FLASH NEWS
AKTUALNE:
NOVÁ SLUŽBA PRE POVAŽSKOBYSTRIČANOV - CELOROČNÝ BEZPLATNÝ ZBER NADROZMERNÉHO ELEKTROODPADU PRIAMO Z DOMU. VY SI LEN VYBERTE TERMÍN NA: HTTPS://WWW.ZBERELEKTROODPADU.SK/MESTSKE-CASTI.PHP. ZBER SI MÔŽETE OBJEDNAŤ AJ OSOBNE NA MESTSKOM ÚRADE V POVAŽSKEJ BYSTRICI NA ČÍSLE DVERÍ 324 ALEBO TELEFONICKY NA TELEFÓNNOM ČÍSLE 042/ 43 05 324. OBJEDNÁVKY NA ODVOZ SA UZATVÁRAJÚ VŽDY 2 DNI PRED KONANÍM ZBERU
HEMATOLOGICKO-TRANSFÚZNE ODDELENIE NSP POVAŽSKÁ BYSTRICA MOMENTÁLNE ZÁPASÍ S NEDOSTATKOM ZÁSOB KRVI. PROSÍME DARCOV O POMOC. POTREBNÉ SÚ VŠETKY KRVNÉ SKUPINY. PRAVIDELNÉ ODBERY DARCOV KRVI SA USKUTOČŇUJÚ KAŽDÝ UTOROK A PIATOK V ČASE OD 6:30 DO 9:00 HOD.
STÁLE ODBERNÉ MIESTO NA BEZPLATNÉ OTESTOVANIE ANTIGÉNOVÝMI TESTAMI JE OTVORENÉ. NACHÁDZA SA V BUDOVE OKRESNÉHO ÚRADU PB A VYUŽIŤ HO MÔŽETE V PRACOVNÝCH DŇOCH OD 10:00 DO 16:00, V STREDU OD 12:00 DO 18:00 HODINY
OBNOVENIE PREVDZKY KINA MIER OD 20.11.2020. PREMIETANIE FILMOVCH PREDSTAVEN OD 10 DIVKOV
DUBNICKÉ MÚZEUM A MESTSKÁ KNIŽNICA OD STREDY 18.11.2020 SÚ ZNOVA OTVORENÉ
POVAŽSKÁ KNIŽNICA V POVAŽSKEJ BYSTRICI A POBOČKY NA SÍDLISKÁCH SNP A ROZKVET SÚ OD 23.11.2020 OPÄŤ OTVORENÉ
S PRÍCHODOM CHLADNEJŠIEHO POČASIA OTVORILO MESTO DUBNICA NAD VÁHOM OD PIATKA 20.11.2020 BRÁNY KRÍZOVÉHO CENTRA
TOHTOROČNÉ SILVESTROVSKÉ OSLAVY, KTORÉ BÝVAJÚ TRADIČNE SPOJENÉ S OHŇOSTROJOM A KULTÚRNYM PROGRAMOM PRED MESTSKÝM ÚRADOM V POVAŽSKEJ BYSTRICI, SA VZHĽADOM K AKTUÁLNEJ HYGIENICKO-EPIDEMIOLOGICKEJ SITUÁCII KONAŤ NEBUDÚ. FINANCIE, KTORÉ BOLI VYČLENENÉ NA SILVESTROVSKÉ OSLAVY, POPUTUJÚ NA SONOGRAFICKÝ PRÍSTROJ PRE NEMOCNICU
V SOBOTU 5. DECEMBRA 2020 O 17.00 – 19.00 HOD. PREJDE MESTOM DUBNICA NAD VÁHOM MIKULÁŠSKY SPRIEVOD
DENNÉ ODBEROVÉ MIESTO NA TESTOVANIE ANTIGÉNOVÝMI TESTAMI V PÚCHOVE JE OD ŠTVRTKA 26.11.2020 DOČASNE ZATVORENÉ
Panteri doma nestačili na Vlkov zo Žiliny
Last Updated on nov 26 2020

Panteri doma nestačili na Vlkov zo Žiliny

Považskobystrickí hokejisti odohrali prvý domáci duel po reštarte Slovenskej hokejovej ligy. Po nevydarenom vstupe do súťaže, keď prehrali v Dubnici nad Váhom 4:6, nastúpili doma proti silnej Žiline. Od úvodných minút ťahali Panteri...
Časové lístky v prímestskej autobusovej doprave
Last Updated on nov 25 2020

Časové lístky v prímestskej autobusovej doprave

Trenčiansky samosprávny kraj ponúka ako prvá župa časové lístky v rámci prímestskej autobusovej dopravy. Od 13. decembra si budú môcť cestujúci kúpiť 7 dňové alebo 30 dňové lístky, ktoré majú plávajúcu platnosť.
Už 40 rokov šíria kultúrne dedičstvo
Last Updated on nov 24 2020

Už 40 rokov šíria kultúrne dedičstvo

Na Považí pôsobí množstvo folklórnych súborov, ktoré sa snažia vyhľadávať a následne prezentovať zvyky a tradície našich predkov. Kroje, spevy a tance sú vernou kópiou starých, častokrát už niekoľko desaťročí...
Gólová prestrelka v Dubnici nad Váhom
Last Updated on nov 23 2020

Gólová prestrelka v Dubnici nad Váhom

Po dlhých týždňoch bez hokeja vykorčuľovali a odohrali súťažný zápas hokejisti Považskej Bystrice a Dubnice nad Váhom. Hneď prvý duel po reštarte Slovenskej hokejovej ligy priniesol regionálne derby. Od úvodných minút mali na...
Slovenská hokejová liga je reštartovaná
Last Updated on nov 20 2020

Slovenská hokejová liga je reštartovaná

Druhá najvyššia hokejová súťaž na Slovensku dostala opäť zelenú a môže sa opäť rozbehnúť. Odohrané sú len necelé dve kolá a tak majú tímy čo dobiehať. Reštart Slovenskej hokejovej ligy sa týka aj tímov HK ´95 Považská...

TV Program

 
Čas Program Info
05:20 DnV magazín Aktuálne spravodajstvo z Dubnice nad Váhom
05:40 Bývajme bezpečne -
05:50 Infotext Inzercia, informácie, trh práce, pozvánky
06:00 Noviny Mesto prebralo pod seba MDS, Rokovalo združenie obcí Mikroregiónu Púchov, Rezonovala najmä téma aktivačných pracovníkov ,...
 

Prehľad spravodajstva

TV Považie - Vaša regionálna televízia
piatok, 27 november 2020 13:43

Medzinárodná online vedecká konferencia

Dubnické múzeum už po druhýkrát pripravilo medzinárodnú vedeckú konferenciu s názvom Múzeá a galérie bez bariér. Akciu podporilo dotáciou aj Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky.    

Centrá voľného času po celom Slovensku boli nútené svoje brány zavrieť v polovici októbra. V púchovskom CVČ Včielka sa rozhodli, že situáciu počas druhej vlny budú riešiť mierne odlišným spôsobom než na jar. 

piatok, 27 november 2020 13:40

Poslanci sa stretli v mimoriadnom termíne

Poslanci mestského zastupiteľstva v Dubnici nad Váhom sa stretli na mimoriadnej schôdzi, aby prerokovali viacero bodov týkajúcich sa zmeny rozpočtu, žiadostí o dotácie a majetkových prevodov.

štvrtok, 26 november 2020 13:51

Prevzali si mestské štipendium

Žiadosť o poskytnutie mestského štipendia v Púchove podala v tomto roku viac než dvadsiatka študentov. Radnica vyhovela všetkým z nich. Finančné prostriedky sa nazbierali vďaka viacerým sponzorom.    

Medzi inštitúcie, ktoré sa museli kvôli sprísneným opatreniam úplne uzavrieť patrila donedávna i Mestská knižnica Vladimíra Roya v Púchove. Svoje brány opätovne otvorila 18. novembra a čitatelia jej služby využili hneď počas prvých dní v pomerne hojnom počte. 

štvrtok, 26 november 2020 12:52

Panteri doma nestačili na Vlkov zo Žiliny

Považskobystrickí hokejisti odohrali prvý domáci duel po reštarte Slovenskej hokejovej ligy. Po nevydarenom vstupe do súťaže, keď prehrali v Dubnici nad Váhom 4:6, nastúpili doma proti silnej Žiline. Od úvodných minút ťahali Panteri hrajúci v bielych dresoch za kratší koniec a už v tretej minúte sa Vlci zo Žiliny dostali do vedenia. Gólovú strelu vyslal na Hruštíka Macek. Žilina pokračovala v nátlakovej hre a hráči Považskej Bystrice často v obrane prepadali. V 13. minúte Žilina pridala druhý gól. Prečíslenie traja na jedného zakončil gólom Cíger. O minútu neskôr už bolo 0:3. Nedôraz v obrane Považskej Bystrice využil na strelenie gólu Grebenchshikov. Po prestávke gólová smršť v podaní Vlkov zo Žiliny pokračovala. V 25. minúte sa objavil sám medzi kruhmi Jakub Linet a poslal hostí do štvorgólového vedenia. Po tomto góle nasledovala séria faulov na oboch stranách, no presilovky ostali nevyužité. Skóre sa menilo až v závere druhej tretiny, keď hostia dvomi gólmi zvýšili svoj náskok na 0:6. Presadili sa Petráš a Markovič. V úvode tretej tretiny zvýšila Žilina už na 0:7. Po prihrávke Markoviča sa presadil Pjaták. O tri minúty neskôr svietilo na ukazovateli skóre 0:8. Presilovú hru piati proti trom využil na strelenie gólu Koyš. V závere zápasu hostia ešte jeden krát skórovali. V poslednej minúte navýšil skóre na konečných 9:0 pre Źilinu vo vlastnom oslabení Matej Macek. Považská Bystrica tak v úvodných dvoch dueloch po reštarte Slovenskej hokejovej ligy prehrala a inkasovala nelichotivých 15 gólov.

Trenčiansky samosprávny kraj ponúka ako prvá župa časové lístky v rámci prímestskej autobusovej dopravy. Od 13. decembra si budú môcť cestujúci kúpiť 7 dňové alebo 30 dňové lístky, ktoré majú plávajúcu platnosť.

streda, 25 november 2020 11:48

Hudobné intermezzo

V Základnej umeleckej škole v Dubnici nad Váhom sa online koncertovaniu venujú už dlhšiu dobu. Tento krát sa však rozhodli celý koncept mierne pozmeniť. Finálne vystúpenie bolo vyskladané z viacerých nahrávok, ktoré žiaci zhotovili v pohodlí svojich domovov. 

streda, 25 november 2020 11:44

Divadlo a kino zatiaľ ostávajú zatvorené

Aj napriek miernemu uvoľneniu pravidiel pre divadlá či kiná, sa ich prevádzkovatelia do väčších projektov zatiaľ nepúšťajú. Výnimkou nie je ani Púchovská kultúra, kde avizujú, že pripravení sú, no otázkou je najmä celková návratnosť kultúrnej činnosti v súčasnom období.    

utorok, 24 november 2020 07:54

Už 40 rokov šíria kultúrne dedičstvo

Na Považí pôsobí množstvo folklórnych súborov, ktoré sa snažia vyhľadávať a následne prezentovať zvyky a tradície našich predkov. Kroje, spevy a tance sú vernou kópiou starých, častokrát už niekoľko desaťročí zabudnutých originálov. Jedným z folklórnych súborov, ktorý prezentuje históriu folklóru z okolia Považskej Bystrice je aj Praznovanka z Praznova. Tento rok oslavuje súbor 40. výročie od jeho vzniku.

Stránka 1 z 386
streda, nov 11 2020 0 komentárov
Na Trenčianskom hrade hľadajú

Trenčiansky hrad ukrýva množstvo tajomstiev. Za posledných desať rokov sa tu realizovali

streda, nov 25 2020 0 komentárov
Časové lístky v prímestskej

Trenčiansky samosprávny kraj ponúka ako prvá župa časové lístky v rámci prímestskej

utorok, nov 24 2020 0 komentárov
Už 40 rokov šíria kultúrne

Na Považí pôsobí množstvo folklórnych súborov, ktoré sa snažia vyhľadávať a následne

Meniny má: Henrieta Zajtra: Vratko

Predpoveď počasia

Kalendár podujatí

loader

Najčítanejšie

  • Deň
  • Týždeň
  • Mesiac

Spojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás