FLASH NEWS
AKTUALNE:
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA OZNAMUJE, ŽE MESTSKÝ ÚRAD A SOCIÁLNY TAXÍK BUDÚ V DŇOCH 27.07. do 31.07.2026 ZATVORENÉ Z DÔVODU CELOZÁVODNEJ DOVOLENKY. MATRIČNÝ ÚRAD BUDE VYBAVOVAŤ LEN ÚMRTNÉ LISTY OD 8.00 DO 12.00 HOD. VCHOD CEZ MESTSKÚ POLÍCIU. SOCIÁLNY TAXÍK BUDE OPÄŤ PREMÁVAŤ OD 03.08.2026. ĎAKUJEME ZA POCHOPENIE
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA A PX CENTRUM VÁS SRDEČNE POZÝVAJÚ NA VÝSTAVU FOTOGRAFIÍ MIROSLAVA JEŠKA "Z MOJICH CIEST" OD 15.07. DO 15.09.2026 V KINE MIER V POVAŽSKEJ BYSTRICI. OTVORENÉ V PRACOVNÝCH DŇOCH OD 8.00 DO 16.00 HOD. A POČAS PODUJATÍ.
DUBNICKÝ KAŠTIEĽ VÁS SRDEČNE POZÝVA NA VÝSTAVU NADEŽDY JAKÚBKOVEJ "OZVENY FOLKLÓRU" OD 16.07. DO 31.08.2026 V DUBNICKOM KAŠTIELI. VERNISÁŽ SA USKUTOČNÍ 16.07. O 17.00 HOD. PRÍĎTE OBJAVIŤ JEDINEČNÝ SVET TVORBY INŠPIROVANEJ ĽUDOVOU KULTÚROU A TRADÍCIAMI.
MESTO PÚCHOV OZNAMUJE, ŽE PREVÁDZKA PREPRAVNEJ SOCIÁLNEJ SLUŽBY "SOCIÁLNY TAXÍK" A PRIJÍMANIE OBJEDNÁVOK BUDÚ OD 03.08. DO 14.08.2026 PRERUŠENÉ Z DÔVODU ČERPANIA DOVOLENKY. PREPRAVNÁ SLUŽBA A PRIJÍMANIE OBJEDNÁVOK BUDÚ OPÄŤ K DISPOZÍCII OD 17.08.2026.
MESTSKÝ ÚRAD V NOVEJ DUBNICI OZNAMUJE OBČANOM, ŽE BUDE V DŇOCH OD 27.07.2026 DO 31.07.2026 PRE VEREJNOSŤ ZATVORENÝ.

V krajskom meste Trenčín by v priebehu tohto a budúceho roka malo pribudnúť centrum pre 30-tich klientov s diagnózou autizmus.

Cieľom je nadviazať na už existujúce sociálne služby pre autistov v predškolskom veku v Soblahove, pre autistov v školskom veku v základnej škole Na dolinách a vytvoriť ďalšiu možnosť pre tých, ktorí absolvovali povinnú školskú dochádzku. Nové centrum pre autistov vznikne z vyčlenených prostriedkov Trenčianskeho samosprávneho kraja.

Centrum, ktoré funguje v Trenčíne už viac ako 20 rokov, má skúsenosti s touto cieľovou skupinou a plánuje ich využiť. Okrem pripravovanej sociálnej služby funguje v Trenčíne už tri roky predškolské zariadenie pre deti s autizmom v horárni v Soblahove.

Štatutárka je aj zakladateľkou súkromnej základnej školy pre deti s autizmom, ktorá vznikla v septembri minulého roka v areály základnej školy Na dolinách. Podľa Vlnkovej existuje široké spektrum prípadov detí s autizmom a to s rôznymi stupňami, ale i nárokmi. Niektoré deti zvládnu aj integráciu v škole, samozrejme s osobitným prístupom. Neplatí to však pre všetky. Škola zatiaľ ponúka iba prvý stupeň, plánujú však otvoriť aj druhý a majú aj ďalšie vízie.

Ďalšie možnosti pre autistov v rámci kraja sú aj v komunitnom centre rodinného typu pre ľudí s autizmom v Krajnom, ale i chránená dielňa a denný stacionár Aliis v Trenčianskej Teplej.

Čítané 7532 krát
Zahlasujte
(0 hlasov)
Kategória Z regiónu

Spojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás