FLASH NEWS
AKTUALNE:
PX CENTRUM DOČASNE POZASTAVUJE ONLINE REZERVÁCIE VSTUPENIEK CEZ SVOJU WEBOVÚ STRÁNKU. VSTUPENKY NA FILMOVÉ PREDSTAVENIA SI MÔŽETE ZAKÚPIŤ 1 HODINU PRED PREDSTAVENÍM V POKLADNI KINA MIER.
ZMENA PREMIETACÍCH DNÍ - OZNAMUJEME NÁVŠTEVNÍKOM KINA MIER, ŽE POČAS MESIACOV JÚL - AUGUST SA MENIA DNI PREMIETANIA FILMOVÝCH PREDSTAVENÍ. VEČERNÉ PREMIETANIE O 19,00 HOD. BUDE V STREDU, ŠTVRTOK, NEDEĽU A PONDELOK. V PIATOK A SOBOTU SLÚŽI KINOSÁLA AKO NÁHRADNÝ PRIESTOR PRE PODUJATIA V RÁMCI KULTÚRNEHO LETA NA FONTÁNE. DETSKÉ PREDSTAVENIA V NEDEĽU O 16,00 HOD. ZOSTÁVAJÚ NEZMENENÉ A PRIBUDLI PREDSTAVENIA VO ŠTVRTOK O 10,00 HOD.
MESTO PÚCHOV VÁM PONÚKA LETNÉ TÁBORY „V ŽUPÁKU“ OD 8:00 – 15:00 HOD., DIVADELNÝ TÁBOR - CIRKUSIÁDA II., V DŇOCH 13. – 17. JÚLA A FOLKLÓRNY TÁBOR V DŇOCH 3. – 7. AUGUSTA
Z DÔVODU ČERPANIA DOVOLENKY BUDE V DŇOCH OD 9.7. DO 17.7. PREDAJ DOPRAVNÝCH KARIET MAD PÚCHOV ZATVORENÝ.
MESTO PÚCHOV VÁS POZÝVA NA BAŽANT KINEMATOGRAF 2020 O 21:30 HOD. NA PEŠEJ ZÓNE V DŇOCH 13. – 16. JÚLA.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA PODUJATIE EKODEŇ, DŇA 17. JÚLA O 14:00 HOD. PRI FONTÁNE.
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM VÁS POZÝVA NA ŠPORTOVÚ AKTIVITU NORDIC WALKING, DŇA 18.07. O 10:00 HOD., V PARKU J. B. MAGINA

Považská Bystrica (873)

streda, júl 08 2020

Štvrťfinálová séria play off hokejbalovej extraligy medzi tímami HBK PROTEF Považská Bystrica a HBC Košice pokračovala na východe Slovenska zápasom číslo štyri. Stav série bol pred týmto duelom 2:1 pre Považskú Bystricu. Keďže prvý duel na východe Slovenska hráčom Považskej Bystrice nevyšiel, bolo treba niečo zmeniť.

Tréner preskupil formácie a bolo vidieť, že hráči z Považia si pred štvrtým duelom vstúpili do svedomia. Už od úvodu zápasu bolo vidieť veľké nasadenie Považskej Bystrice. To prispelo v rýchly prvý gól, o ktorý sa postaral strelou od modrej Marek Bednár. V 11. minúte už bolo 0:2. Tesne po buly sa presadil Matúš Lipták. Po prestávke sa obraz hry nezmenil. Hráči Považskej Bystrice útočili a dávali góly. V polovici druhého dejstva najprv zvýšil na 0:3 Lukáš Piják a po pár minútach navýšil skóre už na 0:4 Jakub Rufati. V závere druhej tretiny využil presilovú hru František Poliaček a stanovil tým stav skóre po dvoch tretinách na 0:5. V treťom dejstve gólová smršť v podaní Považskej Bystrice pokračovala. V úvode tretej tretiny zvyšoval na 0:6 Libor Teplický.  V 32. minúte sa v presilovej hre presadil Peter Škrabko, ktorý strelou od modrej nedal brankárovi Košíc žiadnu šancu.  V závere tretej tretiny pridali hostia z Považia ešte ďalšie dva góly, o ktoré sa postarali postupne Poliaček a Demáček. Považská Bystrica tak vyhrala v štvrtom duely play off hokejbalovej extraligy nad Košicami 9:0 a postúpila do semifinále.

streda, júl 08 2020

Basketbalisti IMC Slovakia Považská Bystrica majú za sebou úspešnú sezónu, ktorá sa však počítať do historických štatistík nakoniec nebude. Vedenie 1. ligy sa rozhodlo aktuálny ročník nedohrať a celú sezónu anulovali.

utorok, júl 07 2020

V druhej polovici júna sa v meste Považská Bystrica konalo hĺbkové čistenie ulíc. Netradičný termín očisty ulíc spôsobila koronakríza.

utorok, júl 07 2020

Kultúrne leto v Považskej Bystrici odštartovala už obľúbená Summer Street party pred mestských úradom. Prvá letná disko párty pod holým nebom prilákala množstvo Považskobystričanov. 

utorok, júl 07 2020

V mestskej časti Horný Moštenec pri Považskej Bystrici sa konali tradičné Cyrilometodské slávnosti. Hody ponúkli všetko čo k podobnému podujatiu patrí. 

pondelok, júl 06 2020

Centrum voľného času pri cirkevnej škole svätého Augustína pripravilo pre deti prvý letný denný tábor v Považskej Bystrici. V minulosti trval celý týždeň, no kvôli koronakríze bol tento rok len trojdňový.

pondelok, júl 06 2020

V prvý prázdninový deň sa vo Vlastivednom múzeu konali tvorivé dielne, ktoré boli zamerané na rozvíjanie zručnosti, kreativity a trpezlivosti pri vytváraní výrobkov z drôtu. Tvorivé dopoludnia sú už takým tradičným koloritom prázdninových dní v múzeu.

pondelok, júl 06 2020

V minulosti to bolo bežné, dnes je to už skôr rarita. V mestskej časti Orlové pravidelne organizujú brigády, ktorých zámerom je zveľadiť si svoje okolie. Pravidelne sa zapájajú aj členovia VMČ.

pondelok, júl 06 2020

Verejná súťaž na realizátora rekonštrukcie športovej haly bola ukončená a už začiatkom júla sa začne s opravami. Vďaka úspešnému verejnému obstarávaniu dôjde k výraznej úspore finančných prostriedkov.

pondelok, júl 06 2020

Ambulantní lekári pre deti a dorast ordinujú aj naďalej za zatvorenými dverami. Aj naďalej musia dodržiavať usmernenie hlavného odborníka. Všetci pacienti tak musia najskôr lekárovi zavolať.

Stránka 1 z 88

Najčítanejšie správySpojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás