FLASH NEWS
SPRAVODAJSTVO:
OKRESNÝ DOPRAVNÝ INŠPEKTORÁT OR PZ V POVAŽSKEJ BYSTRICI UPOZORŇUJE MOTORISTICKÚ VEREJNOSŤ, ŽE OD PONDELKA 04.06.2018 DLHODOBO DO 31.12.2019 BUDE NA CESTE III. TRIEDY Č. 1983 V K. Ú. MILOCHOV (ČASŤ POVAŽSKEJ BYSTRICE) V KM 5,270 AŽ 5,400, LOKÁLNE V ÚSEKU CESTY POVAŽSKÁ BYSTRICA - MILOCHOV MIMO OBCE MEDZI ČASŤAMI HORNÝ MILOCHOV A DOLNÝ MILOCHOV, ÚPLNÁ UZÁVIERKA UVEDENÉHO ÚSEKU CESTY Z DÔVODU VÝSTAVBY ZÁPADNÉHO PORTÁLU TUNELA MILOCHOV.
NAJBLIŽŠIE PODUJATIA:
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA PREDSTAVENIE „SMEJKO A TANCULIENKA: HIP, HIP, HURÝ“, KTORÉ SA USKUTOČNÍ DŇA 24. APRÍLA O 17:00 HOD. V KINE MIER.
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM VÁS POZÝVA NA PREDSTAVENIE DÚHALKY, KTORÉ SA USKUTOČNÍ DŇA 25. APRÍLA O 17:00 HOD. V DOME KULTÚRY.
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM VÁS POZÝVA NA STAND-UP COMEDY SHOW SILNÉ REČI, KTORÁ SA USKUTOČNÍ DŇA 26. APRÍLA O 19:00 HOD. V DOME KULTÚRY.
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM VÁS POZÝVA NA OTVORENIE HLAVNEJ SEZÓNY V DUBNICKOM KAŠTIELI, KTORÉ SA USKUTOČNÍ DŇA 28. APRÍLA OD 13:00 HOD.
MESTO PÚCHOV VÁS POZÝVA NA NEDEĽU S ROZPRÁVKOU: CHLAPČEK SYNČEK, DŇA 28. APRÍLA O 15:00 HOD. V DIVADLE PÚCHOV.
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM VÁS POZÝVA NA DIVADELNÚ HRU „A ČO JA, LÁSKA?“, KTORÁ SA USKUTOČNÍ DŇA 29. APRÍLA O 19:00 HOD. V DOME KULTÚRY.
MESTO NOVÁ DUBNICA VÁS POZÝVA NA VERNISÁŽ INTERAKTÍVNEJ VÝSTAVY „KOLMÝ RIEČNY BEH“, DŇA 29. APRÍLA O 15:00 HOD. V HISTORICKEJ MIESTNOSTI PRI MESTSKEJ KNIŽNICI.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA STAVANIE MÁJA, KTORÉ SA USKUTOČNÍ DŇA 30. APRÍLA O 16:00 HOD. PRED KINOM MIER.

Považská Bystrica (525)

streda, apr 17 2019

V obci Udiča úradovali zlodeji. Za svoj cieľ si vybrali bankomat v miestnych potravinách. Nesnažili sa ho však vykradnúť, ale rovno si ho odniesli celý so sebou. 

streda, apr 17 2019

Hádzanári Považskej Bystrici dlhodobo úspešne reprezentujú mesto a to nie len doma, ale aj na medzinárodnej úrovni. Len nedávno vyhrali po dlhých rokoch nadvlády Tatrana Prešov Slovenský pohár. Úspech ocenila aj radnica, ktorá dlhodobo podporuje športové kluby v meste.

streda, apr 17 2019

Už po 43. krát sa Manínskou úžinou prechádzali stovky turistov, ktorý si nenechali ujsť jedno z najväčších turistických podujatí na Slovensku Jilemnického jarnú 25-ku. Turistický pochod pomenovaný po významnom spisovateľovi, učiteľovi a národom umelcovi Petrovi Jilemnickom opäť ponúkol možnosť vybrať si z troch tratí pre peších v dĺžke 10,15 a 25 km a jednej pre cyklistov v dĺžke 52 km.

 

streda, apr 17 2019

Koncertná sála Základnej umeleckej školy  uvítala búrlivým potleskom vystupujúcu dvojicu. Na pódiu sa  predviedla huslistka z Dánska a slovenský klavirista.  Ich prvé stretnutie však bolo viacmenej náhodné.

streda, apr 17 2019

Už po 23 krát sa zaplavili ulice miest, či obcí po celom Slovensku žlté narcisy. Pripnutím tohto žltého kvetu na odev vyjadrili tisíce ľudí svoju podporu tým, čo bojujú zo zákernou chorobou. Navyše finančné prostriedky, ktoré sa takýmto spôsobom v deň narcisov vyzbierajú poputujú priamo na pomoc onkologickým pacientom a ich rodinám.

utorok, apr 09 2019

Považský hrad v posledných rokoch opäť láka turistov. Združenie hradu Bystrica v spolupráci s mestom Považská Bystrica robí všetko pre to, aby hradná zrúcanina postupne prešla obnovou. Lákadlom pre návštevníkov Považského hradu bol aj ďalekohľad, cez ktorý bol výnimočný pohľad na okolitú krajinu. Ten však na hrade dnes už nie je! Začiatkom apríla bol z hradu ukradnutý.

 

štvrtok, apr 04 2019

Chodník, alebo cesta. Obe tvrdenia sú v tomto prípade správne. Prístupová cesta k archívu, či základnej škole Slovenských partizánov v Považskej Bystrici je plná otáznikov. Správne by po nej autá chodiť nemali, no inokade sa ku škole, či prevádzkam v okolí dostať nedá. Navyše sa na túto cestu napája aj chodník zo sídliska Rozkvet, čo často spôsobuje komplikácie nielen vodičom, ale aj chodcom.

štvrtok, apr 04 2019

Mesto Považská Bystrica sa pustilo do výstavby ďalšieho multifunkčného ihriska, tentokrát v Považskom Podhradí. To sa začalo realizovať na podnet mnohých obyvateľov tejto mestskej časti, keďže v športovom areáli pri základnej škole takéto ihrisko chýbalo.

štvrtok, apr 04 2019

Na Gymnáziu v Považskej Bystrici sa konal Workshop projektov v rámci župného participatívne rozpočtu pre stredné školy. Do výzvy sa zapojilo 16 stredných škôl z kraja a do každej školy poputuje na víťazný projekt dotácia €1,000. 

piatok, mar 29 2019

Ako sme vás už informovali na jeseň, mesto Považská Bystrica získalo na rekonštrukciu troch materských škôl v meste dotáciu z eurofondov vo výške 2,5 milióna eur so spoluúčasťou mesta 5%.  Momentálne sú už práce v plnom prúde na Materskej škole Dukelská a Železničná.

Stránka 1 z 53

Najčítanejšie správySpojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás