FLASH NEWS
AKTUALNE:
PX CENTRUM OZNAMUJE, ŽE Z DÔVODU PREBIEHAJÚCICH PRÁC NA OPRAVE PÓDIA V SÁLE KINA MIER BUDE PREVÁDZKA KINA OD 15. DO 30. JÚNA 2026 PRERUŠENÁ. PREMIETAŤ ZAČNEME OD 1. JÚLA 2026
NOVÁ DUBNICA OZNAMUJE, ŽE POMOCNÉ FUTBALOVÉ IHRISKO BUDE Z DÔVODU ÚDRŽBOVÝCH A REKONŠTRUKČNÝCH PRÁC UZATVORENÉ DO 20.07.2026 A PROSÍ VŠETKÝCH, ABY NA IHRISKO NEVSTUPOVALI.ĎAKUJEME ZA POCHOPENIE
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS SRDEČNE POZÝVA NA KULTÚRNO-SPOLOČENSKÉ PODUJATIE V MESTSKEJ ČASTI ORLOVÉ - ORLOVSKÉ HODY 2026. DŇA 27.06.2026 OD 15.00 HOD V AREÁLI MATERSKEJ ŠKOLY
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS SRDEČNE POZÝVA NA HODOVÉ SLÁVNOSTI V MESTSKEJ ČASTI POVAŽSKÉ PODHRADIE - LADISLAVSKÉ HODY V POVAŽSKOM PODHRADÍ 2026. DŇA 27.06.2026 OD 15.00 HOD V AREÁLI ZÁKLADNEJ ŠKOLY
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA POZÝVA NA LADISLAVSKÉ HODY 2026 V POVAŽSKOM PODHRADÍ. 27.06.2026 V AREÁLI ZÁKLADNEJ ŠKOLY OD 15.00 HOD. V PROGRAME DFSK PODVAŽANČEK, ŠPORTOVÉ HRY A ATRAKCIE PRE DETI.
UŽ PO ŠTVRTÝKRÁT SA DŇA 27.06.2026OD 10.00 HOD PARK J. B. MAGINA V DUBNICI NAD VÁHOM PREMENÍ NA MIESTO PLNÉ TRADIČNÝCH REMESIEL, POCTIVEJ RUČNEJ PRÁCE A FOLKLÓRNEJ ATMOSFÉRY VĎAKA PODUJATIU ĽUDOVÉ UMELECKÉ REMESLÁ 2026, NA KTORÉ VÁS SRDEČNE POZÝVAME!

Najsledovanejšie Na rovinu

Obyvatelia mesta Považská Bystrica sa dočkajú nového kultúrneho centra.

Vzniknúť by malo v priestore centrálnej mestskej zóny pri kine Mier na pozemkoch, ktoré radnica získala späť do svojho vlastníctva minulý rok. O tom, čo sa tam bude nachádzať mohli rozhodnúť obyvatelia. V prvej fáze bude zrenovovaná fontána. Jej časť, kde sa nachádza aj umelecké dielo súsošia holubíc bude po takmer 20 rokoch opäť funkčná. Pribudnúť by mali moderné vodné prvky ako aj na svietenie. Jej súčasný stav je kritický. Najhoršie je na tom strojovňa. Stále mestské pódium vznikne v druhej časti fontány, pričom pôdorys zostane zachovaný. Pódium by malo byť najväčšou investičnou položkou. Revitalizácia bude financovaná z mestského rozpočtu. Do jesene by mali byť stavebné práce hotové a podľa plánov radnice by považskobystričania mali nové kultúrne centrum využívať budúce leto. Po realizácií tejto časti bude na mesto čakať ešte projekt revitalizácie Domanižanky a časti pod starým cintorínom.

Čítané 5748 krát
Zahlasujte
(0 hlasov)
Kategória Z regiónu

Vyhľadajte v archíve

TV Program

 
Čas Program Info
19:20 DnV magazín Aktuálne spravodajstvo z Dubnice nad Váhom
19:40 Bývajme bezpečne -
19:50 Infotext Inzercia, informácie, trh práce, pozvánky
20:00 Noviny Mesto prebralo pod seba MDS, Rokovalo združenie obcí Mikroregiónu Púchov, Rezonovala najmä téma aktivačných pracovníkov ,...
 

  

Spojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás