FLASH NEWS
AKTUALNE:
PX CENTRUM DOČASNE POZASTAVUJE ONLINE REZERVÁCIE VSTUPENIEK CEZ SVOJU WEBOVÚ STRÁNKU. VSTUPENKY NA FILMOVÉ PREDSTAVENIA SI MÔŽETE ZAKÚPIŤ 1 HODINU PRED PREDSTAVENÍM V POKLADNI KINA MIER.
ZMENA PREMIETACÍCH DNÍ - OZNAMUJEME NÁVŠTEVNÍKOM KINA MIER, ŽE POČAS MESIACOV JÚL - AUGUST SA MENIA DNI PREMIETANIA FILMOVÝCH PREDSTAVENÍ. VEČERNÉ PREMIETANIE O 19,00 HOD. BUDE V STREDU, ŠTVRTOK, NEDEĽU A PONDELOK. V PIATOK A SOBOTU SLÚŽI KINOSÁLA AKO NÁHRADNÝ PRIESTOR PRE PODUJATIA V RÁMCI KULTÚRNEHO LETA NA FONTÁNE. DETSKÉ PREDSTAVENIA V NEDEĽU O 16,00 HOD. ZOSTÁVAJÚ NEZMENENÉ A PRIBUDLI PREDSTAVENIA VO ŠTVRTOK O 10,00 HOD.
MESTO PÚCHOV VÁM PONÚKA LETNÉ TÁBORY „V ŽUPÁKU“ OD 8:00 – 15:00 HOD., DIVADELNÝ TÁBOR - CIRKUSIÁDA II., V DŇOCH 13. – 17. JÚLA A FOLKLÓRNY TÁBOR V DŇOCH 3. – 7. AUGUSTA
Z DÔVODU ČERPANIA DOVOLENKY BUDE V DŇOCH OD 9.7. DO 17.7. PREDAJ DOPRAVNÝCH KARIET MAD PÚCHOV ZATVORENÝ.
MESTO PÚCHOV VÁS POZÝVA NA BAŽANT KINEMATOGRAF 2020 O 21:30 HOD. NA PEŠEJ ZÓNE V DŇOCH 13. – 16. JÚLA.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA PODUJATIE EKODEŇ, DŇA 17. JÚLA O 14:00 HOD. PRI FONTÁNE.
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM VÁS POZÝVA NA ŠPORTOVÚ AKTIVITU NORDIC WALKING, DŇA 18.07. O 10:00 HOD., V PARKU J. B. MAGINA

Považská Bystrica (873)

streda, júl 08 2020

Štvrťfinálová séria play off hokejbalovej extraligy medzi tímami HBK PROTEF Považská Bystrica a HBC Košice pokračovala na východe Slovenska zápasom číslo štyri. Stav série bol pred týmto duelom 2:1 pre Považskú Bystricu. Keďže prvý duel na východe Slovenska hráčom Považskej Bystrice nevyšiel, bolo treba niečo zmeniť.

Tréner preskupil formácie a bolo vidieť, že hráči z Považia si pred štvrtým duelom vstúpili do svedomia. Už od úvodu zápasu bolo vidieť veľké nasadenie Považskej Bystrice. To prispelo v rýchly prvý gól, o ktorý sa postaral strelou od modrej Marek Bednár. V 11. minúte už bolo 0:2. Tesne po buly sa presadil Matúš Lipták. Po prestávke sa obraz hry nezmenil. Hráči Považskej Bystrice útočili a dávali góly. V polovici druhého dejstva najprv zvýšil na 0:3 Lukáš Piják a po pár minútach navýšil skóre už na 0:4 Jakub Rufati. V závere druhej tretiny využil presilovú hru František Poliaček a stanovil tým stav skóre po dvoch tretinách na 0:5. V treťom dejstve gólová smršť v podaní Považskej Bystrice pokračovala. V úvode tretej tretiny zvyšoval na 0:6 Libor Teplický.  V 32. minúte sa v presilovej hre presadil Peter Škrabko, ktorý strelou od modrej nedal brankárovi Košíc žiadnu šancu.  V závere tretej tretiny pridali hostia z Považia ešte ďalšie dva góly, o ktoré sa postarali postupne Poliaček a Demáček. Považská Bystrica tak vyhrala v štvrtom duely play off hokejbalovej extraligy nad Košicami 9:0 a postúpila do semifinále.

Basketbalisti IMC Slovakia Považská Bystrica majú za sebou úspešnú sezónu, ktorá sa však počítať do historických štatistík nakoniec nebude. Vedenie 1. ligy sa rozhodlo aktuálny ročník nedohrať a celú sezónu anulovali.

utorok, júl 07 2020

V druhej polovici júna sa v meste Považská Bystrica konalo hĺbkové čistenie ulíc. Netradičný termín očisty ulíc spôsobila koronakríza.

Kultúrne leto v Považskej Bystrici odštartovala už obľúbená Summer Street party pred mestských úradom. Prvá letná disko párty pod holým nebom prilákala množstvo Považskobystričanov.

V mestskej časti Horný Moštenec pri Považskej Bystrici sa konali tradičné Cyrilometodské slávnosti. Hody ponúkli všetko čo k podobnému podujatiu patrí.

pondelok, júl 06 2020

Centrum voľného času pri cirkevnej škole svätého Augustína pripravilo pre deti prvý letný denný tábor v Považskej Bystrici. V minulosti trval celý týždeň, no kvôli koronakríze bol tento rok len trojdňový.

V prvý prázdninový deň sa vo Vlastivednom múzeu konali tvorivé dielne, ktoré boli zamerané na rozvíjanie zručnosti, kreativity a trpezlivosti pri vytváraní výrobkov z drôtu. Tvorivé dopoludnia sú už takým tradičným koloritom prázdninových dní v múzeu.

V minulosti to bolo bežné, dnes je to už skôr rarita. V mestskej časti Orlové pravidelne organizujú brigády, ktorých zámerom je zveľadiť si svoje okolie. Pravidelne sa zapájajú aj členovia VMČ.

Verejná súťaž na realizátora rekonštrukcie športovej haly bola ukončená a už začiatkom júla sa začne s opravami. Vďaka úspešnému verejnému obstarávaniu dôjde k výraznej úspore finančných prostriedkov.

Ambulantní lekári pre deti a dorast ordinujú aj naďalej za zatvorenými dverami. Aj naďalej musia dodržiavať usmernenie hlavného odborníka. Všetci pacienti tak musia najskôr lekárovi zavolať.