FLASH NEWS
SPRAVODAJSTVO:
OKRESNÝ DOPRAVNÝ INŠPEKTORÁT OR PZ V POVAŽSKEJ BYSTRICI UPOZORŇUJE MOTORISTICKÚ VEREJNOSŤ, ŽE OD PONDELKA 04.06.2018 DLHODOBO DO 31.12.2019 BUDE NA CESTE III. TRIEDY Č. 1983 V K. Ú. MILOCHOV (ČASŤ POVAŽSKEJ BYSTRICE) V KM 5,270 AŽ 5,400, LOKÁLNE V ÚSEKU CESTY POVAŽSKÁ BYSTRICA - MILOCHOV MIMO OBCE MEDZI ČASŤAMI HORNÝ MILOCHOV A DOLNÝ MILOCHOV, ÚPLNÁ UZÁVIERKA UVEDENÉHO ÚSEKU CESTY Z DÔVODU VÝSTAVBY ZÁPADNÉHO PORTÁLU TUNELA MILOCHOV.
NAJBLIŽŠIE PODUJATIA:
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA DNI EURÓPSKEHO KULTÚRNEHO DEDIČSTVA 2019 „POĎ NA HRAD“, DŇA 28. SEPTEMBRA OD 13:00 HOD. NA HRADE POVAŽSKEJ BYSTRICE.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA HOROMIL FEST, KTORÝ SA USKUTOČNÍ V DŇOCH 26. – 29. SEPTEMBRA V KINE MIER.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA KRST 3. CD MOŠTENSKÝCH PAJTÁŠOV ,,NA MOŠTENSKEJ VEŽI“, DŇA 29. SEPTEMBRA O 15:30 HOD. V KINE MIER.
MESTO PÚCHOV VÁS POZÝVA NA NEDEĽU S ROZPRÁVKOU O KOCÚROVI A PYŠNEJ HVIEZDE, DŇA 29. SEPTEMBRA O 16:00 HOD V DIVADLE PÚCHOV.
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM VÁS POZÝVA NA PREDSTAVENIE „UTVORTE KORIDOR:“ GORDULIČ VS KŇAŽKO, DŇA 30. SEPTEMBRA O 17:00 HOD. V DOME KULTÚRY.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA MUZIKÁL FRIDA, DŇA 2. OKTÓBRA O 18:00 HOD. V KINE MIER.
MESTO NOVÁ DUBNICA VÁS POZÝVA NA GALAKONCERT HANY ZAGOROVEJ, DŇA 6. OKTÓBRA O 19:00 HOD. V KINE PANOREX.

Považská Bystrica (674)

piatok, okt 18 2019

Materská škola v Jelšovom doplnila svoje ihrisko o nové herné prvky. Získala ich vďaka finančným prostriedkom z participatívneho komunitného rozpočtu mesta. Detské ihrisko bude slúžiť nie len škôlkárom, ale aj širokej verejnosti, keďže v tejto časti mesta podobné ihrisko nie je.

pondelok, okt 14 2019

Obec Horný Moštenec je dnes známa po celom Slovensku vďaka zoskupeniu Moštenskí Pajtáši. Známi heligonkári však majú v obci veľkú konkurenciu v podobe mladej heligonkárky Vanesky Korenčákovej. Aj keď Pajtášov má takpovediac denne pred očami, jej veľký vzor je niekto úplne iný.

utorok, okt 08 2019

Opäť po roku si vyhrnuli rukávy a pustili sa do revitalizácie okolia školy. Reč je o žiakoch, učiteľoch ale aj o rodičoch zo základnej sv. Augustína v Považskej Bystrici. Už minulý rok vysadili v areály školy viacero stromov, v novom školskom roku sa v týchto aktivitách pokračuje.

utorok, okt 08 2019

Stredná zdravotnícka škola v Považskej Bystrici už tradične zapája svojich študentov v rámci dňa jazykov do prijektu, kde môžu prezentovať svoj vlastný pohľad na rôzne Európske krajiny. Ako daný štát odprezentujú, je iba na ich kreativite.

utorok, okt 08 2019

Gymnazisti v Považskej Bystrici si opäť pripravili originálne scénky, ktoré prezentovali na školskom dvore pred svojimi spolužiakmi. Podujatie známe ako Beh Rozhľadu má už svoju dlhú tradíciu a je u žiakov, ale aj pedagógov veľmi obľúbené.

utorok, okt 08 2019

Hudobné zoskupenie Moštenskí Pajtáši stúpajú rok od roku na popularite. To čo začalo pred necelými štrmi rokmi ako nevinné vystúpenie partie kamarátov na Moštenskej Heligonke dnes prerástlo do troch CD a množstva vystúpení po clom Slovensku a Čechách.

utorok, okt 08 2019

Už niekoľko rokov sa stretne vždy dvakrát do roka skupina nadšencov cykloturistiky a vyrazia na spoločnú jazdu okolím Považskej Bystrice. Tento rok tomu nebolo inak.

utorok, okt 08 2019

Environmentálna výchova je dnes na mnohých školách prioritou.  Okrem separovania, či osvety o zdravom životnom štýle, sa viaceré školy snažia preniesť kus prírody priamo na školský dvor. Na základnej škole na sídlisku SNP v Považskej Bystrici sa podobným projektom venujú  už niekoľko rokov. Jedným z projektov, kde sa využíva aj rovesnícke vzdelávanie je environmentálny projekt V prírode aj na sídlisku. 

utorok, okt 08 2019

V centre mesta Považská Bystrica sa pohybovali podvodníci, ktorý pod zámienkou zbierky pre hluchonemých, vyberali od ľudí peniaze. Na podozrivé osoby upozornili mestskú políciu sami občania. Následne vďaka kamerovému systému boli podozrivé osoby lokalizované a zadržané.

 

štvrtok, okt 03 2019

V Považskej Bystrici sa stretli poslanci mestského zastupiteľstva, aby prerokovali viacero bodov týkajúcich sa chodu mesta a mestských organizácií. V úvode schôdze sa k slovu dostali občania. V ich požiadavkách rezonovali najmä otázky ohľadom rekonštrukcie štadióna, plánovaného úveru, či téma výstavby bytových domov na sídlisku Hliny. Obyvatelia okolitých domov spísali proti tejto výstavbe petíciu.

Stránka 1 z 68

Najčítanejšie správySpojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás