FLASH NEWS
AKTUALNE:
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA V SPOLUPRÁCI SO SPOLOČNOSŤOU MEGAWASTE SLOVAKIA S.R.O. OPÄŤ ZABEZPEČILI PRE OBYVATEĽOV JESENNÉ ČISTENIE. OBČANIA VO VŠETKÝCH MESTSKÝCH ČASTIACH BUDÚ MÔCŤ VYHODIŤ DO PRISTAVENÝCH VEĽKOKAPACITNÝCH KONTAJNEROV ODPAD ZO ZÁHRAD ČI STARÉ, NEPOTREBNÉ VECI. NOVINKOU BUDE NÁDOBA NA POUŽITÝ JEDLÝ KUCHYNSKÝ OLEJ. VEĽKOKAPACITNÉ KONTAJNERY BUDÚ PRISTAVENÉ V JEDNOTLIVÝCH MESTSKÝCH ČASTIACH PODĽA HARMONOGRAMU
NOVÁ SLUŽBA PRE POVAŽSKOBYSTRIČANOV - CELOROČNÝ BEZPLATNÝ ZBER NADROZMERNÉHO ELEKTROODPADU PRIAMO Z DOMU. VY SI LEN VYBERTE TERMÍN NA: HTTPS://WWW.ZBERELEKTROODPADU.SK/MESTSKE-CASTI.PHP. ZBER SI MÔŽETE OBJEDNAŤ AJ OSOBNE NA MESTSKOM ÚRADE V POVAŽSKEJ BYSTRICI NA ČÍSLE DVERÍ 324 ALEBO TELEFONICKY NA TELEFÓNNOM ČÍSLE 042/ 43 05 324. NAJBLIŽŠÍ ZBER JE UŽ V SOBOTU 24. OKTÓBRA 2020. OBJEDNÁVKY NA ODVOZ SA UZATVÁRAJÚ VŽDY 2 DNI PRED KONANÍM ZBERU
NA ZÁKLADE OPATRENIA ÚRADU VEREJNÉHO ZDRAVOTNÍCTVA SR PRI OHROZENÍ VEREJNÉHO ZDRAVIA SA OD 15. OKTÓBRA 2020 AŽ DO ODVOLANIA RUŠIA KULTÚRNE PODUJATIA A FILMOVÉ PREDSTAVENIA V KINE MIER. VSTUPNÉ ZA ZRUŠENÉ PODUJATIA BUDE VRÁTENÉ V TIK-U
MESTO PÚCHOV OZNAMUJE, ŽE OD 23.10.2020 PREBEHNE JESENNÉ UPRATOVANIE. PODNIK TECHNICKÝCH SLUŽIEB MESTA PÚCHOV PRISTAVÍ V STANOVENÉ TERMÍNY, PODĽA HARMONOGRAMU, VEĽKOOBJEMOVÉ KONTAJNERY NA OBJEMNÝ ODPAD
MESTO PÚCHOV POKRAČUJE V POSKYTOVANÍ SLUŽIEB PRE OBČANOV PATRIACICH DO RIZIKOVÝCH SKUPÍN /SENIORI, ZŤP, OSAMELÍ OBČANIA, OBČANIA V POVINNEJ KARANTÉNE/ TAK, AKO TOMU BOLO I POČAS PRVEJ VLNY PANDÉMIE KORONAVÍRUSU
HEMATOLOGICKO-TRANSFÚZNE ODDELENIE NSP POVAŽSKÁ BYSTRICA MOMENTÁLNE ZÁPASÍ S NEDOSTATKOM ZÁSOB KRVI. PROSÍME DARCOV O POMOC. POTREBNÉ SÚ VŠETKY KRVNÉ SKUPINY. PRAVIDELNÉ ODBERY DARCOV KRVI SA USKUTOČŇUJÚ KAŽDÝ UTOROK A PIATOK V ČASE OD 6:30 DO 9:00 HOD.
NEMOCNICA S POLIKLINIKOU POVAŽSKÁ BYSTRICA ŽIADA ŠTUDENTOV MEDICÍNY A ŠTUDENTOV OŠETROVATEĽSTVA O VÝPOMOC V MOBILNOM ODBEROVOM MIESTE
CELOPLOŠNÉ TESTOVANIE V SR BUDE PREBIEHAŤ V SOBOTU A NEDEĽU 31.10. – 01.11.2020

Šport (1610)

utorok, okt 27 2020

Aktuálne pomery sú zložité i v rámci hokejových tímov po celom Slovensku. Výnimkou nie je ani MŠK Púchov. Viac sa dozviete v pripravovanej reportáži.

štvrtok, okt 22 2020

Sprísňovanie vládnych nariadení vo veľkom zasiahlo i celú športovú obec. Okrem klubov pôsobiacich v najvyšších súťažiach boli všetci ostatní nútení pozastaviť svoju činnosť. Výnimkou nie je ani Mestský športový klub v Púchove.    

pondelok, okt 19 2020

Od štvrtku 15. augusta sa na čas zastavili všetky športové ligy a podujatia, okrem piatich profesionálnych súťaží. Zastavil sa aj tréningový proces, ktorý sa môže konať len v menších šesťčlenných skupinách. Na vzniknutú situáciu zareagovali aj Mestské športové kluby v Považskej Bystrici.

pondelok, okt 12 2020

Zhoršujúca sa epidemiologická situácia výrazným spôsobom zasiahla aj do fungovania športových tried na základných školách. Keďže triedy sa nesmú miešať, musela väčšina škôl v rámci športovej prípravy improvizovať.

piatok, okt 09 2020

V dohrávke piateho kola druhej futbalovej ligy si hráči MŠK Púchov na domácom trávniku zmerali sily s klubom KFC Komárno. Do zápasu lepšie vstúpili Púchovčania. V dvadsiatej minúte sa po presne zahranej štandardnej situácii z kopačky Mráza hlavou presadil kapitán Riška a poslal domácich do vedenia. V nasledujúcich minútach na trávniku dominoval Púchov a to najmä v rámci prvého polčasu. V druhej časti stretnutia museli hráči MŠK viac brániť a odolávať tlakom súpera, no zápas sa im napokon podarilo dotiahnuť do víťazného konca v pomere 1:0.

štvrtok, okt 08 2020

Florbalisti ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom majú za sebou už štyri zápasy v rámci nového ročníka 1. ligy. Všetky štyri zápasy mali niečo spoločné a to, že v nich padlo veľa gólov. Prvý zápas sezóny odohrali Dubničania v Košiciach, kde dokázali zvíťaziť 10:8. O deň neskôr cestovali hráči z Dubnice nad Váhom do Starej Ľubovne, kde rovnako dokázali zobrať všetky body po výhre 9:7. Počas prvého októbrového víkendu sa tím Victory Stars predstavil doma a to proti dvom súperom z Bratislavy. Sobotňajší zápas proti Tempishu Capitals bol ako na húpačke. Úvodnú tretinu vyhrali Dubničania 3:1 a zdalo sa, že majú zápas pod kontrolou. To potvrdili aj v úvode druhého dejstva dvoma presnými zásahmi, čím sa dostali do vedenia už 5:1. Potom však prišlo vylúčenie Pšenáka za hrubosť na 5 minút, čo hostia využili na návrat do zápasu. Do konca druhého dejstva dokázali znížiť na 5:4. V úvode tretej tretiny dokonca po využitej presilovke vyrovnali na 5:5.  Záver zápasu však patril domácim, ktorí sériou troch gólov odskočili na 8:5 a svoj náskok udržali až do konca. 

utorok, okt 06 2020

V sobotu 3. októbra bolo na programe 9. kolo III. futbalovej ligy, v ktorom sa stretli dvaja ašpiranti na postup do II. ligy.

Považská Bystrica doma privítala Myjavu a stretnutie skončilo s výsledkom 1:1, po polčase 1:0. Nakoľko sa hralo kvôli pandémii bez divákov, tak športový publicista Ján Borčányi oboznamoval fanúšikov, ktorí boli zhromaždení vôkol štadióna, každých 15 minút o stave duelu z hlásateľne. Považskú Bystricu dostal do vedenia 1:0 pár minút pred koncom prvého polčasu Zuziak. Myjava dala gól v druhom polčase, keď jeho autorom bol Vávra. Stretnutie malo celkovo obojstranne dobrú úroveň, oba tímy mohli vyhrať i prehrať. Šance boli na oboch stranách. Napokon to vyšlo na remízu.     

Zostava Pov. Bystrice: Kuciak - Častulín, Kucharčík, Mravec, Petruš - Zavadzan, Gamboš, Borovička (od 71. min. Čiernik) - Slávik (od 68. min. Gajdošík), Demjan (od 74. min. Svorada), Zuziak

 

Ján Borčányi

športový publicista             

 

piatok, okt 02 2020

Od 1. októbra platia na Slovensku nové prísne opatrenia týkajúce sa koronakrízy. Smutní ostali najmä fanúšikovia športových podujatí, keďže po novom sa na športovisko už nedostanú. Prvé informácie zo strany vlády hovorili o úplnom zrušení, čo by malo likvidačný dopad na celú oblasť športu. Nakoniec sa ústredný krízový štáb rozhodol podujatia povoliť, no stanovil limit 50 účastníkov. V praxi to znamená, že po započítaní všetkých členov realizačných tímov a organizátorov sa diváci na štadión nedostanú. Aj napriek tomu sa všetky súťaže počas októbra budú hrať. To sa týka aj hokejovej extraligy a 1. ligy, ktoré mali štartovať v piatok 2. októbra, no dlho sa nevedelo, či sa vôbec začne.

štvrtok, okt 01 2020

Hokejbalisti Považskej Bystrice odohrali počas poslednej septembrovej nedele zápas v Spišskej Belej proti Kežmarku. Druhý duel obhajcu titulu v aktuálnej sezóne extraligy bol predohrávkou 13. kola. Prvý gól zápasu videli diváci už v 9. minúte, keď sa po prihrávke Libora Teplického presadil Marek Bednár. Už o tri minúty neskôr bolo 0:2 pre Považskú Bystricu. Vyhraté buly Liptáka poslal do siete Lukáš Piják. Hráči Považskej Bystrice zápas kontrolovali a dostávali sa do ďalších šancí. V bráne Kežmarku však stál Milan Glevaňák, ktorý čo mohol, tak pochytal. Tesne pred koncom druhého dejstva však opäť kapituloval. Strela Miškeho z uhla skončila po odraze od obrancu v domácej sieti. Tretia tretina sa niesla v znamení gólovej smršte v podaní Považskobystričanov. V 34. minúte dal svoj druhý gól v zápase Marek Bednár, keď jeho strela od mantinelu zapadla za chrbát domáceho gólmana. O pár sekúnd neskôr zakončil peknú súhru celého útoku gólom do prázdnej brány Hrivnák. V polovici tretej tretiny zvýšil na 0:6 Kundľa, ktorý vybojoval v strede ihriska loptičku a rozbehol sa s ňou až do brány. Záverečný gól duelu dali opäť hostia z Považskej Bystrice. Minútu pred koncom prekonal hosťujúceho domáceho brankára Lipták. Považská Bystrica tak vyhrala v Spišskej Belej nad Kežmarkom 0:7.

streda, sep 30 2020

Hokejbalisti  HBK PROTEF Považská Bystrica vstúpili do nového ročníka extraligy na východe Slovenska. Prvý zápas sezóny odohral úradujúci majster Slovenska vo Svidníku. Káder Považskej Bystrice doplnili pred štartom novej sezóny viacerí hráči. K tímu sa pripojili Košičania Kundľa a Reľovský, a zároveň sa v kádri objavilo viacero mladíkov. Tí sa predstavili aj v úvodnom zápase sezóny. Duel vo Svidníku bol od prvých minút v réžii hostí z Považia.  V polovici prvej tretiny sa Považská Bystrica dostala do vedenia 0:1. Strelecky sa presadil Šuvara. O dve minúty neskôr už bolo 0:2. Akciu na jeden dotyk zakončil gólom do prázdnej brány Andraško. V dvanástej minúte prvej tretiny hostia odskočili už na rozdiel troch gólov, keď sa presadil kapitán tímu Roman Bujdák.  V štrnástej minúte sa dostali dvaja hráči Považskej Bystrice do samostatného úniku proti osamotenému brankárovi a Matúš Liptákom poslal Považskú Bystricu do vedenia 0:4. Tesne pred koncom  prvého dejstva odskočili hostia na rozdiel piatich gólov.  Na 0:5 zvýšil Lukáš Piják. Po zmene strán pokračovali Považskobystričania v navyšovaní skóre. V 17. minúte zvýšil na 0:6 Hrivnák. Po tomto góle sa hráči Považskej Bystrice nechali viackrát vylúčiť, čo využili hostia na strelenie gólu. V 27. minúte znížil na 1:6 Vook. V treťom dejstve videli diváci štyri góly. V 34. minúte dostal Libor Teplický prihrávku v strede ihriska a svoj sólo únik zakončil gólom na 1:7. V polovici tretej tretiny vystrelil od modrej Lukáš Piják a jeho strela zapadla za chrbát domáceho gólmana. Považská Bystrica sa tak dostala do vedenia 1:8. V závere tretieho dejstva sa dostali k slovu aj domáci, ktorí dvomi gólmi znížili na konečných 3:8 pre Považskú Bystricu.

Stránka 1 z 161

Najčítanejšie správySpravodajstvo v obrazoch

 
Aktuálne pomery sú zložité i v rámci hokejových tímov po celom Slovensku. Výnimkou nie je ani MŠK Púchov....
Samosprávy sa pomaly začali pripravovať na plánované celoplošné testovanie. To má podľa predstaviteľov vlády...
V Základnej umeleckej škole v Púchove si pripravili koncert na netradičný spôsob. Nakoľko aktuálna situácia...
Sprísňovanie vládnych nariadení vo veľkom zasiahlo i celú športovú obec. Okrem klubov pôsobiacich...

Spojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás