FLASH NEWS
SPRAVODAJSTVO:
OKRESNÝ DOPRAVNÝ INŠPEKTORÁT OR PZ V POVAŽSKEJ BYSTRICI UPOZORŇUJE MOTORISTICKÚ VEREJNOSŤ, ŽE OD PONDELKA 04.06.2018 DLHODOBO DO 31.12.2019 BUDE NA CESTE III. TRIEDY Č. 1983 V K. Ú. MILOCHOV (ČASŤ POVAŽSKEJ BYSTRICE) V KM 5,270 AŽ 5,400, LOKÁLNE V ÚSEKU CESTY POVAŽSKÁ BYSTRICA - MILOCHOV MIMO OBCE MEDZI ČASŤAMI HORNÝ MILOCHOV A DOLNÝ MILOCHOV, ÚPLNÁ UZÁVIERKA UVEDENÉHO ÚSEKU CESTY Z DÔVODU VÝSTAVBY ZÁPADNÉHO PORTÁLU TUNELA MILOCHOV.
NAJBLIŽŠIE PODUJATIA:
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM VÁS POZÝVA NA OSLAVY 75. VÝROČIA SNP, DŇA 28. AUGUSTA OD 16:00 HOD. NA NÁMESTÍ ALEXANDRA DUBČEKA.
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM VÁS POZÝVA „PINK FLOYD REVIVAL“ DŇA 28. AUGUSTA O 20:00 HOD. V NÁDVORÍ KAŠTIEĽA V DUBNICI NAD VÁHOM.
MESTO PÚCHOV VÁS POZÝVA NA 44. ROČNÍK TURISTICKÉHO POCHODU „PÚCHOVSKÝ OKRUH ZA ZDRAVÍM“, DŇA 1. SEPTEMBRA.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA PREDSTAVENIE „ČO SA SNÍVA TRPASLÍKOM“, KTORÉ SA USKUTOČNÍ DŇA 17. SEPTEMBRA O 19:30 HOD. V KINE MIER.
MESTO NOVÁ DUBNICA VÁS POZÝVA NA PREDSTAVENIE „ A TAK NEZOSTAL ŽIADEN“, DŇA 20. SEPTEMBRA O 19:00 HOD. V KINE PANOREX.
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM VÁS POZÝVA NA PODUJATIE „ZLATÁ MLADOSŤ“, DŇA 20. SEPTEMBRA O 17:00 HOD. V DOME KULTÚRY.

V dnešnej časti relácie sa milí televízni diváci presunieme do Kina Mier v Považskej Bystrici, kde sa v piatok 9. októbra konalo podujatie k 40. výročiu folklórneho súboru Mladosť.

Folklór je súbor kultúrnych javov realizovaný formami hernej, ústnej, tanečnej, dramatickej a hudobno - spevnej komunikácie, realizovaný v mnohých variantoch. Najväčšie festivaly na Slovensku bývajú vo Východnej, Myjave, Detve a v Terchovej. Súbor vznikol v roku 1975 v okresnom dome pionierov a mládeže v Považskej Bystrici. Neskôr bol jeho zriaďovateľom Dom kultúry v Považskej Bystrici a v súčasnosti funguje pod PX Centrom. Zakladateľmi boli Anna Galková a Miroslav Pavlík. Pani Anna bola umeleckou vedúcou až do februára 2013 a potom ju nahradila a vedúcou sa stala bývala tanečníčka a sólistka Jana Jankoviechová. Vedúcim hudobnej zložky je Dobroslav Kortman. Tento Folklórny súbor patrí do mestského folklórneho štúdia, do ktorého patrí aj FS Považan a FS Považan senior.

Čítané 1243 krát
Zahlasujte
(0 hlasov)
Kategória Kultúra a umenie

Najčítanejšie správySpravodajstvo v obrazoch

 
Považská Bystrica hostila už druhý ročník medzinárodnej súťaže Beach Wrestling 2019. Atraktívne zápasenie...
Poobedie plné boxu si pre fanúšikov tohto športu pripravili v obci Lednické Rovne. Na podujatie si prišli...
Pred požiarnou zbrojnicou v centre mesta bolo opäť rušno. Tradičnú hasičskú súťaž si dobrovoľné zbory...
Futbalisti MŠK Považská Bystrica majú za sebou 4. kolá v 3. lige západ. Keďže ciele pred novou sezónou boli...

Spojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás