FLASH NEWS
AKTUALNE:
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA PRIPRAVILO ĎALŠIU NOVINKU V OBLASTI SEPAROVANÉHO ZBERU. KAŽDÁ BYTOVÁ DOMÁCNOSŤ OBDRŽÍ V NAJBLIŽŠÍCH TÝŽDŇOCH KOMPOSTOVATEĽNÉ VRECKÁ, DO KTORÝCH BUDE MÔCŤ TRIEDIŤ KUCHYNSKÝ BIOODPAD
POLÍCIA UPOZORŇUJE NAJMÄ SENIOROV PRED MOŽNÝMI PODVODNÝMI KONANIAMI V SÚVISLOSTI SO SČÍTANÍM OBYVATEĽOV 2021. ŽIADNY SČÍTACÍ ASISTENT ANI SČÍTACÍ KOMISÁR OBYVATEĽA DO 31. MARCA NENAVŠTEVUJE. ASISTOVANÉ SČÍTANIE BUDE PREBIEHAŤ AŽ PO 1. APRÍLI
OKRESNÝ DOPRAVNÝ INŠPEKTORÁT OR PZ V POVAŽSKEJ BYSTRICI UPOZORŇUJE MOTORISTICKÚ VEREJNOSŤ, ŽE V ČASE OD 06. APRÍLA DO 15. OKTÓBRA 2021 BUDE NA CESTE II/507 V KM 195,800 AŽ 195,950 MIMO OBCE V K. Ú. POVAŽSKÁ BYSTRICA - PODVAŽIE A PLEVNÍK-DRIENOVÉ (MIMO ZASTAVANÉ ČASTI), ÚPLNÁ UZÁVIERKA TOHTO ÚSEKU CESTY, Z DÔVODU REALIZÁCIE STAVBY “REKONŠTRUKCIA MOSTA PODVAŽIE“

Považská Bystrica (918)

utorok, feb 09 2021

Považskobystrická radnica dlhodobo spolupracuje s mladými ľuďmi, ktorí majú chuť participovať na živote v meste. Prvé oficiálne aktivity začali ešte v roku 2018, kedy bol predstavený prvý koncept podpory. Ten bol základom pre spracovanie významného strategického dokumentu, ktorý poslanci MsZ v Považskej Bystrici schválili na prvom zasadnutí v roku 2021.

utorok, feb 09 2021

Od pondelka 8. februára sa do školských lavíc vrátili stovky žiakov stredných škôl. Keďže jednou z podmienok bol negatívny test na covid či už žiaka alebo rodiča, rozhodli sa na Strednej zdravotníckej škole v Považskej Bystrici otvoriť v pondelok ráno vlastné odberové miesto.

štvrtok, Jan 14 2021

V meste Považská Bystrica bolo zriadené už štvrté odberové miesto, kde je možnosť dať sa otestovať antigénovými testami na COVID-19. Nové mobilné odberové miesto sa nachádza na sídlisku SNP pri športovej hale. Otvorené bude každý pracovný deň od 12:00 do ôsmej hodiny večer. 

piatok, Jan 08 2021

Počas vianočných sviatkov zažila Považskobystrická nemocnica kritickú situáciu. Počet nových pozitívne testovaných pacientov na covid 19 veľmi rýchlo pribúdal. 

piatok, Jan 08 2021

Už takmer dva týždne sa na Slovensku očkuje vakcínou Covirnaty proti ochoreniu Covid 19. Ako prví sú zaočkovaní zdravotníci, ktorí sú v priamom kontakte s covid pozitívnymi pacientami. Vo štvrtok 7. januára sa začalo očkovať aj v Nemocnici s poliklinikou v Považskej Bystrici. Ako prvý bol v Považskej Bystrici zaočkovaný riaditeľ nemocnice Igor Steiner.

piatok, Jan 08 2021

Mestá na Považí začínajú so zberom živých vianočných stromčekov. V Považskej Bystrici môžu obyvatelia mesta umiestniť svoj stromček ku kontajnerovým stojiskám. Odvoz bude realizovaný v pravidelných intervaloch.

piatok, Jan 08 2021

Prvé dieťa narodené v Považskobystrickej nemocnici v roku 2021 bola Nina, ktorá prišla na svet 1. januára o 6:40 ráno. V Trenčíne bol prvým narodeným dieťaťom v novom roku Richard, ktorý sa narodil na nový rok o pol desiatej ráno. Vzhľadom k prísnym opatreniam v nemocniciach, sme tento rok nemohli navštíviť priamo oddelenia a všetky štatistiky týkajúce sa pôrodnosti za rok 2020 nám prišli len textovou formou. V Považskobystrickej pôrodnici bolo za minulý rok 1088 pôrodov. V porovnaní s rokom 2019 je to o 26 pôrodov viac.

piatok, Jan 08 2021

Veľkým problémom samospráv po celom Slovensku je neporiadok priamo na uliciach. Medzi častý odpad, ktorý znečisťuje centrá miest patria ohorky z cigariet. V meste Považská Bystrica sa rozhodli podporiť aktivitu občianskeho združenia Civita Center a umiestnili v centre mesta špeciálny odpadkový kôš na ohorky z cigariet. Občania mesta môžu hodiť ohorok do koša a zároveň vyjadriť svoj názor v anketovej otázke, ktorá je umiestnená priamo na odpadkovom koši.

pondelok, dec 28 2020

Centrá voľného času sú aktuálne kvôli zlej epidemiologickej situácii už niekoľko mesiacov uzavreté. Jedinou možnosťou pre centrá ako pokračovať v činnosti, je presunúť sa do online priestoru. Dištančnú formu krúžkovej činnosti realizuje aj CVČ v Považskej Bystrici.

pondelok, dec 28 2020

S príchodom studených nocí viaceré mestá na Považí otvárajú nocľahárne pre ľudí bez domova. V Dubnici nad Váhom je krízové centrum v prízemí Kultúrneho domu a v Považskej Bystrici na Dušianici.

Stránka 1 z 92

Najčítanejšie správySpojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás