FLASH NEWS
AKTULNE:
VSTUPNÉ ZA ZRUŠENÉ PODUJATIA PX CENTRA - VZHĽADOM NA VYHLÁSENIE VLÁDY SR ZO DŇA 24. 3. 2020 A PREDĹŽENÍ OBDOBIA ZÁKAZU ZHROMAŽĎOVANIA ODVOLÁVAME AVIZOVANÉ VRACANIE VSTUPNÉHO ZA ZRUŠENÉ PODUJATIA V STANOVENÝCH TERMÍNOCH. VSTUPNÉ BUDEME VRACAŤ AŽ PO SKONČENÍ ZÁKAZU A KARANTÉNY, KEĎ TO BUDE BEZPEČNÉ.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA PRIŠLO V TÝCHTO NIE ĽAHKÝCH ČASOCH S INICIATÍVOU POVAŽSKÁ BYSTRICA SPOJME SA A POMÔŽME SI. VYZÝVA ĽUDÍ K SÚDRŽNOSTI A POMOCI SENIOROM. PRÁVE TÍ SÚ TOU NAJOHROZENEJŠOU SKUPINOU OBYVATEĽSTVA. RADNICA HĽADÁ DOBROVOĽNÍKOV NAD 18 ROKOV, KTORÍ SÚ OCHOTNÍ JEJ POMÔCŤ.
PARKOVACIE KARTY, KTORÝM KONČÍ PLATNOSŤ, BOLI AUTOMATICKY PREDĹŽENÉ. PREDAJ PARKOVACÍCH PREUKAZOV JE ZATVORENÝ DO 31. MARCA. DO TOHTO DÁTUMU SA AUTOMATICKY PREDLŽUJÚ AJ PREUKAZY PLATNÉ DO 12. MARCA
AJ NAPRIEK ZATVORENÝM KOSTOLOM BUDE TELEVÍZIA POVAŽIE VYSIELAŤ NAŽIVO SVÄTÚ OMŠU DENNE O 17:00 HOD. V NEDEĽU KLASICKY O 8:45 HOD.
NEMOCNICA S POLIKLINIKOU V PB OZNAMUJE, ŽE OD STREDY 18. MARCA BUDE MOŽNÉ VSTÚPIŤ DO PRIESTOROV NEMOCNICE LEN CEZ BEZBARIÉROVÝ VSTUP (OD DETSKEJ POLIKLINIKY, DO PRIESTOROV PRI LEKÁRNI SV. LUKÁŠ). VSTUP BUDE MOŽNÝ LEN S OCHRANOU DÝCHACÍCH CIEST (RÚŠKO, ŠATKA, ŠÁL A POD.). VŠETKY OSTATNÉ VCHODY DO NEMOCNICE BUDÚ PRE VEREJNOSŤ UZATVORENÉ. PRI VCHODE DO BUDOVY BUDE KAŽDÉMU ZMERANÁ TELESNÁ TEPLOTA BEZKONTAKTNÝM TEPLOMEROM. JEDEN CENTRÁLNY VCHOD DO NEMOCNICE SA BUDE POUŽÍVAŤ DO ODVOLANIA
ÚRADNÉ HODINY KLIENTSKYCH CENTIER SA OD PONDELKA 16.03.2020 SKRACUJÚ NA ČAS OD 8:00 DO 11:00 KAŽDÝ PRACOVNÝ DEŇ.
DO BUDOVY KLIENTSKEHO CENTRA, OKRESNÉHO ÚRADU A POLICAJNÉHO ZBORU BUDE UMOŽNENÝ VSTUP LEN OSOBÁM S DOHODNUTÝM TERMÍNOM NA KONKRÉTNY ÚKON.
OBČANIA, KTORÍ SA UŽ V MINULOSTI OBJEDNALI NA ÚSEKU DOPRAVNÝCH EVIDENCIÍ MIMO NOVÝCH ÚRADNÝCH HODÍN, SA BUDÚ MUSIEŤ ZNOVU OBJEDNAŤ NA ČAS OD 8:00 DO 11:00 HOD. NAKOĽKO ICH OBJEDNÁVKY BOLI ZRUŠENÉ
VYHOTOVENÉ DOKLADY BUDÚ ZASIELANÉ OBČANOM PROSTREDNÍCTVOM POŠTY.
ZAKAZUJE SA VSTUP RODIČOV S DEŤMI DO VŠETKÝCH KLIENTSKYCH PRACOVÍSK OKREM NEVYHNUTNÝCH ÚKONOV.

Šport (1519)

utorok, mar 31 2020

Už dlhé roky sa v Považskej Bystrici hrá mestská liga v malom futbale. Napriek tomu, že viacero klubov ju postupne opustilo, tak aj naďalej si drží svoju vysokú kvalitu. Sezónu 2019/2020 odohralo desať tímov, ktoré odohrali súboje v jednej skupine systémom každý s každým dva krát. Zahrať si môže prísť prakticky každý bez obmedzenia.

utorok, mar 31 2020

Koronavírusu podľahol ďalší šport, v ktorom sa tím z Považskej Bystrice pohyboval na popredných priečkach. Tentokrát sa pandémia podpísala pod ukončenie a následné anulovanie ročníka 2019/2020 extraligy hádzanej. 

utorok, mar 31 2020

Futbalový klub MŠK Považská Bystrica má za sebou neúplnú sezónu, ktorú nekompromisne ukončila pandémia koronavírusu. Vedenie Západoslovenského futbalového zväzu vynieslo ortieľ s ktorým sa už dopredu tak trochu počítalo. Všetky amatérske súťaže naprieč kategóriami boli zrušené.

piatok, mar 27 2020

Západoslovenský futbalový zväz, ktorý zastrešuje všetky amatérske súťaže v našom regióne zrušil kvôli koronavírusu vo štvrtok 26. marca všetky súťaže.

streda, mar 18 2020

Hokej v Dubnici nad Váhom má za sebou prvú sezónu pod novým vedením. Nový prezident klubu Július Prekop avizoval pred začiatkom sezóny viaceré novinky, ktoré sa mali dotknúť všetkých kategórií, ale aj trénerov, či práce s mládežou.

štvrtok, mar 12 2020

Hokejbalové ihrisko v Považskej Bystrici prešlo v posledných dňoch významnou rekonštrukciou. Tá sa týkala povrchu hracej plochy, keďže pôvodný betón spôsoboval hráčom výrazné problémy. Trendom je dnes povrch umelý a ten v Považskej Bystrici patrí k tím najmodernejším.

streda, mar 11 2020

Okresné kolo v gymnastike sa konalo v telocvični na Základnej škole Gorazdovej.  Okrem domáceho družstva sa zúčastnili aj kolektívy zo Základnej školy Mládežníckej a Komenského. V kategórii C sa na prvom mieste umiestnilo družstvo zo Základnej školy Mládežníckej. V kategórii B dominovala Základná škola Komenského.
 

nedeľa, mar 08 2020

Hokejbalisti HBK PROTEF Považská Bystrica odohrali v rámci 17. kola extraligy doma duel proti Pruskému. Oba tímy delili v tabuľke pred týmto zápasom len dva body, čo znamenal, že pre oba tímy bol zápas veľmi dôležitý. Pre Pruské bol zápas hneď od úvodu veľmi ťažký, keďže prišli do Považskej Bystrice len s polovicou tímu. Naopak Považská Bystrica nastúpila dá sa povedať v plnej sile. To bolo vidieť aj v zápase. Domáci útočili a hostia sa snažili vyrážať do rýchlych protiútokov. Ako prvý udreli domáci hráči HBK PROTEF. V 11. minúte prekonal strelou hosťujúceho brankára Mišovca Marek Lukáč. V druhej tretine domáci svoj náskok ešte zvýraznili. V 23 minúte dorazil strelu Teplického do brány Piják a o dve minúty neskôr sa v presilovej hre presadil strelou od modrej Dejneka. Tretie dejstvo prinieslo ešte dva góly. Na 4:0 zvyšoval v 33. minúte Kukučka a na 4:1 znížil dve minúty pred koncom Milan Vozár. Považská Bystrica tak porazila Pruské, čím si zabezpečila tri kolá pred koncom 100% istotu vyraďovacích bojov. 

nedeľa, mar 08 2020

Futbalisti MŠK Považská Bystrica vstúpili do jarnej časti 3. ligy západ domácim zápasom s Lednickými Rovňami. Keďže na jeseň strácali najmä doma, bol pre hráčov MŠK tento duel veľmi dôležitý. Lednické Rovne však patria k špičke v rámci tretej ligy západ a svoju kožu, nedávajú len tak lacno. To sa prejavilo hneď v úvode zápasu, keď už v tretej minúte prekonal nového brankára domácich Knurovského Buček. Považskobystričania robili čo mohli, no strelecky sa im v prvom polčase nedarilo. Viacero šancí sa podarilo húževnatým hosťom zastaviť už v zárodku. Po zmene strán nastúpili hráči MŠK s chuťou zápas zvrátiť. To sa im začalo dariť už v 51. minúte, keď sa strelecky presadil Marek Gajdošík.  Následne sa domáci snažili prekonať dobre organizovanú obranu hostí, no streleckú formu nechali v príprave. Hostia navyše hrozili z rýchlych protiútokov do často rozhodenej obrany Považskobystričanov. V posledných minútach domácim fanúšikom stuhla krv v žilách po tutovke Bučeka. Zápas tak skončil nerozhodne 1:1, čo bolo pre hráčov a vedenie klubu Považskej Bystrice veľkým sklamaním. 

piatok, mar 06 2020

Víťazi regionálnych kôl vo volejbale základných škôl sa stretli na krajskej súťaži v Púchove. Hralo sa na dva víťazné sety. Celkovo si zmerali sily tri družstvá. Na tretej priečke sa umiestnila Myjava. Druhé miesto patrí Prievidzi a rolu favorita obhájil domáci Púchov, ktorý postupuje na majstrovstvá Slovenska.

Stránka 1 z 152

Najčítanejšie správySpravodajstvo v obrazoch

 
Už dlhé roky sa v Považskej Bystrici hrá mestská liga v malom futbale. Napriek tomu, že viacero klubov ju...
Koronavírusu podľahol ďalší šport, v ktorom sa tím z Považskej Bystrice pohyboval na popredných priečkach....
Futbalový klub MŠK Považská Bystrica má za sebou neúplnú sezónu, ktorú nekompromisne ukončila pandémia...
Trenčiansky samosprávny kraj rozdal viac ako 770 rúšok, ktoré v čase koronavírusu ušili stredné odborné...

Spojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás