FLASH NEWS
AKTUALNE:
DOPRAVNÝ PODNIK MESTA POVAŽSKÁ BYSTRICA INFORMUJE, ŽE LINKA MHD2 BUDE AŽ DO UKONČENIA OPRAVY CESTY PREMÁVAŤ MIMO MESTSKÚ ČASŤ POVAŽSKÉ PODHRADIE Z DÔVODU JEJ NEPREJAZDNOSTI.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA POZÝVA NA BURZU KNÍH A PLATNÍ 22. OKTÓBRA NA MESTSKOM ÚRADE – NEPOTREBNÉ KNIHY A PLATNE MÔŽETE PRINIESŤ DO REDAKCIE POVAŽSKOBYSTRICKÝCH NOVINIEK OD 13. DO 17. OKTÓBRA.
PX CENTRUM POZÝVA NA AUTORSKÚ VÝSTAVU OBRAZOV VLADIMÍRA MIČIENKU - KRAJINA POKOJA A TICHA, KTORÁ BUDE SPRÍSTUPNENÁ OD 7. DO 31. OKTÓBRA 2025 V KINE MIER V POVAŽSKEJ BYSTRICI.
MESTSKÝ ŠPORTOVÝ KLUB PÚCHOV OZNAMUJE, ŽE Z DÔVODU KONANIA PLAVECKÝCH PRETEKOV BUDE V SOBOTU 4. OKTÓBRA 2025 KRYTÁ PLAVÁREŇ ZATVORENÁ.
V MESTE PÚCHOV SA VO ŠTVRTOK 23. OKTÓBRA 2025 OD 17.00 H PRED BUDOVOU DIVADLA PÚCHOV USKUTOČNÍ - VEČER PÚCHOVSKÝCH SVETLONOSOV - VÝSTAVA VYREZÁVANÝCH TEKVÍC ŽIAKOV A KLUBOV, KTORÁ POTRVÁ DO 11. NOVEMBRA; VSTUP JE VOĽNÝ.
MESTO NOVÁ DUBNICA HĽADÁ VZRASTLÝ IHLIČNATÝ STROM NA HLAVNÝ VIANOČNÝ STROMČEK – AK MÁTE VHODNÝ STROM, OZVITE SA DO 10. OKTÓBRA 2025 OSOBNE NA MESTSKOM ÚRADE ALEBO NA TEL. Č. 0918 323 276, VÝRUB A ODVOZ ZABEZPEČÍME.

Najsledovanejšie záznamy

Tak ako každý rok, aj tohto roku k nám prichádzajú druhé najväčšie sviatky roka „VEĽKÁ  NOC“.

Veľká noc je najstarším a najvýznamnejším kresťanským sviatkom, počas ktorého si kresťania pripomínajú umučenie, smrť a vzkriesenie Ježiša Krista. Sviatky Veľkej noci, takzvaný Veľký týždeň, sa začínajú Kvetnou nedeľou a končia Veľkonočnou nedeľou. Pre Veľkú noc sú typické symboly, ktorých spoločným znakom je predovšetkým nový život. V našich oblastiach sú to najmä kraslice, baránok, či oblievačka. V súhrne sú sviatky Veľkej noci prejavom radosti z nového života a duchovného víťazstva, ktorý nám všetky symboly pripomínajú.

Čítané 5190 krát
Zahlasujte
(0 hlasov)
Kategória Z regiónu

Vyhľadajte v archíve

TV Program

 
Čas Program Info
01:20 DnV magazín Aktuálne spravodajstvo z Dubnice nad Váhom
01:40 Bývajme bezpečne -
01:50 Infotext Inzercia, informácie, trh práce, pozvánky
02:00 Noviny Mesto prebralo pod seba MDS, Rokovalo združenie obcí Mikroregiónu Púchov, Rezonovala najmä téma aktivačných pracovníkov ,...
 

  

Spojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás