FLASH NEWS
AKTUALNE:
HEMATOLOGICKO-TRANSFÚZNE ODDELENIE NSP POVAŽSKÁ BYSTRICA MOMENTÁLNE ZÁPASÍ S NEDOSTATKOM ZÁSOB KRVI. PROSÍME DARCOV O POMOC. POTREBNÉ SÚ VŠETKY KRVNÉ SKUPINY. PRAVIDELNÉ ODBERY DARCOV KRVI SA USKUTOČŇUJÚ KAŽDÝ UTOROK A PIATOK V ČASE OD 6:30 DO 9:00 HOD.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA PRIPRAVILO ĎALŠIU NOVINKU V OBLASTI SEPAROVANÉHO ZBERU. KAŽDÁ BYTOVÁ DOMÁCNOSŤ OBDRŽÍ V NAJBLIŽŠÍCH TÝŽDŇOCH KOMPOSTOVATEĽNÉ VRECKÁ, DO KTORÝCH BUDE MÔCŤ TRIEDIŤ KUCHYNSKÝ BIOODPAD
NA SLOVENSKU SA V TERMÍNE OD 15. 2. DO 31. 3. 2021 USKUTOČNÍ SČÍTANIE OBYVATEĽOV PRVÝKRÁT V PLNE ELEKTRONICKEJ PODOBE. K SČÍTANIU BUDE STAČIŤ POČÍTAČ, MOBIL ČI TABLET

Z domova (312)

štvrtok, Jan 14 2021

Rok 2020 bol pre kultúrnu obec po celom Slovensku mimoriadne náročný a inak tomu nie je ani v začiatkoch aktuálneho kalendárneho roka. Mnohé kultúrne spoločnosti sa snažia svoju situáciu vylepšiť aj tým, že sa uchádzajú o pomoc z rôznych grantových schém.

streda, dec 16 2020

Tradičné sviatočné menu môže vyzerať rôzne, no určité pokrmy azda na každom vianočnom stole nemôžu chýbať, ako napríklad kapustnica či medové oblátky.

pondelok, dec 14 2020

Cez rok sa cukrári venujú výrobe dezertov v závislosti od aktuálnych trendov, no počas vianočného obdobia si ľudia žiadajú v rámci zákuskov skôr tie rokmi osvedčené. Mnohí ľudia využívajú služby cukrárov práve pred Vianocami, aby na sviatočnom stole nič nechýbalo.

pondelok, dec 14 2020

Vykurovacia sezóna oficiálne štartuje už na jeseň, no domácnosti začínajú teplo odoberať zväčša až keď sa výraznejšie ochladí. Všeobecne sa za ochladenie považuje stav, keď teplota vonku dva nasledujúce dni po sebe klesne pod 13 stupňov Celzia. Ako sa dá pri vykurovaní v bytových domoch ušetriť ? Dozviete sa v pripravovanej reportáži.

pondelok, nov 30 2020

Nezištná pomoc tým, čo to najmä v tejto dobe najviac potrebujú. Práve to je hlavným motívom kampane "Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok", ktorá už tretí rok prebieha po celom Slovensku. Krabice plné lásky zbiera už druhý rok aj stredná zdravotná škola v Považskej Bystrici.

Do kampane sa zapojil aj mestský úrad v Dubnici nad Váhom.  Aj tu už sa začínajú balíčky hromadiť.

Balíčky môžete nosiť do priestorov SZŠ v Považskej Bystrici do 4. decembra. Do klientskeho centra v Dubnici nad Váhom môžete nosiť balíčky do 6. decembra.

utorok, okt 27 2020

Samosprávy sa pomaly začali pripravovať na plánované celoplošné testovanie. To má podľa predstaviteľov vlády prebiehať v priebehu najbližšieho víkendu, a to 31. októbra a 1. novembra. S pôvodne plánovaných troch dní sa tak nakoniec bude testovať len počas víkendu. Už začiatkom týždňa dorazili do miest príslušníci ozbrojených síl, aby si pozreli odberné miesta a dohodli sa na postupe počas testovacích dní.

pondelok, okt 19 2020

Rovnako ako všetky vzdelávacie inštitúcie, tak aj základné umelecké školy boli tento rok zasiahnuté pandémiou koronavírusu. Prevencia proti šíreniu ochorenia COVID-19 sa začala v marci tohto roku opatreniami, v rámci ktorých museli ZUŠ prejsť na dištančnú formu vzdelávania.

pondelok, okt 19 2020

Študenti stredných škôl ostali zo dňa na deň doma. Kvôli zlej epidemiologickej situácii o tom rozhodol ústredný krízový štáb. Stredné školy sa tak museli v priebehu 24 hodín opäť pripraviť na vyučovanie študentov cez obrazovky počítačov, či mobilov. 

pondelok, okt 19 2020

Od pondelka 12. októbra bola na všetkých stredných školách prerušená výučba priamo v škole a žiaci sa opäť presunuli pred monitory svojich počítačov, či tabletov. Pre stredné školy s odborným zameraním je to veľký problém.

streda, sep 23 2020

Mnoho rodičov si počas prvých týždňov nového školského roku láme hlavu s tým, kedy dieťa môže a kedy nemôže ísť do školy. Pravidlá ministerstvo nastavilo jasne. Kvôli koronakríze stačí kýchnuť, či zakašľať a dieťa môže byť takpovediac poslané domov. Situáciu zhoršuje aj nástup jesenných mesiacov s častými výkyvmi počasia.

Stránka 1 z 32

Najčítanejšie správySpravodajstvo v obrazoch

 
V sedemnástom kole druhej futbalovej ligy si tím MŠK Púchov zmeral sily s FC Košice. Stretnutie sa odohrávalo...
Občianske združenie Podivný Barón prinieslo ďalšie zaujímavé podujatie v online priestore. Duo interpretov zo...
Futbalisti Mestského športového klubu v Púchove sa už niekoľko dní intenzívne pripravujú na nadchádzajúcu...
V 18. kole Slovenskej hokejovej ligy privítali hokejisti Považskej Bystrice na svojom štadióne hráčov...

Spojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás