FLASH NEWS
AKTUALNE:
PX CENTRUM DOČASNE POZASTAVUJE ONLINE REZERVÁCIE VSTUPENIEK CEZ SVOJU WEBOVÚ STRÁNKU. VSTUPENKY NA FILMOVÉ PREDSTAVENIA SI MÔŽETE ZAKÚPIŤ 1 HODINU PRED PREDSTAVENÍM V POKLADNI KINA MIER.
OKRESNÝ DOPRAVNÝ INŠPEKTORÁT OR PZ V POVAŽSKEJ BYSTRICI UPOZORŇUJE MOTORISTICKÚ VEREJNOSŤ, ŽE ODO DŇA 05.08.2020 DO 31.08.2020 BUDÚ NA ÚSEKOCH CIEST III. TRIEDY V OKRESOCH POVAŽSKÁ BYSTRICA A PÚCHOV ČIASTOČNÉ DOPRAVNÉ OBMEDZENIA Z DÔVODU REALIZÁCIE PRÁC NA OPRAVE VRCHNÉHO KRYTU VOZOVKY A TO STRIEDAVO V OBIDVOCH JAZDNÝCH PRUHOCH
SPOLOČNOSŤ TEPLO GGE INFORMUJE, ŽE NA LÁNSKEJ ULICI PRI VEŽIAKOCH 926 A 927 OPROTI KAUFLANDU DÔJDE K ÚPLNEJ UZÁVIERKE PARKOVISKA OD PONDELKA 10. AUGUSTA S PREDPOKLADOM DO 19. SEPTEMBRA. DÔVODOM JE OPRAVA HAVARIJNÉHO STAVU HORÚCOVODNÉHO ROZVODU TEPLA.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA COUNTRY NA FONTÁNE, DŇA 14. AUGUSTA O 19:00 HOD.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA PIKNIK NA FONTÁNE, DŇA 15. AUGUSTA O 10:30 HOD.
MESTO PÚCHOV VÁS POZÝVA NA LITERÁRNE PREDČÍTANIE DETSKEJ KNIHY O SOFINKE MALEJ BUBLINKE, DŇA 13. AUGUSTA O 16:30 HOD., V DETSKOM ODDELENÍ PRIESTOROV MESTSKEJ KNIŽNICE VLADIMÍRA ROYA
MESTO NOVÁ DUBNICA VÁS POZÝVA NA BLUEGRASSOVÝ VEČER, XVII. ROČNÍK, DŇA 15. AUGUSTA O 19:00 HOD. AMFIK PUB (UL. TOPOĽOVÁ)
MESTO PÚCHOV BUDE DŇA 15.08.2020 V ČASE OD 8:00 HOD. DO 12:00 HOD. V PODNIKU TECHNICKÝCH SLUŽIEB MESTA VYDÁVAŤ ĎALŠIE KOMPOSTÉRY. NÁROK NA KOMPOSTÉR MAJÚ OBČANIA, KTORÝM EŠTE KOMPOSTÉR NEBOL PRIDELENÝ

Považská Bystrica (882)

utorok, aug 04 2020

V rámci kultúrneho leta si v Považskej Bystrici pre divákov pripravili niekoľko noviniek. Jednou z nich je aj akcia s názvom Made in PB, ktorá ponúkla vystúpenie viacerých domácich interpretov spojené s možnosťou zakúpiť si remeselné výrobky na komunitnom trhu. 

streda, júl 29 2020

Rekonštrukcia športovej haly v Považskej Bystrici napreduje. Keďže sa jedná najmä o práce v rámci strešnej časti, významným faktorom je tu počasie. Extrémne teplo, či silné búrky však zdá sa problémy zatiaľ nespôsobili. Najväčšie obavy z počasia boli pri odkrytí strechy.

utorok, júl 28 2020

Viaceré kultúrne akcie počas uplynulého víkendu ovplyvnilo počasie. Intenzívne búrky, ktoré sa prehnali západným Slovenskom narobili organizátorom nemalé problémy. Zrušené museli byť viaceré športové, ale aj kultúrne podujatia. Kde organizátori mohli, tam presunuli podujatia do interiéru. V Dolnom Moštenci sa konali tradičné hody, ktoré boli kvôli počasiu chvíľu vonku, neskôr vo vnútri a na záver opäť pod holým nebom.

pondelok, júl 27 2020

Vláda Slovenskej republiky odvolala k 15. júlu 53 prednostov okresných úradov. Na ich miesto boli menovaní kandidáti, ktorí prešli výberovým konaním. Noví prednostovia budú aj v okresoch Považská Bystrica a Púchov. Prednostom Okresného úradu Púchov sa stal Marián Herdela, ktorý nahradil vo funkcii Milana Štrbáka. V Považskej Bystrici nastúpil na Okresný úrad ako predseda starosta Horného Lieskova Andrej Torda, ktorý nahradil Jozefa Smatanu. Prvé kroky nového prednostu považskobystrického úradu viedli na Mestský úrad, kde sa stretol s primátorom Považskej Bystrice Karolom Janasom.

utorok, júl 21 2020

Mesto Považská Bystrica dosiahlo za minulý rok mieru separácie takmer 33 percent. Keďže mesto prekročilo hranicu 30 percent mohlo si požiadať o finančný príspevok z environmentálneho fondu. Vďaka triedeniu odpadu tak mesto získalo 51 000 Eur.

utorok, júl 21 2020

Mesto Považská Bystrica začalo s rekonštrukciou detského ihriska v mestskej časti Stred. V pláne je kompletná modernizácia a obnova herných prvkov.

utorok, júl 21 2020

Súčasťou kultúrneho leta v Považskej Bystrici sú aj mnohé koncerty v centrálnej mestskej zóne. Všetky prázdninové víkendy sú plné hudobných vystúpení. Tie sú tematicky ladené tak, aby si prišli na svoje všetky vekové kategórie. V rámci podujatia EKO DEŇ vystúpila v Považskej Bystrici skupina AcaPeople.

utorok, júl 21 2020

Na novom cintoríne v Považskej Bystrici sa realizovala výsadba zelene v okolí domu smútku. Priestor v minulosti pripomínal skôr džungľu a preto bolo potrebné situáciu riešiť. 

utorok, júl 21 2020

Najväčšiu škôlku v Považskej Bystrici čaká rozsiahla rekonštrukcia. Tá by sa mala týkať komplexne či už interiéru, ale aj exteriéru všetkých pavilónov. 

streda, júl 08 2020

Štvrťfinálová séria play off hokejbalovej extraligy medzi tímami HBK PROTEF Považská Bystrica a HBC Košice pokračovala na východe Slovenska zápasom číslo štyri. Stav série bol pred týmto duelom 2:1 pre Považskú Bystricu. Keďže prvý duel na východe Slovenska hráčom Považskej Bystrice nevyšiel, bolo treba niečo zmeniť.

Tréner preskupil formácie a bolo vidieť, že hráči z Považia si pred štvrtým duelom vstúpili do svedomia. Už od úvodu zápasu bolo vidieť veľké nasadenie Považskej Bystrice. To prispelo v rýchly prvý gól, o ktorý sa postaral strelou od modrej Marek Bednár. V 11. minúte už bolo 0:2. Tesne po buly sa presadil Matúš Lipták. Po prestávke sa obraz hry nezmenil. Hráči Považskej Bystrice útočili a dávali góly. V polovici druhého dejstva najprv zvýšil na 0:3 Lukáš Piják a po pár minútach navýšil skóre už na 0:4 Jakub Rufati. V závere druhej tretiny využil presilovú hru František Poliaček a stanovil tým stav skóre po dvoch tretinách na 0:5. V treťom dejstve gólová smršť v podaní Považskej Bystrice pokračovala. V úvode tretej tretiny zvyšoval na 0:6 Libor Teplický.  V 32. minúte sa v presilovej hre presadil Peter Škrabko, ktorý strelou od modrej nedal brankárovi Košíc žiadnu šancu.  V závere tretej tretiny pridali hostia z Považia ešte ďalšie dva góly, o ktoré sa postarali postupne Poliaček a Demáček. Považská Bystrica tak vyhrala v štvrtom duely play off hokejbalovej extraligy nad Košicami 9:0 a postúpila do semifinále.

Stránka 1 z 89

Najčítanejšie správySpojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás