FLASH NEWS
AKTUALNE:
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA A PX CENTRUM VÁS SRDEČNE POZÝVAJÚ NA VÝSTAVU FOTOGRAFIÍ MIROSLAVA JEŠKA "Z MOJICH CIEST" DO 15.09.2026 V KINE MIER V POVAŽSKEJ BYSTRICI. OTVORENÉ V PRACOVNÝCH DŇOCH OD 8.00 DO 16.00 HOD. A POČAS PODUJATÍ
MATRIČNÝ ÚRAD PÚCHOV OZNAMUJE OBČANOM, ŽE DŇA 07.08.2026 BUDE OD 11.00 HOD. ZATVORENÝ Z DÔVODU KONANIA SOBÁŠNYCH OBRADOV. NEODKLADNÉ ZÁLEŽITOSTI ODPORÚČAME VYBAVIŤ V RANNÝCH HODINÁCH. ĎAKUJEME ZA POCHOPENIE.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS SRDEČNE POZÝVA NA KONCERT MORAVSKÁ HUDBNÁ TOUR DŇA 07.08.2026 O 19.00 HOD. PRI FONTÁNE PRI KINE MIER.
DOBROVOĽNÝ HASIČSKÝ ZBOR NOSICE VÁS SRDEČNE POZÝVA NA HUDBNÚ NOC DŇA 08.08.2026 OD 21.00 HOD. V AREÁLI DHZ NOSICE, KDE VYSTÚPIA MAJK SPIRIT, DJ GRIMASO, LUCAS HELY A DJ P.M.C.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS SRDEČNE POZÝVA NA HUDBNÝ VEČER STREET OF REGGAE S KAPELAMI RUMASKA A MEDIAL BANA DŇA 08.08.2026 O 19.00 HOD. PRI FONTÁNE PRI KINE MIER.
MESTO PÚCHOV VÁS SRDEČNE POZÝVA NA FOLKOVÝ KONCERT HONZA NEDVĚD ML. A PŘÍBUZNÍ DŇA 09.08.2026 O 17.00 HOD NA PEŠEJ ZÓNE. VSTUP VOĽNÝ.
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM VÁS SRDEČNE POZÝVA NA PODUJATIE SPOLU V POHYBE - CVIČENIE V PARKU DŇA 09.08.2026 O 09.00 HOD. V PARKU J. B. MAGINA. PRIHLÁSENIE VIA SMS NA 0903 143 407 NAJNESKÔR V DEŇ CVIČENIA DO 07.00 HOD. VSTUP VOĽNÝ.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA, PX CENTRUM A VMČ PRAZNOV VÁS SRDEČNE POZÝVAJÚ NA 25. ROČNÍK PRAZNOVSKÝCH FOLKLÓRNYCH SLÁVNOSTÍ DŇA 09.08.2026 O 15.30 HOD. V AMFITEÁTRI PRAZNOV.

Najsledovanejšie Na Považí

Po roku sa do priestorov Mestského divadla Žilina a Stanice Žilina - Záriečie vrátil dvojdňový medzinárodný festival Hudba sveta Žilina.

Na druhý ročník festivalu prijali od domáceho Balkansambelu pozvanie hudobníci z Maďarska, Poľska, Čiech, Moldavska, Bulharska a Izraela.    

Počas prvého dňa festivalu vystúpila v Mestskom divadle Žilina maďarská dvojica Erika Kertész & David Reschofsky, ktorí pri svojich koncertoch využívajú odvážne experimentálne prvky a efekty. Predstavila sa aj foklová formácia Čači Vorba z Poľska, ktorá vychádza z vplyvov rómskej, karpatskej, či balkánskej ľudovej hudby a počas 9. rokov svojej existencie koncertovala už v 19. krajinách sveta. Program v Mestskom divadle doplnila charizmatická speváčka a hudobníčka Mira Awad z Izraela.

 

V piatok sa festival Hudba sveta presunie na Stanicu Žilina - Záriečie, kde sa predstaví Bulharské vokálne trio Evridika, ktoré vystupuje v tradičných ľudových krojoch a spieva najmä bulharské ľudové piesne. Vystúpi aj česká huslistka a speváčka Jitka Šuranská, ktorá je považovaná za jeden z najvýraznejších hlasov moravskej piesňovej tradície. S Jitkou Šuranskou vystúpi aj multiinštrumentalista Marek Pastírik, interpret džezovej ale aj klasickej hudby a taktiež umelecký vedúci formácie Balkansambel.        

          

 

Čítané 7281 krát
Zahlasujte
(0 hlasov)
Kategória Z regiónu

Vyhľadajte v archíve

TV Program

 
Čas Program Info
20:40 Na Považí Country na fontáne
21:00 Bezbúdovci -
21:20 PU Magazín Správy z Púchova a okolia
21:40 Bývajme bezpečne -
 

  

Spojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás