FLASH NEWS
SPRAVODAJSTVO:
OKRESNÝ DOPRAVNÝ INŠPEKTORÁT OR PZ V POVAŽSKEJ BYSTRICI UPOZORŇUJE MOTORISTICKÚ VEREJNOSŤ, ŽE OD PONDELKA 04.06.2018 DLHODOBO DO 31.12.2019 BUDE NA CESTE III. TRIEDY Č. 1983 V K. Ú. MILOCHOV (ČASŤ POVAŽSKEJ BYSTRICE) V KM 5,270 AŽ 5,400, LOKÁLNE V ÚSEKU CESTY POVAŽSKÁ BYSTRICA - MILOCHOV MIMO OBCE MEDZI ČASŤAMI HORNÝ MILOCHOV A DOLNÝ MILOCHOV, ÚPLNÁ UZÁVIERKA UVEDENÉHO ÚSEKU CESTY Z DÔVODU VÝSTAVBY ZÁPADNÉHO PORTÁLU TUNELA MILOCHOV.
NAJBLIŽŠIE PODUJATIA:
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA TANEČNÝ VEČER S DYCHOVKAMI, DŇA 22. JÚNA OD 17:00 HOD. V AREÁLI IHRISKA V DOLNOM MOŠTENCI.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA PETROPLAVSKÚ SLÁVNOSŤ, KTORÁ SA USKUTOČNÍ DŇA 27. JÚNA O 15:00 HOD. NA PEŠEJ ZÓNE DUKELSKÁ.
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM VÁS POZÝVA NA PREDSTAVENIE „MANGALICE“, DŇA 28. JÚNA O 19:00 HOD. V DOME KULTÚRY.
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM VÁS POZÝVA OTVORENIE KULTÚRNEHO LETA S POLEMICOM, DŇA 28. JÚNA O 20:30 HOD. NA NÁMESTÍ MATICE SLOVENSKEJ.
MESTO NOVÁ DUBNICA VÁS POZÝVA NA FESTIVAL DYCHOVÝCH ORCHESTROV, V DŇOCH 28. AŽ 30. JÚNA NA MIEROVOM NÁMESTÍ.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA KONCERT MUŽSKÉHO ZBORU KLAPA ŠUFIT, KTORÝ SA USKUTOČNÍ DŇA 5. JÚLA O 19:00 HOD. V KINE MIER.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA STRETNUTIE KULTÚRY NÁRODNOSTNÝCH MENŠÍN „HAPPY MINOR“, DŇA 5. JÚLA O 15:00 HOD. PRI FONTÁNE PRED KINOM MIER.

Septembrové zasadnutie mestského zastupiteľstva v Trenčíne bolo posledným stretnutím vedenia mesta v tomto zložení pred voľbami. Preto sa aj začalo netradične, slovenskou hymnou.

 

Ďalší priebeh bol však pre Trenčín typický. Len schválenie programu trvalo poslancom viac ako hodinu a na prerokovanie všetkých 27 bodov potrebovali celých desať hodín. 

Počas nich schválilo mestské zastupiteľstvo niekoľko pre mesto naozaj zásadných dokumentov a všeobecne záväzných nariadení. Najdôležitejším bolo bolo schválenie návrhu zmien a doplnkov číslo tri územného plánu mesta Trenčín, ktorý sa tvoril rok a pol a v ktorom je zapracovaných takmer 90 pripomienok od obyvateľov. Poslanci ďalej schváli všeobecno záväzné nariadenie, ktoré zakazuje konzumáciu alkoholu v meste a na verejných priestranstvách.

Jedným z bodov rokovania bolo aj vyriešenie problému s nedostatkom priestorov pre študentov športového gymnázia v Trenčíne a súkromného gymnázia Futurum, o ktorom sme vás informovali. 

Na záver rokovania, hodinu pred polnocou, primátor Trenčína Richard Rybníček poďakoval poslancom za spoluprácu v tomto funkčnom období. Podľa neho to bol najlepšie fungujúci mestský parlament, aký mal Trenčín od rozdelenia Československa, na čo poslanci reagovali potleskom. 

Čítané 228 krát
Zahlasujte
(0 hlasov)
Kategória Trenčín

Najčítanejšie správySpojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás