FLASH NEWS
AKTUALNE:
PX CENTRUM DOČASNE POZASTAVUJE ONLINE REZERVÁCIE VSTUPENIEK CEZ SVOJU WEBOVÚ STRÁNKU. VSTUPENKY NA FILMOVÉ PREDSTAVENIA SI MÔŽETE ZAKÚPIŤ 1 HODINU PRED PREDSTAVENÍM V POKLADNI KINA MIER.
ZMENA PREMIETACÍCH DNÍ - OZNAMUJEME NÁVŠTEVNÍKOM KINA MIER, ŽE POČAS MESIACOV JÚL - AUGUST SA MENIA DNI PREMIETANIA FILMOVÝCH PREDSTAVENÍ. VEČERNÉ PREMIETANIE O 19,00 HOD. BUDE V STREDU, ŠTVRTOK, NEDEĽU A PONDELOK. V PIATOK A SOBOTU SLÚŽI KINOSÁLA AKO NÁHRADNÝ PRIESTOR PRE PODUJATIA V RÁMCI KULTÚRNEHO LETA NA FONTÁNE. DETSKÉ PREDSTAVENIA V NEDEĽU O 16,00 HOD. ZOSTÁVAJÚ NEZMENENÉ A PRIBUDLI PREDSTAVENIA VO ŠTVRTOK O 10,00 HOD.
MESTO PÚCHOV VÁM PONÚKA LETNÉ TÁBORY „V ŽUPÁKU“ OD 8:00 – 15:00 HOD., DIVADELNÝ TÁBOR - CIRKUSIÁDA II., V DŇOCH 13. – 17. JÚLA A FOLKLÓRNY TÁBOR V DŇOCH 3. – 7. AUGUSTA
Z DÔVODU ČERPANIA DOVOLENKY BUDE V DŇOCH OD 9.7. DO 17.7. PREDAJ DOPRAVNÝCH KARIET MAD PÚCHOV ZATVORENÝ.
MESTO PÚCHOV VÁS POZÝVA NA BAŽANT KINEMATOGRAF 2020 O 21:30 HOD. NA PEŠEJ ZÓNE V DŇOCH 13. – 16. JÚLA.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA PODUJATIE EKODEŇ, DŇA 17. JÚLA O 14:00 HOD. PRI FONTÁNE.
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM VÁS POZÝVA NA ŠPORTOVÚ AKTIVITU NORDIC WALKING, DŇA 18.07. O 10:00 HOD., V PARKU J. B. MAGINA
10.07.2020 Minister dopravy navštívil úrad TSK
Last Updated on júl 14 2020

10.07.2020 Minister dopravy navštívil úrad TSK

 Sledujete reláciu VÚC.   Úrad Trenčianskeho samosprávneho kraja navštívil minister dopravy a výstavby Slovenskej republiky Andrej Doležal. So županom sa venovali najzávažnejším otázkam týkajúcich sa dopravnej infraštruktúry...
10.07.2020 Generálmajor Jindřich Joch ukončil aktívnu službu
Last Updated on júl 08 2020

10.07.2020 Generálmajor Jindřich Joch ukončil aktívnu službu

 Sledujete reláciu VÚC.   V kasárňach SNP v Trenčíne sa konal slávnostný nástup zložiek Pozemných síl Ozbrojených síl Slovenskej republiky. Dôvodom bolo odovzdanie velenia. Doterajší veliteľ Pozemných síl Ozbrojených síl...
Krok za krokom k inscenácii
Last Updated on júl 07 2020

Krok za krokom k inscenácii

V Považskom osvetovom stredisku v Považskej Bystrici sa konala tvorivá divadelná dielňa Krok za krokom k inscenácii. Herci z viacerých divadelných súborov v priebehu 48 hodín vymysleli a spolu naskúšali úplne novú inscenáciu.
10.07.2020 Župní poslanci sa stretli na plánovanej schôdzi
Last Updated on júl 07 2020

10.07.2020 Župní poslanci sa stretli na plánovanej schôdzi

 Sledujete reláciu VÚC.   Poslanci krajského parlamentu sa stretli na 26. schôdzi zastupiteľstva Trenčianskeho samosprávneho kraja. Rokovania sa zúčastnilo 40 poslancov. Po prvýkrát od začiatku pandémie bola za dodržania...
V Dohňanoch sa opäť stretli smädní cyklisti
Last Updated on júl 07 2020

V Dohňanoch sa opäť stretli smädní cyklisti

Takzvaný hodový pivný cyklo – minimaratón má v obci Dohňany už naozaj dlhoročnú tradíciu. Nevšedná akcia prilákala aj tento rok niekoľko desiatok cyklistov z okolia a jej štart a cieľ sa aktuálne presunuli z centra obce do...

TV Program

 
Čas Program Info
19:20 DnV magazín Aktuálne spravodajstvo z Dubnice nad Váhom
19:40 Bývajme bezpečne -
19:50 Infotext Inzercia, informácie, trh práce, pozvánky
20:00 Noviny Kanalizáciu v Hornom Moštenci odovzdali do úžívania, Vykonali dopravný prieskum, Mesto chce odkúpiť desať akcií Termonovy,...
 

Prehľad spravodajstva

TV Považie - Vaša regionálna televízia

 Sledujete reláciu VÚC.

 

Úrad Trenčianskeho samosprávneho kraja navštívil minister dopravy a výstavby Slovenskej republiky Andrej Doležal. So županom sa venovali najzávažnejším otázkam týkajúcich sa dopravnej infraštruktúry v kraji. 

pondelok, 13 júl 2020 15:29

V tábore si užili množstvo zábavy

V dennom tábore Centra voľného času v Púchove s názvom Včielkovo, bolo od začiatku veselo. Ponúkané kapacity sa rýchlo naplnili až do posledného miesta. Viac sa dozviete v pripravovanej reportáži.

pondelok, 13 júl 2020 15:24

Vo finále nedali súperom šancu

V závere uplynulého týždňa sa odohrali posledné zápasy aktuálnej sezóny druhej futbalovej ligy. Hráči Dubnice nad Váhom na domácom trávniku privítali súperov z Banskej Bystrice. Oba tímy bojovali v záverečnom 5. kole skupiny o postup do najvyššej ligy o baráž, Banskobystričanom mala na postup do baráže postačovať remíza, domáci Dubničania museli vyhrať. FK Dubnica i MFK Dukla Banská Bystrica hneď od úvodu stretnutia ukázali, že chcú hrať útočný a divácky atraktívny futbal. Hráčom neprekážal ani dážď či mokrý terén a tímy si postupne vytvárali viaceré šance. S tlakom sa však lepšie vysporiadali domáci o čom svedčí aj prvý kľúčový moment zápasu. V 23. minúte pri finálnej fáze útoku Dubnice zahral pri obrannom zákroku v šestnástke rukou Savič a rozhodca tak nariadil pokutový kop. Ponúknutú šancu naplno zužitkoval Štefánek, ktorý loptu poslal k pravej žrdi a zabezpečil domácim jednogólové vedenie. Hráči Dukly sa z prvého gólu vo vlastnej sieti ešte dokázali pozviechať a vypracovali si viacero šancí na skórovanie, no Dubnicu vždy podržal gólman Digaňa. Divákov dostal druhýkrát do pozoru Kuzma, ktorý po Čurikovom centre uštedril Banskobystričanom gól do šatne a zvýšil na 2:0. V druhom polčase sa snažili hráči Dukly vývoj zápasu otočiť vo svoj prospech, no narazili na pevnú obranu Dubnice podporenú spoľahlivými zákrokmi domáceho brankára. Staré futbalové porekadlo "nedáš – dostaneš" sa potvrdilo v 56. minúte, keď Čurik poslal loptu presne mierenou strelou za chrbát hosťujúceho gólmana. Banská Bystrica následne všetky sily preskupila do ofenzívy, no chýbalo jej presné zakončenie. Radosť domácich fanúšikov opäť narástla v 84. minúte, keď na 4:0 zvýšil Janco. Banská Bystrica dokázala už iba symbolicky korigovať celkový výsledok zápasu na 4:1 gólom Dolného z 90. minúty. Po záverečnom hvizde bol na programe slávnostný ceremoniál a oslavy titulu. 

pondelok, 13 júl 2020 15:22

V Púchove rozdávali kompostéry

Obyvatelia mesta Púchov a jeho mestských častí mali počas uplynulého víkendu možnosť vyzdvihnúť si kompostér na svoju záhradu. Niekoľko desiatok občanov túto možnosť aj využilo. Za kompostéry nie je potrebné platiť.  Mesto ich totiž získalo v rámci operačného programu s názvom kvalita životného prostredia.   

Vývoj situácie posledných týždňov a mesiacov priniesol problém zvyšovania úrovne nezamestnanosti a to na celom území Slovenska. V Púchovskom okrese začala výraznejšie rásť v apríli a celkový trend má odvtedy stúpajúcu tendenciu.

To, že kompostovanie má viaceré výhody dnes už vedia mnohí záhradkári. Obyvatelia Dubnice nad Váhom majú aktuálne stále možnosť získať posledné kusy záhradných kompostérov pre rodinné domy. 

piatok, 10 júl 2020 11:39

Modernizácia budovy polikliniky

Jednou z dvoch veľkých investičných akcií spolufinancovaných z eurofondov, ku ktorým samospráva v Dubnici nad Váhom v aktuálnom kalendárnom roku pristupuje je rekonštrukcia polikliniky. Dlho očakávaná modernizácia celého objektu by mala najmä znížiť energetickú náročnosť budovy. 

streda, 08 júl 2020 15:35

V obci Dohňany otvorili nový areál

V obci Dohňany slávnostne otvorili do užívania nový areál, ktorý by mal do budúcna slúžiť najmä na prezentačné účely. Okrem iného v ňom symbolicky zahájili miestne hody. Cezhraničný projekt pripravovali už od roku 2016. 

Štvrťfinálová séria play off hokejbalovej extraligy medzi tímami HBK PROTEF Považská Bystrica a HBC Košice pokračovala na východe Slovenska zápasom číslo štyri. Stav série bol pred týmto duelom 2:1 pre Považskú Bystricu. Keďže prvý duel na východe Slovenska hráčom Považskej Bystrice nevyšiel, bolo treba niečo zmeniť.

Tréner preskupil formácie a bolo vidieť, že hráči z Považia si pred štvrtým duelom vstúpili do svedomia. Už od úvodu zápasu bolo vidieť veľké nasadenie Považskej Bystrice. To prispelo v rýchly prvý gól, o ktorý sa postaral strelou od modrej Marek Bednár. V 11. minúte už bolo 0:2. Tesne po buly sa presadil Matúš Lipták. Po prestávke sa obraz hry nezmenil. Hráči Považskej Bystrice útočili a dávali góly. V polovici druhého dejstva najprv zvýšil na 0:3 Lukáš Piják a po pár minútach navýšil skóre už na 0:4 Jakub Rufati. V závere druhej tretiny využil presilovú hru František Poliaček a stanovil tým stav skóre po dvoch tretinách na 0:5. V treťom dejstve gólová smršť v podaní Považskej Bystrice pokračovala. V úvode tretej tretiny zvyšoval na 0:6 Libor Teplický.  V 32. minúte sa v presilovej hre presadil Peter Škrabko, ktorý strelou od modrej nedal brankárovi Košíc žiadnu šancu.  V závere tretej tretiny pridali hostia z Považia ešte ďalšie dva góly, o ktoré sa postarali postupne Poliaček a Demáček. Považská Bystrica tak vyhrala v štvrtom duely play off hokejbalovej extraligy nad Košicami 9:0 a postúpila do semifinále.

streda, 08 júl 2020 12:30

Úspešnú sezónu nakoniec zrušili

Basketbalisti IMC Slovakia Považská Bystrica majú za sebou úspešnú sezónu, ktorá sa však počítať do historických štatistík nakoniec nebude. Vedenie 1. ligy sa rozhodlo aktuálny ročník nedohrať a celú sezónu anulovali.

Stránka 1 z 367
streda, júl 08 2020 0 komentárov
Po jednoznačnom výkone postúpili

Štvrťfinálová séria play off hokejbalovej extraligy medzi tímami HBK PROTEF Považská

streda, júl 08 2020 0 komentárov
Petíciou za presťahovanie

Sklad munície vo vojenskom priestore pri Trenčíne spôsobuje mestu, ale najmä obyvateľom

pondelok, júl 13 2020 0 komentárov
Vo finále nedali súperom šancu

V závere uplynulého týždňa sa odohrali posledné zápasy aktuálnej sezóny druhej futbalovej

utorok, júl 14 2020 0 komentárov
10.07.2020 Minister dopravy

 Sledujete reláciu VÚC.

 

Úrad Trenčianskeho samosprávneho kraja navštívil minister

piatok, jún 26 2020 0 komentárov
Elektromontéri vymenia viac než

Stredoslovenskí energetici aktuálne vykonávajú čiastočnú rekonštrukciu vedení veľmi

utorok, júl 07 2020 0 komentárov
V Dohňanoch sa opäť stretli smädní

Takzvaný hodový pivný cyklo – minimaratón má v obci Dohňany už naozaj dlhoročnú tradíciu.

utorok, júl 07 2020 0 komentárov
Krok za krokom k inscenácii

V Považskom osvetovom stredisku v Považskej Bystrici sa konala tvorivá divadelná dielňa

Meniny má: Kamil Zajtra: Henrich

Predpoveď počasia

Kalendár podujatí

loader

Najčítanejšie

  • Deň
  • Týždeň
  • Mesiac

Spojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás