPR. HORÚČKA, KAŠEĽ,NÁDCHA, SŤAŽENÉ DÝCHANIE) -***- VZHĽADOM NA POVINNÉ DODRŽIAVANIE ODSTUPU 2 M MEDZI OSOBAMI NIE JE MOŽNÁ REZERVÁCIA VSTUPENIEK. VSTUPENKY SI MÔŽETE ZAKÚPIŤ 1 HODINU PRED PREDSTAVENÍM V POKLADNI KINA.
OD STREDY 20. MÁJA SA OTVÁRAJÚ PREVÁDZKY ZARADENÉ DO 4. FÁZY UVOĽŇOVANIA PREVENTÍVNYCH OPATRENÍ - KINÁ, DIVADLÁ, HROMADNÉ PODUJATIA DO 100 ĽUDÍ, VONKAJŠIE ŠPORTOVISKÁ, VEREJNÉ STRAVOVANIE A POD. V TEJTO FÁZE UVOĽŇOVANIA JE NOSENIE RÚŠOK V EXTERIÉRI (NAD 5 M) DOBROVOĽNÉ. OD 1. JÚNA SA OTVÁRAJÚ ŠKOLY A ŠKÔLKY.
VSTUPNÉ ZA ZRUŠENÉ PODUJATIA PX CENTRA SA BUDE VRACAŤ V TIK-U V NASLEDOVNÝCH TERMÍNOCH: -- 4 CHLAPI A ADELA: 21.5.2020 OD 9:00 – 13:00 H A 22. 5. 2020 OD 9.00 - 13.00 H ... HANIČKA A MURKO A SMEJKO A TANCULIENKA: 25. 5. 2020 OD 9.00 - 13.00 H ... PREDNÁŠKA BARIČÁK A UŽ TI NIKDY NENALETÍM: 26. 5. 2020 OD 9.00 - 13.00 H ... 27.5. 2020 OD 15.00 DO 17.00 H VŠETKY PREDSTAVENIA (DIVÁCI, KTORÍ NESTIHNÚ PRÍSLUŠNÝ TERMÍN) ! PRI VRACANÍ VSTUPNÉHO JE POTREBNÉ PREDLOŽIŤ ZAKÚPENÉ LÍSTKY.

Považská Bystrica (841)

piatok, máj 22 2020

Po takmer troch mesiacoch sa opäť otvorili školy a predškolské zariadenia. Do školských lavíc však nenastúpia všetci. Týka sa to len detí prvého až piateho ročníka základnej školy.

piatok, máj 22 2020

Posledná fáza uvoľňovania opatrení umožnila opäť otvoriť kiná a divadlá. V Považskej Bystrici si môžu filmový nadšenci pozrieť prvé filmy už od piatku 22. mája. 

štvrtok, máj 21 2020

Veľké uvoľňovanie opatrení a nízke čísla nových prípadov chorých na Koronavírus. Najmä tieto témy rezonovali na pravidelnom zasadnutí krízového štábu v Považskej Bystrici.

utorok, máj 19 2020

Výber miestnych daní ovplyvnila koronakríza. V jej začiatku nebolo jasné, ako predpis obyvateľom mesta doručiť. Roznáška daní by mala začať v priebehu júna. Aj naďalej budú musieť byť dodržané prísne hygienické postupy. Keďže čas neúprosne beží, bude posunutá splatnosť daní.

utorok, máj 19 2020

Po takmer dvadsiatich rokoch prechádza bytový podnik, kedysi známy ako Pov Byt,  pod mesto Považská Bystrica. Spoločnosť IFM ktorá bytový fond spravovala už o to nemá záujem.

utorok, máj 19 2020

V obci Jasenica je už nejaký čas spoločná stavebná úradovňa a úradovňa sociálnej starostlivosti všetkých obcí Považskobystrického okresu. Keďže predseda tohto úradu starosta Jasenice sa vzdal funkcie, konalo sa v Jasenici stretnutie starostov, kde sa riešilo čo ďalej.

piatok, máj 15 2020

Starosta Jasenice Richard Pekár sa vzdal funkcie starostu. Dôvodom je ponuka, ktorú dostal z Úradu vlády.

piatok, máj 15 2020

Svoje priestory otvorilo po dlhej prestávke už aj Vlastivedné múzeum v Považskej Bystrici. Návštevníci si môžu pozrieť stálu expozíciu a to na viacerých miestach.

streda, máj 13 2020

MG Art galéria v Považskej Bystrici otvorili v utorok 12. mája svoje brány milovníkom umenia. Za prísnych hygienických opatrení si tak môžu návštevníci pozrieť aktuálnu výstavu sochára Dominika Murčeka. 

streda, máj 13 2020

Mestá musia reagovať na zlé ekonomické predpovede, keďže koronakríza za sebou zanechala spúšť v podobe veľkých výpadkov v rozpočtoch samospráv. Jedna z najväčších investícií v meste Považská Bystrica by však mala pokračovať. Jedná sa o rekonštrukciu futbalového štadióna, na ktorú mesto dostalo dotácie zo zväzov.

Stránka 1 z 85

Najčítanejšie správySpojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás