FLASH NEWS
AKTUALNE:
HEMATOLOGICKO-TRANSFÚZNE ODDELENIE NSP POVAŽSKÁ BYSTRICA MOMENTÁLNE ZÁPASÍ S NEDOSTATKOM ZÁSOB KRVI. PROSÍME DARCOV O POMOC. POTREBNÉ SÚ VŠETKY KRVNÉ SKUPINY. PRAVIDELNÉ ODBERY DARCOV KRVI SA USKUTOČŇUJÚ KAŽDÝ UTOROK A PIATOK V ČASE OD 6:30 DO 9:00 HOD.
ZBER ODZDOBENÝCH VIANOČNÝCH STROMČEKOV V PB SA BUDE VYKONÁVAŤ KAŽDÝ PONDELOK OD 28.12.2020 DO 01.03.2021
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA PRIPRAVILO ĎALŠIU NOVINKU V OBLASTI SEPAROVANÉHO ZBERU. KAŽDÁ BYTOVÁ DOMÁCNOSŤ OBDRŽÍ V NAJBLIŽŠÍCH TÝŽDŇOCH KOMPOSTOVATEĽNÉ VRECKÁ, DO KTORÝCH BUDE MÔCŤ TRIEDIŤ KUCHYNSKÝ BIOODPAD
NA SLOVENSKU SA V TERMÍNE OD 15. 2. OD 31. 3. 2021 USKUTOČNÍ SČÍTANIE OBYVATEĽOV PRVÝKRÁT V PLNE ELEKTRONICKEJ PODOBE. K SČÍTANIU BUDE STAČIŤ POČÍTAČ, MOBIL ČI TABLET
VLÁDA SCHVÁLILA KOMBINÁCIU LOCKDOWNU A ĎALŠIEHO PLOŠNÉHO TESTOVANIA. TO BUDE KONTINUÁLNE. ZAČNE SA 18. JANUÁRA A TRVAŤ BUDE DO 26. JANUÁRA. ZÁKAZ VYCHÁDZANIA VLÁDA PREDĹŽILA DO 7. FEBRUÁRA 2021. OD 27. JANUÁRA BUDE ZAMESTNANEC POTREBOVAŤ NEGATÍVNY VÝSLEDOK TESTU NA KORONAVÍRUS

Považská Bystrica (916)

štvrtok, Jan 14 2021

V meste Považská Bystrica bolo zriadené už štvrté odberové miesto, kde je možnosť dať sa otestovať antigénovými testami na COVID-19. Nové mobilné odberové miesto sa nachádza na sídlisku SNP pri športovej hale. Otvorené bude každý pracovný deň od 12:00 do ôsmej hodiny večer. 

piatok, Jan 08 2021

Počas vianočných sviatkov zažila Považskobystrická nemocnica kritickú situáciu. Počet nových pozitívne testovaných pacientov na covid 19 veľmi rýchlo pribúdal. 

piatok, Jan 08 2021

Už takmer dva týždne sa na Slovensku očkuje vakcínou Covirnaty proti ochoreniu Covid 19. Ako prví sú zaočkovaní zdravotníci, ktorí sú v priamom kontakte s covid pozitívnymi pacientami. Vo štvrtok 7. januára sa začalo očkovať aj v Nemocnici s poliklinikou v Považskej Bystrici. Ako prvý bol v Považskej Bystrici zaočkovaný riaditeľ nemocnice Igor Steiner.

piatok, Jan 08 2021

Mestá na Považí začínajú so zberom živých vianočných stromčekov. V Považskej Bystrici môžu obyvatelia mesta umiestniť svoj stromček ku kontajnerovým stojiskám. Odvoz bude realizovaný v pravidelných intervaloch.

piatok, Jan 08 2021

Prvé dieťa narodené v Považskobystrickej nemocnici v roku 2021 bola Nina, ktorá prišla na svet 1. januára o 6:40 ráno. V Trenčíne bol prvým narodeným dieťaťom v novom roku Richard, ktorý sa narodil na nový rok o pol desiatej ráno. Vzhľadom k prísnym opatreniam v nemocniciach, sme tento rok nemohli navštíviť priamo oddelenia a všetky štatistiky týkajúce sa pôrodnosti za rok 2020 nám prišli len textovou formou. V Považskobystrickej pôrodnici bolo za minulý rok 1088 pôrodov. V porovnaní s rokom 2019 je to o 26 pôrodov viac.

piatok, Jan 08 2021

Veľkým problémom samospráv po celom Slovensku je neporiadok priamo na uliciach. Medzi častý odpad, ktorý znečisťuje centrá miest patria ohorky z cigariet. V meste Považská Bystrica sa rozhodli podporiť aktivitu občianskeho združenia Civita Center a umiestnili v centre mesta špeciálny odpadkový kôš na ohorky z cigariet. Občania mesta môžu hodiť ohorok do koša a zároveň vyjadriť svoj názor v anketovej otázke, ktorá je umiestnená priamo na odpadkovom koši.

pondelok, dec 28 2020

Centrá voľného času sú aktuálne kvôli zlej epidemiologickej situácii už niekoľko mesiacov uzavreté. Jedinou možnosťou pre centrá ako pokračovať v činnosti, je presunúť sa do online priestoru. Dištančnú formu krúžkovej činnosti realizuje aj CVČ v Považskej Bystrici.

pondelok, dec 28 2020

S príchodom studených nocí viaceré mestá na Považí otvárajú nocľahárne pre ľudí bez domova. V Dubnici nad Váhom je krízové centrum v prízemí Kultúrneho domu a v Považskej Bystrici na Dušianici.

pondelok, dec 07 2020

Základná škola DSA na sídlisku Rozkvet, známa aj ako osmička, musela riešiť dlhoročný problém so zatekaním do tried. Deravá strecha, zničená zubom času je už dnes minulosťou. 

pondelok, dec 07 2020

Materská škola na Dedovci v Považskej Bystrici rieši dlhodobý problém s nedostatkom plôch, kde by sa mohli deti vonku hrať. Keďže škola leží v kopci, riešením boli terasy na strechách dvoch pavilónov. Tie však nie sú v najlepšej kondícii a tak mesto prikročilo k ich komplexnej rekonštrukcii.

Stránka 1 z 92

Najčítanejšie správySpojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás