FLASH NEWS
SPRAVODAJSTVO:
OKRESNÝ DOPRAVNÝ INŠPEKTORÁT OR PZ V POVAŽSKEJ BYSTRICI UPOZORŇUJE MOTORISTICKÚ VEREJNOSŤ, ŽE OD PONDELKA 04.06.2018 DLHODOBO DO 31.12.2019 BUDE NA CESTE III. TRIEDY Č. 1983 V K. Ú. MILOCHOV (ČASŤ POVAŽSKEJ BYSTRICE) V KM 5,270 AŽ 5,400, LOKÁLNE V ÚSEKU CESTY POVAŽSKÁ BYSTRICA - MILOCHOV MIMO OBCE MEDZI ČASŤAMI HORNÝ MILOCHOV A DOLNÝ MILOCHOV, ÚPLNÁ UZÁVIERKA UVEDENÉHO ÚSEKU CESTY Z DÔVODU VÝSTAVBY ZÁPADNÉHO PORTÁLU TUNELA MILOCHOV.
NAJBLIŽŠIE PODUJATIA:
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA DNI EURÓPSKEHO KULTÚRNEHO DEDIČSTVA 2019 „POĎ NA HRAD“, DŇA 28. SEPTEMBRA OD 13:00 HOD. NA HRADE POVAŽSKEJ BYSTRICE.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA HOROMIL FEST, KTORÝ SA USKUTOČNÍ V DŇOCH 26. – 29. SEPTEMBRA V KINE MIER.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA KRST 3. CD MOŠTENSKÝCH PAJTÁŠOV ,,NA MOŠTENSKEJ VEŽI“, DŇA 29. SEPTEMBRA O 15:30 HOD. V KINE MIER.
MESTO PÚCHOV VÁS POZÝVA NA NEDEĽU S ROZPRÁVKOU O KOCÚROVI A PYŠNEJ HVIEZDE, DŇA 29. SEPTEMBRA O 16:00 HOD V DIVADLE PÚCHOV.
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM VÁS POZÝVA NA PREDSTAVENIE „UTVORTE KORIDOR:“ GORDULIČ VS KŇAŽKO, DŇA 30. SEPTEMBRA O 17:00 HOD. V DOME KULTÚRY.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA MUZIKÁL FRIDA, DŇA 2. OKTÓBRA O 18:00 HOD. V KINE MIER.
MESTO NOVÁ DUBNICA VÁS POZÝVA NA GALAKONCERT HANY ZAGOROVEJ, DŇA 6. OKTÓBRA O 19:00 HOD. V KINE PANOREX.

Považská Bystrica (665)

štvrtok, okt 03 2019

V Považskej Bystrici sa stretli poslanci mestského zastupiteľstva, aby prerokovali viacero bodov týkajúcich sa chodu mesta a mestských organizácií. V úvode schôdze sa k slovu dostali občania. V ich požiadavkách rezonovali najmä otázky ohľadom rekonštrukcie štadióna, plánovaného úveru, či téma výstavby bytových domov na sídlisku Hliny. Obyvatelia okolitých domov spísali proti tejto výstavbe petíciu.

streda, okt 02 2019

Mesto Považská Bystrica sa zapojilo s viacerými projektami do súťaže o financie z participatívnehoho komunitného rozpočtu kraja. Jedným s projektov ktorý bol úspešný, bolo vybavenie škôl a predškolských zariadení v meste novými košmi na separovaný odpad.

utorok, okt 01 2019

Redakcia Považskobystrického obzoru pripravila diskusné fórum, ktoré bolo zamerané na rôzne pálčivé témy týkajúce sa dopravy. Konkrétne výstavby ciest, priemyselných parkov, rekonštrukcie Orlovského mosta v Považskej Bystrici, či elektromobilov.

piatok, sep 27 2019

Už v pondelok 30. septembra sa bude meniť organizácia dopravy na Orlovskom moste. Opäť tak hrozí kolaps dopravy, ako to bolo na začiatku rekonštrukčných prác. Aj preto sa na meste konajú pravidelné stretnutia, aby sa problémy čo najviac eliminovali.  Zmena nastane z dôvodu presunu prác na starú časť Orlovského mosta. 

streda, sep 25 2019

Už po 24. krát sa centrum mesta Považská Bystrica a zaplnilo stánkami, plnými tradičných jarmočných pokrmov, remeselných výrobkov a iného obľúbeného jarmočného sortimentu. 

streda, sep 25 2019

Projekt rekonštrukcie autobusového nástupišťa v Považskej Bystrici bol úspešne dokončený. Koncom septembra bola stavba oficiálne odovzdaná. 

utorok, sep 24 2019

Výšková budova v centre mesta Považská Bystrica je dnes sídlom okresného súdu, prokuratúry, okresného úradu a klientského centra pre občanov. Už čoskoro však môže budova ostať úplne prázdna. 

pondelok, sep 23 2019

Mestá po celom Slovensku bojujú v posledných rokoch s malou kapacitou predškolských zariadení. Problém muselo riešiť aj mesto Považská Bystrica. Riešením bolo rozšírenie kapacity škôlky na ulici Železničná. 

štvrtok, sep 19 2019

Základná škola stred v Považskej Bystrici mala dlhodobý problém zo stavom telocviční. Tie už pomaly dosluhovali a v dokonca museli byť kvôli zlému stavu uzavreté. Mesto aj preto začalo s rekonštrukciou, ktorá obe telocvične opäť sprístupnila pre žiakov školy.

štvrtok, sep 19 2019

Základná škola školská v Považskej Bystrici má už dlhé roky triedy so zameraním na atletickú prípravu. Mladé talenty sa tak môžu naplno venovať už v školských laviciach svojmu talentu. Jednou zo žiačiek, ktorá vyšla práve z tejto školy, je aj jedna z najlepších slovenských atlétiek súčastnosti, držiteľka množstva Slovenských rekordov, Lucia Wadlejch.

Stránka 1 z 67

Najčítanejšie správySpojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás