FLASH NEWS
AKTUALNE:
PX CENTRUM DOČASNE POZASTAVUJE ONLINE REZERVÁCIE VSTUPENIEK CEZ SVOJU WEBOVÚ STRÁNKU. VSTUPENKY NA FILMOVÉ PREDSTAVENIA SI MÔŽETE ZAKÚPIŤ 1 HODINU PRED PREDSTAVENÍM V POKLADNI KINA MIER.
OKRESNÝ DOPRAVNÝ INŠPEKTORÁT OR PZ V POVAŽSKEJ BYSTRICI UPOZORŇUJE MOTORISTICKÚ VEREJNOSŤ, ŽE ODO DŇA 05.08.2020 DO 31.08.2020 BUDÚ NA ÚSEKOCH CIEST III. TRIEDY V OKRESOCH POVAŽSKÁ BYSTRICA A PÚCHOV ČIASTOČNÉ DOPRAVNÉ OBMEDZENIA Z DÔVODU REALIZÁCIE PRÁC NA OPRAVE VRCHNÉHO KRYTU VOZOVKY A TO STRIEDAVO V OBIDVOCH JAZDNÝCH PRUHOCH
SPOLOČNOSŤ TEPLO GGE INFORMUJE, ŽE NA LÁNSKEJ ULICI PRI VEŽIAKOCH 926 A 927 OPROTI KAUFLANDU DÔJDE K ÚPLNEJ UZÁVIERKE PARKOVISKA OD PONDELKA 10. AUGUSTA S PREDPOKLADOM DO 19. SEPTEMBRA. DÔVODOM JE OPRAVA HAVARIJNÉHO STAVU HORÚCOVODNÉHO ROZVODU TEPLA.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA COUNTRY NA FONTÁNE, DŇA 14. AUGUSTA O 19:00 HOD.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA PIKNIK NA FONTÁNE, DŇA 15. AUGUSTA O 10:30 HOD.
MESTO PÚCHOV VÁS POZÝVA NA LITERÁRNE PREDČÍTANIE DETSKEJ KNIHY O SOFINKE MALEJ BUBLINKE, DŇA 13. AUGUSTA O 16:30 HOD., V DETSKOM ODDELENÍ PRIESTOROV MESTSKEJ KNIŽNICE VLADIMÍRA ROYA
MESTO NOVÁ DUBNICA VÁS POZÝVA NA BLUEGRASSOVÝ VEČER, XVII. ROČNÍK, DŇA 15. AUGUSTA O 19:00 HOD. AMFIK PUB (UL. TOPOĽOVÁ)
MESTO PÚCHOV BUDE DŇA 15.08.2020 V ČASE OD 8:00 HOD. DO 12:00 HOD. V PODNIKU TECHNICKÝCH SLUŽIEB MESTA VYDÁVAŤ ĎALŠIE KOMPOSTÉRY. NÁROK NA KOMPOSTÉR MAJÚ OBČANIA, KTORÝM EŠTE KOMPOSTÉR NEBOL PRIDELENÝ

Šport (1579)

streda, aug 05 2020

Jedna z mála hasičských súťaží v našom regióne, ktorá nebola zrušená pandémiou koronavírusu, bola súťaž o pohár starostu obce Dulova. Na štart sa postavilo viac ako 50 tímov z blízka aj z ďaleka. Možnosť zabehnúť si súťaž, dá sa povedať pred domácim publikom, využilo aj množstvo hasičských tímov z okresov Púchov a Považská Bystrica.

streda, aug 05 2020

Niekedy stačí len fúrik, pár netradičných vylepšení a o zábavu je postarané. V obci Bolešov o tom vedia svoje, nakoľko počas leta zorganizovali opäť ďalší ročník lokálne veľmi obľúbenej akcie s názvom Majstrovstvá sveta a vesmíru v preteku na táčkach.

utorok, aug 04 2020

Púchovskí plavci v letnom období využívajú okrem iného i možnosti ktoré im poskytuje mestské kúpalisko. Tréningy štandardne prebiehajú počas ranných hodín tesne pred jeho otvorením pre verejnosť. 

pondelok, aug 03 2020

Badmintonové letné sústredenie pod taktovkou domáceho klubu má v Púchove už šesťročnú tradíciu. Stretávajú sa tu hráči z celého Slovenska rôznej vekovej aj výkonnostnej úrovne. 

štvrtok, júl 30 2020

Obľúbená akcia s názvom Offroad Lúky opäť priniesla tri dni plné adrenalínu a upravených terénnych vozidiel. Každoročne sa toto podujatie koná v máji, no aktuálne  bolo zo známych príčin presunuté až na letné obdobie. Posádky prišli z celého Slovenska a nechýbali ani naši západní susedia. V kategórii špeciál si prvé miesto vybojoval Karol Féher. V kategórii UTV dominoval Jiří Vališ. V kategórii krátkych áut si prvé miesto odniesol Marián Hlubina a v dlhých autách si prvenstvo vyjazdil Aleš Hovjacký.

streda, júl 29 2020

Športovo-kultúrny areál v Praznove sa aj naďalej rozrastá. V priebehu letných mesiacov sa tu vybudovalo multifunkčné ihrisko s umelou trávou a rozmermi 33 metrov na dĺžku a 18 metrov na šírku. Jeho súčasťou sú vysunuté brány. Vybavené je ochrannými sieťami, mantinelmi a osvetlením. 

pondelok, júl 27 2020

Hokejbalisti Double Teamu z Považskej Bystrice vyhrali juniorskú extraligu. V play off 2019/2020 ani jedenkrát nezaváhali a môžu sa tak tešiť z druhého majstrovského titulu za posledné tri roky.

utorok, júl 21 2020

Hokejbalová extraliga sa pomaly blíži do svojho finále. V hre ostali najlepšie štyri tímy, ktoré si to medzi sebou rozdajú o titul šampióna. V semifinále hranom na tri víťazné duely zabojujú o postup do finále tímy LG Bratislava proti Komete Vrútky a tím HBK PROTEF Považská Bystrica proti Skalici. Považskobystričania sa predstavili v prvom duely semifinále na pôde Skalice, s ktorou v minulom ročníku prehrali finálovú sériu. Aj preto mali modrobiely motiváciu naviac. Od úvodných minút sa hral útočný hokejbal a bolo vidieť, že proti sebe hrajú viacerí reprezentanti. Šance oboch tímov však končili na skvelých brankároch, ktorí previedli množstvo dôležitých zákrokov. Ako prvý sa dokázali dostať do vedenia domáci Skaličania. Pár sekúnd pred koncom úvodného dejstva sa presadil Salajka. Gól do šatne však Považskobystričanov nezlomil a už v 20. minúte bolo 1:1. Svoj prvý gól za Považskú Bystricu strelil Patrik Svitana. Po tomto góle sa na ploche poriadne pritvrdilo a rozhodcovia rozdali množstvo trestov na obe strany. Ďalší gól však už v druhej tretine diváci nevideli. Po zmene strán sa dostali do vedenia hráči z Považskej Bystrice. Skvelú individuálnu akciu zakončil gólom Lukáš Piják. Päť minút pred koncom tretej tretiny však domáci dokázali vyrovnať. Gól na 2:1 strelil kapitán Skalice Zelenka. V závere tretieho dejstva rozdali rozhodcovia viacero osobných trestov na obe strany. To výrazne ovplyvnilo priebeh zápasu, keďže Považskobystričania dostali dlhú presilovú hru, ktorá trvala aj počas predĺženia. To využili hostia na strelenie rozhodujúceho gólu, ktorý vsietil strelou od modrej Lukáč. Považská Bystrica tak vyhrala v Skalici 2:3 a ujala sa vedenia v sérii 1:0 na zápasy.

utorok, júl 21 2020

V aktuálnom kole Púchovsko-ilavskej detskej hasičskej ligy sa súťažiaci presunuli do Zbory, kde si zmeralo sily 10 chlapčenských a 8 dievčenských družstiev. V rámci chlapčenských družstiev si prvenstvo odniesli Streženice s výsledným časom 13 sekúnd 90 stotín. Druhé miesto patrí družstvu z Topoleckej s časom 14 sekúnd a 30 stotín. Tretiu priečku  v tesnom závese obsadila Ilava s časom 14 sekúnd a 78 stotín. V dievčenskej kategórii dominovali Horovce s časom 14 sekúnd a 24 stotín. Cenu za druhé miesto si odnáša Dolná Breznica s časom 15 sekúnd, 40 stotín a trojicu najúspešnejších uzatvára Lysá pod Makytou s výsledným časom 15 sekúnd a 46 stotín. 

utorok, júl 21 2020

Futbalisti Mestského športového klubu v Púchove majú už väčšinu prípravných zápasov za sebou. Počas týždňa v rámci prípravy zavítali aj na ihrisko súpera do Ladiec. Do zápasu vstúpili lepšie domáci, ktorým sa počas úvodnej 45 minútovky podarilo Púchovského gólmana dvakrát prekonať. V druhej polovici stretnutia hráči MŠK zabrali a dokázali dvojgólové manko stiahnuť. Z prípravného zápasu z Ladiec si teda domov odnášajú skóre 2:2. 

Stránka 1 z 158

Najčítanejšie správySpravodajstvo v obrazoch

 
Jedna z mála hasičských súťaží v našom regióne, ktorá nebola zrušená pandémiou koronavírusu, bola...
Niekedy stačí len fúrik, pár netradičných vylepšení a o zábavu je postarané. V obci Bolešov o tom vedia...
Púchovskí plavci v letnom období využívajú okrem iného i možnosti ktoré im poskytuje mestské kúpalisko....
Badmintonové letné sústredenie pod taktovkou domáceho klubu má v Púchove už šesťročnú tradíciu....

Spojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás