FLASH NEWS
AKTUALNE:
NOVÁ SLUŽBA PRE POVAŽSKOBYSTRIČANOV - CELOROČNÝ BEZPLATNÝ ZBER NADROZMERNÉHO ELEKTROODPADU PRIAMO Z DOMU. VY SI LEN VYBERTE TERMÍN NA: HTTPS://WWW.ZBERELEKTROODPADU.SK/MESTSKE-CASTI.PHP. ZBER SI MÔŽETE OBJEDNAŤ AJ OSOBNE NA MESTSKOM ÚRADE V POVAŽSKEJ BYSTRICI NA ČÍSLE DVERÍ 324 ALEBO TELEFONICKY NA TELEFÓNNOM ČÍSLE 042/ 43 05 324. OBJEDNÁVKY NA ODVOZ SA UZATVÁRAJÚ VŽDY 2 DNI PRED KONANÍM ZBERU
HEMATOLOGICKO-TRANSFÚZNE ODDELENIE NSP POVAŽSKÁ BYSTRICA MOMENTÁLNE ZÁPASÍ S NEDOSTATKOM ZÁSOB KRVI. PROSÍME DARCOV O POMOC. POTREBNÉ SÚ VŠETKY KRVNÉ SKUPINY. PRAVIDELNÉ ODBERY DARCOV KRVI SA USKUTOČŇUJÚ KAŽDÝ UTOROK A PIATOK V ČASE OD 6:30 DO 9:00 HOD.
STÁLE ODBERNÉ MIESTO NA BEZPLATNÉ OTESTOVANIE ANTIGÉNOVÝMI TESTAMI JE OTVORENÉ. NACHÁDZA SA V BUDOVE OKRESNÉHO ÚRADU PB A VYUŽIŤ HO MÔŽETE V PRACOVNÝCH DŇOCH OD 10:00 DO 16:00, V STREDU OD 12:00 DO 18:00 HODINY
OBNOVENIE PREVDZKY KINA MIER OD 20.11.2020. PREMIETANIE FILMOVCH PREDSTAVEN OD 10 DIVKOV
DUBNICKÉ MÚZEUM A MESTSKÁ KNIŽNICA OD STREDY 18.11.2020 SÚ ZNOVA OTVORENÉ
POVAŽSKÁ KNIŽNICA V POVAŽSKEJ BYSTRICI A POBOČKY NA SÍDLISKÁCH SNP A ROZKVET SÚ OD 23.11.2020 OPÄŤ OTVORENÉ
S PRÍCHODOM CHLADNEJŠIEHO POČASIA OTVORILO MESTO DUBNICA NAD VÁHOM OD PIATKA 20.11.2020 BRÁNY KRÍZOVÉHO CENTRA
TOHTOROČNÉ SILVESTROVSKÉ OSLAVY, KTORÉ BÝVAJÚ TRADIČNE SPOJENÉ S OHŇOSTROJOM A KULTÚRNYM PROGRAMOM PRED MESTSKÝM ÚRADOM V POVAŽSKEJ BYSTRICI, SA VZHĽADOM K AKTUÁLNEJ HYGIENICKO-EPIDEMIOLOGICKEJ SITUÁCII KONAŤ NEBUDÚ. FINANCIE, KTORÉ BOLI VYČLENENÉ NA SILVESTROVSKÉ OSLAVY, POPUTUJÚ NA SONOGRAFICKÝ PRÍSTROJ PRE NEMOCNICU
V SOBOTU 5. DECEMBRA 2020 O 17.00 – 19.00 HOD. PREJDE MESTOM DUBNICA NAD VÁHOM MIKULÁŠSKY SPRIEVOD

Kultúra a umenie (264)

utorok, nov 24 2020

Na Považí pôsobí množstvo folklórnych súborov, ktoré sa snažia vyhľadávať a následne prezentovať zvyky a tradície našich predkov. Kroje, spevy a tance sú vernou kópiou starých, častokrát už niekoľko desaťročí zabudnutých originálov. Jedným z folklórnych súborov, ktorý prezentuje históriu folklóru z okolia Považskej Bystrice je aj Praznovanka z Praznova. Tento rok oslavuje súbor 40. výročie od jeho vzniku.

štvrtok, nov 19 2020

Viaceré hudobné zoskupenia sa v súčasnosti snažia fanúšikom aspoň z času na čas svoju tvorbu ponúknuť prostredníctvom online prenosu. Výnimkou nie sú ani Moštenskí Pajtáši, ktorí sa venujú obľúbenej ľudovej hudbe. Po zrušených jesenných podujatiach sa online prenosy javili ako jediná možná forma koncertovania. 

streda, nov 04 2020

Rovnako ako počas jarných mesiacov, museli umelecké súbory aj teraz prerušiť svoju pravidelnú činnosť. Výnimkou nie je ani folklórny súbor Váh. Jeho členovia by do budúcna chceli priniesť nový program. Všetko bude však závisieť od aktuálnej situácie.

štvrtok, okt 29 2020

Podobne ako na jar, museli umelecké súbory aj teraz prerušiť svoju pravidelnú činnosť. Aktuálne ich členovia vyčkávajú, ako sa situácia bude ďalej vyvíjať.

štvrtok, okt 22 2020

V Základnej umeleckej škole v Púchove si pripravili koncert na netradičný spôsob. Nakoľko aktuálna situácia neumožňuje organizáciu kultúrnych podujatí v štandardnom režime, museli byť v škole kreatívni a nájsť iný spôsob ako priniesť muziku svojim poslucháčom. Absolventský koncert sa tak presunul do online prostredia.    

pondelok, okt 19 2020

Novoprijaté epidemiologické opatrenia sa opätovne dotkli najmä fungovania kultúrnych podujatí a s nimi spojených sprievodných činností. Nateraz musia všetky kultúrne inštitúcie svoje aktivity prerušiť a inak tomu nie je ani v Púchove.

štvrtok, okt 01 2020

Opatrenia prijaté v dôsledku zhoršujúcej sa epidemiologickej situácie sa od prvého októbra dotknú najmä hromadných podujatí. Najviac tieto nariadenia zasiahnu práve organizovanie kultúrnych a spoločenských akcií, na ktorých vystupujú známi interpreti a sú divácky veľmi vyhľadávané. 

utorok, sep 29 2020

V priestoroch obchodného centra v Považskej Bystrici bola odhalená výstava obrazov od Zuzany Bodzíkovej. Diela reflektujú mnohé aktuálne témy.    

streda, sep 02 2020

V rámci kultúrneho festivalu s názvom Babylon vystúpila v Dubnici nad Váhom skupina King Shaolin. Kapela vznikla v roku 2011 a odvtedy sa stihla etablovať ako stálica Slovenskej scény. Muzikanti majú  na svojom konte tri albumy a viac ako 600 koncertov v siedmich krajinách Európy. 

utorok, júl 28 2020

V Dubnici nad Váhom majú počas leta diváci viaceré možnosti kultúrneho vyžitia. Jednou z nich sú aj živé koncerty. Kapela s názvom Small Things mala pôvodne vystúpiť v priestoroch Kaštieľa, no kvôli nepriaznivému počasiu sa akcia presunula do kina Lastovička. Na celkovej atmosfére to však nič neubralo, ba práve naopak.   

Stránka 1 z 27

Najčítanejšie správySpravodajstvo v obrazoch

 
V trinástom kole druhej futbalovej ligy si hráči MŠK Púchov zmerali sily s družstvom FK Poprad. Hneď v úvode...
Futbalisti AS Trenčín privítali na domácej pôde v Žiline tím Serede. Zápas nepriniesol príliš veľa pekných...
Nezištná pomoc tým, čo to najmä v tejto dobe najviac potrebujú. Práve to je hlavným motívom kampane "Koľko...
Považskobystrickí hokejisti odohrali prvý domáci duel po reštarte Slovenskej hokejovej ligy. Po nevydarenom vstupe...

Spojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás