FLASH NEWS
SPRAVODAJSTVO:
OKRESNÝ DOPRAVNÝ INŠPEKTORÁT OR PZ V POVAŽSKEJ BYSTRICI UPOZORŇUJE MOTORISTICKÚ VEREJNOSŤ, ŽE OD PONDELKA 04.06.2018 DLHODOBO DO 31.12.2019 BUDE NA CESTE III. TRIEDY Č. 1983 V K. Ú. MILOCHOV (ČASŤ POVAŽSKEJ BYSTRICE) V KM 5,270 AŽ 5,400, LOKÁLNE V ÚSEKU CESTY POVAŽSKÁ BYSTRICA - MILOCHOV MIMO OBCE MEDZI ČASŤAMI HORNÝ MILOCHOV A DOLNÝ MILOCHOV, ÚPLNÁ UZÁVIERKA UVEDENÉHO ÚSEKU CESTY Z DÔVODU VÝSTAVBY ZÁPADNÉHO PORTÁLU TUNELA MILOCHOV.
NAJBLIŽŠIE PODUJATIA:
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA HUDOBNÉ PREDSTAVENIE BRATOV NEDVĚDOVCOV, KTORÉ SA USKUTOČNÍ DŇA 26. OKTÓBRA O 18:00 HOD. V KINE MIER.
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM VÁS POZÝVA NA OSLAVY PRI PRÍLEŽITOSTI 100. VÝROČIA VZNIKU ČESKOSLOVENSKA, KTORÉ SA USKUTOČNIA DŇA 26. OKTÓBRA O 17:00 HOD. PRED DOMOM KULTÚRY.
MESTO PÚCHOV VÁS POZÝVA NA PREDSTAVENIE PRE DETI POD NÁZVOM „ZAJKO LAJKO“, KTORÉ SA USKUTOČNÍ DŇA 28. OKTÓBRA O 15:00 HOD V DIVADLE PÚCHOV.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA HUDOBNÉ PREDSTAVENIE POD NÁZVOM „POVAŽSKÁ HITPARÁDA“, KTORÉ SA UKUTOČNÍ DŇA 28. OKTÓBRA O 15:00 HOD. V KINE MIER.
MESTO NOVÁ DUBNICA VÁS POZÝVA NA LEGENDÁRNE KOMEDIÁLNE PREDSTAVENIE POD NÁZVOM „LORD NORTON & SLUHA JAMES“, KTORÉ SA USKUTOČNÍ DŇA 29. OKTÓBRA O 19:00 HOD. V KINE PANOREX.
MESTO NOVÁ DUBNICA POZÝVA VÁS A VAŠE DETI NA NOVÉ PREDSTAVENIE DVOJICE SMEJKO A TANCULIENKA POD NÁZVOM „HIP, HIP, HURÁ“, KTORÉ SA USKUTOČNÍ DŇA 3. NOVEMBRA O 16:00 HOD. V KINE PANOREX.

Septembrové zasadnutie mestského zastupiteľstva v Trenčíne bolo posledným stretnutím vedenia mesta v tomto zložení pred voľbami. Preto sa aj začalo netradične, slovenskou hymnou.

 

Ďalší priebeh bol však pre Trenčín typický. Len schválenie programu trvalo poslancom viac ako hodinu a na prerokovanie všetkých 27 bodov potrebovali celých desať hodín. 

Počas nich schválilo mestské zastupiteľstvo niekoľko pre mesto naozaj zásadných dokumentov a všeobecne záväzných nariadení. Najdôležitejším bolo bolo schválenie návrhu zmien a doplnkov číslo tri územného plánu mesta Trenčín, ktorý sa tvoril rok a pol a v ktorom je zapracovaných takmer 90 pripomienok od obyvateľov. Poslanci ďalej schváli všeobecno záväzné nariadenie, ktoré zakazuje konzumáciu alkoholu v meste a na verejných priestranstvách.

Jedným z bodov rokovania bolo aj vyriešenie problému s nedostatkom priestorov pre študentov športového gymnázia v Trenčíne a súkromného gymnázia Futurum, o ktorom sme vás informovali. 

Na záver rokovania, hodinu pred polnocou, primátor Trenčína Richard Rybníček poďakoval poslancom za spoluprácu v tomto funkčnom období. Podľa neho to bol najlepšie fungujúci mestský parlament, aký mal Trenčín od rozdelenia Československa, na čo poslanci reagovali potleskom. 

Čítané 48 krát
Zahlasujte
(0 hlasov)
Kategória Trenčín

Najčítanejšie správySpojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás