FLASH NEWS
AKTUALNE:
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA V SPOLUPRÁCI SO SPOLOČNOSŤOU MEGAWASTE SLOVAKIA S.R.O. OPÄŤ ZABEZPEČILI PRE OBYVATEĽOV JESENNÉ ČISTENIE. OBČANIA VO VŠETKÝCH MESTSKÝCH ČASTIACH BUDÚ MÔCŤ VYHODIŤ DO PRISTAVENÝCH VEĽKOKAPACITNÝCH KONTAJNEROV ODPAD ZO ZÁHRAD ČI STARÉ, NEPOTREBNÉ VECI. NOVINKOU BUDE NÁDOBA NA POUŽITÝ JEDLÝ KUCHYNSKÝ OLEJ. VEĽKOKAPACITNÉ KONTAJNERY BUDÚ PRISTAVENÉ V JEDNOTLIVÝCH MESTSKÝCH ČASTIACH PODĽA HARMONOGRAMU
NOVÁ SLUŽBA PRE POVAŽSKOBYSTRIČANOV - CELOROČNÝ BEZPLATNÝ ZBER NADROZMERNÉHO ELEKTROODPADU PRIAMO Z DOMU. VY SI LEN VYBERTE TERMÍN NA: HTTPS://WWW.ZBERELEKTROODPADU.SK/MESTSKE-CASTI.PHP. ZBER SI MÔŽETE OBJEDNAŤ AJ OSOBNE NA MESTSKOM ÚRADE V POVAŽSKEJ BYSTRICI NA ČÍSLE DVERÍ 324 ALEBO TELEFONICKY NA TELEFÓNNOM ČÍSLE 042/ 43 05 324. NAJBLIŽŠÍ ZBER JE UŽ V SOBOTU 24. OKTÓBRA 2020. OBJEDNÁVKY NA ODVOZ SA UZATVÁRAJÚ VŽDY 2 DNI PRED KONANÍM ZBERU
NA ZÁKLADE OPATRENIA ÚRADU VEREJNÉHO ZDRAVOTNÍCTVA SR PRI OHROZENÍ VEREJNÉHO ZDRAVIA SA OD 15. OKTÓBRA 2020 AŽ DO ODVOLANIA RUŠIA KULTÚRNE PODUJATIA A FILMOVÉ PREDSTAVENIA V KINE MIER. VSTUPNÉ ZA ZRUŠENÉ PODUJATIA BUDE VRÁTENÉ V TIK-U
MESTO PÚCHOV OZNAMUJE, ŽE OD 23.10.2020 PREBEHNE JESENNÉ UPRATOVANIE. PODNIK TECHNICKÝCH SLUŽIEB MESTA PÚCHOV PRISTAVÍ V STANOVENÉ TERMÍNY, PODĽA HARMONOGRAMU, VEĽKOOBJEMOVÉ KONTAJNERY NA OBJEMNÝ ODPAD
MESTO PÚCHOV POKRAČUJE V POSKYTOVANÍ SLUŽIEB PRE OBČANOV PATRIACICH DO RIZIKOVÝCH SKUPÍN /SENIORI, ZŤP, OSAMELÍ OBČANIA, OBČANIA V POVINNEJ KARANTÉNE/ TAK, AKO TOMU BOLO I POČAS PRVEJ VLNY PANDÉMIE KORONAVÍRUSU
HEMATOLOGICKO-TRANSFÚZNE ODDELENIE NSP POVAŽSKÁ BYSTRICA MOMENTÁLNE ZÁPASÍ S NEDOSTATKOM ZÁSOB KRVI. PROSÍME DARCOV O POMOC. POTREBNÉ SÚ VŠETKY KRVNÉ SKUPINY. PRAVIDELNÉ ODBERY DARCOV KRVI SA USKUTOČŇUJÚ KAŽDÝ UTOROK A PIATOK V ČASE OD 6:30 DO 9:00 HOD.
NEMOCNICA S POLIKLINIKOU POVAŽSKÁ BYSTRICA ŽIADA ŠTUDENTOV MEDICÍNY A ŠTUDENTOV OŠETROVATEĽSTVA O VÝPOMOC V MOBILNOM ODBEROVOM MIESTE
CELOPLOŠNÉ TESTOVANIE V SR BUDE PREBIEHAŤ V SOBOTU A NEDEĽU 31.10. – 01.11.2020

Považská Bystrica (901)

pondelok, okt 19 2020

Denne sa na Slovensku vykonajú tisíce testov na COVID. Najviac využívaná je PCR metóda, ktorá sa označuje za najúčinnejšiu. Pri tejto metóde dochádza k výterom z nosa a krku. Následne laboratóriá vzorku vyšetria a do 96 hodín pošlú testovanému subjektu SMS o tom, či má koronavírus alebo je negatívny. V poslednej dobe sa čím ďalej viac hovorí aj o ďalších možnostiach testovania, ktoré by mali byť rýchlejšie. Najviac rezonujú v spoločnosti antigénové testy, ktoré chce využiť vláda aj v rámci celoplošného testovania obyvateľov. Výhodou je rýchlosť vyhodnotenia výsledku testu a to už do 15 minút. Vzhľadom k tomu sú vhodné najmä do nemocníc. Prvé testy sa už nachádzajú aj v nemocnici s poliklinikou v Považskej Bystrici.

pondelok, okt 19 2020

Zhoršujúca sa epidemiologická situácia ovplyvňuje aj chod nemocnice v Považskej Bystrici. Kvôli pozitívnym zamestnancom aj priamo v nemocnici museli prikročiť k viacerým opatreniam. 

štvrtok, okt 15 2020

Považská Bystrica je mesto, ktoré dlhodobo žije kultúrou. Podujatia sú takmer vždy vypredané a to v rámci rôznych žánrov. Jeseň však opäť nevyzerá pre kultúrne podujatia ružovo. Vo štvrtok 15.októbra vstúpili do platnosti nové opatrenia obmedzujúce organizáciu kultúrnych a spoločenských podujatí. Kultúrne domy, kiná, či divadlá sa tak na neurčitý čas uzavrú.

štvrtok, okt 08 2020

Centrum sociálnych služieb Nádej v Dolnom Lieskove navštívil poslanec NRSR Ján Herák. Člen parlamentného výboru pre sociálne veci si pozrel priestory zariadenia a spolu s riaditeľom sa následne venovali mnohých otázkam týkajúcich sa chodu centra, ale aj aktuálnej platnej legislatívy.

štvrtok, okt 08 2020

Koronakríza ovplyvnila chod všetkých samospráv po celom Slovensku. Viaceré boli nútené zastaviť plánované investície. Veľké projekty aj s podporou financií z mestskej kasy sú rozbehnuté aj v meste Považská Bystrica. Aj preto mesto chce využiť pomoc návratnej pôžičky od vlády.

utorok, okt 06 2020

Dve základné školy v Považskej Bystrici budú mať nové multifunkčné ihrisko. S výstavbou športovísk sa začalo v prvých jesenných mesiacoch a po ich dokončení budú mať všetky základné školy v meste multifunkčné športovisko.

piatok, okt 02 2020

Od štvrtka 1. októbra sa kvôli zhoršujúcej sa epidemiologickej situácii sprísnili hygienické opatrenia a nariadenia. Zvýšený denný nárast dohľadaných pacientov s koronavírusom zasiahol najviac oblasť kultúry a športu. Pre všetky hromadné podujatia sa stanovil limit 50 účastníkov. Do tohto počtu sa však rátajú aj samotní účinkujúci, čo vo väčšine prípadov znamená stopku pre divákov v hľadiskách športových, či kultúrnych podujatí. Na toto rozhodnutie ústredného krízového štábu museli ihneď reagovať aj samosprávy.

utorok, sep 29 2020

Festival hôr a cestovania so špecifickou atmosférou sa už tradične uskutočnil v považskobystrickom kine mier. Aj napriek aktuálnej situácii prišlo veľké množstvo návštevníkov. 

štvrtok, sep 24 2020

Viaceré schodiská na sídlisku Rozkvet v Považskej Bystrici sa začínajú rekonštruovať. Jedno už bude za chvíľu hotové a už čoskoro sa začne s rekonštrukciou ďalšieho.

streda, sep 23 2020

Policajti vyšetrujú tragédiu, ku ktorej došlo v okrese Považská Bystrica. Podľa doterajších zistení, v skorých ranných hodinách v Považskej Bystrici mal 54-ročný muž pichnúť nožom svoju bývalú manželku. Polícia krátko po čine zadržala podozrivého muža. Momentálne prebiehajú procesné úkony, z tohto dôvodu nie je zatiaľ možné poskytnúť bližšie informácie. Daná vec je v štádiu vyšetrovania.

Stránka 1 z 91

Najčítanejšie správySpojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás