Print this page

O postup bojovali do posledných minút

Na SZŠ DSA v Považskej Bystrici sa konalo regionálne kolo v basketbale chlapcov a dievčat základných škôl. Súťaže sa zúčastnili víťazy okresných kôl z Púchova, Ilavy a Považskej Bystrice.

 

 

Favoritom vrámci kategórie dievčat boli hráčky z Košece. V prvom zápase so Záriečím dokázali basketbalistky z Ilavského okresu vyhrať 26:6 a v druhom duely si poradili aj s domácimi hráčkami z Považskej Bystrice 8:20. Pred posledným zápasom tak mali hráčky Košece už istotu postupu na krajské kolo. Posledný zápas nakoniec vyhrali hráčky SZŠ DSA, ktoré porazili basketbalistky Záriečia 9:7.

 

V kategórii chlapcov sa v prvom zápase stretli basketbalisti so ZŠ Slovenských Partizánov v Považskej Bystrici s výberom ZŠ Mládežnícka v Púchove. Prekvapivo v tomto zápase  boli lepší Púchovčania, ktorý dokázali súpera prestrieľať a vyhrať 20:12. V druhom zápase porazili Považskobystričania výber z Novej Dubnice 31:12 a tak o víťazovi turnaja musel rozhodnúť až záverečný duel. V tom sa stretli hráči z Púchova s basketbalistami Novej Dubnice. Po veľkej dráme nakoniec vyhrali Púchovčania 15:11, čo znamenalo historický postup ZŠ Mládežníckej na krajské kolo.

 

Čítané 865 krát
Zahlasujte
(0 hlasov)
Kategória Šport

Viac od autora Alexander Kišš

Image Gallery