FLASH NEWS
AKTUALNE:
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA A PX CENTRUM VÁS SRDEČNE POZÝVAJÚ NA VÝSTAVU OBRAZOV MGR. ĽUDMILY GRANCOVEJ S NÁZVOM ABSTRAKCIA, AKRYL A ENKAUSTIKA DO 18. 3.2026 V PRIESTOROCH KINA MIER
VLASTIVEDNÉ MÚZEUM V POVAŽSKEJ BYSTRICI VÁS POZÝVA NA VÝSTAVU MÚZY SKRYTÉ V KAMENI. POTRVÁ AŽ DO 15. 5.2026 VO VÝSTAVNEJ MIESTNOSTI VLASTIVEDNÉHO MÚZEA (BUDOVA SPŠ)
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA ORGANIZUJE ZBIERKU POUŽITÉHO OBLEČENIA, TEXTILU, OBUVI... BUDE SA KONAŤ 16. AŽ 18. 3. 2026 OD 8.00 DO 16.00 HOD V DOME KULTÚRY (VCHOD ZOZADU OD ZUŠ)
V MESTE POVAŽSKÁ BYSTRICA SA DŇA 25. 3.2026 NA MESTSKOM ÚRADE OD 8. - 17.00 HOD BUDE KONAŤ BURZA KNÍH. DAJME KNIHÁM DRUHÚ ŠANCU, PRÍSPEVOK ZA KNIHU DOBROVOĽNÝ. KNIHY MÔŽTE DONIESŤ DO REDAKCIE POVAŽSKOBYSTRICKÝCH NOVINIEK OD 16. - 20. 3.2026

Už 11-ty krát sa pri príležitosti Dní mesta Považská Bystrica udeľovali verejné uznania a pochvaly za šírenie dobrého mena mesta.

Ocenených bolo 8 osobností, 1 spoločenstvo bytového domu a 1 spoločnosť. Ocenenia si prevzali z rúk primátora a svojim podpisom do Pamätnej knihy mesta sa natrvalo zapísali do jeho histórie. Mestské zastupiteľstvo udelilo 11. júna aj výnimočné ocenenie Cenu mesta PB pre rok 2015, ktoré je po čestnom občianstve druhým najvyšším ocenením. Cenu primátora mesta si odniesol Pavol Demáček, za prínos v oblasti hospodárskeho rozvoja mesta a výraznú podporu spoločenského a kultúrneho života. Verejné uznanie za zásluhy pre rok 2015 si odniesol páter Wieslaw, Magdaléna Fedorová, Milan Krajčoviech, František Hanzel, Vladimír Hluchý, Karol Smatana, spoločenstvo bytového domu Rafanda a Emília Mišútová. Pani Mišútová celý život zasvätila práci s deťmi a aktívna bola aj vo verejnom živote. Udeľovanie ocenení osobnostiam a organizáciám sa radí medzi najslávnostnejšie udalosti nielen Dní mesta, ale aj celého roka.

Čítané 11124 krát
Zahlasujte
(0 hlasov)
Kategória Z regiónu

Najčítanejšie správy



Spojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás