FLASH NEWS
AKTUALNE:
PX CENTRUM OZNAMUJE, ŽE Z DÔVODU PREBIEHAJÚCICH PRÁC NA OPRAVE PÓDIA V SÁLE KINA MIER BUDE PREVÁDZKA KINA OD 15. DO 30. JÚNA 2026 PRERUŠENÁ. PREMIETAŤ ZAČNEME OD 1. JÚLA 2026
NOVÁ DUBNICA OZNAMUJE, ŽE POMOCNÉ FUTBALOVÉ IHRISKO BUDE Z DÔVODU ÚDRŽBOVÝCH A REKONŠTRUKČNÝCH PRÁC UZATVORENÉ DO 20.07.2026 A PROSÍ VŠETKÝCH, ABY NA IHRISKO NEVSTUPOVALI.ĎAKUJEME ZA POCHOPENIE
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS SRDEČNE POZÝVA NA KULTÚRNO-SPOLOČENSKÉ PODUJATIE V MESTSKEJ ČASTI ORLOVÉ - ORLOVSKÉ HODY 2026. DŇA 27.06.2026 OD 15.00 HOD V AREÁLI MATERSKEJ ŠKOLY
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS SRDEČNE POZÝVA NA HODOVÉ SLÁVNOSTI V MESTSKEJ ČASTI POVAŽSKÉ PODHRADIE - LADISLAVSKÉ HODY V POVAŽSKOM PODHRADÍ 2026. DŇA 27.06.2026 OD 15.00 HOD V AREÁLI ZÁKLADNEJ ŠKOLY
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA POZÝVA NA LADISLAVSKÉ HODY 2026 V POVAŽSKOM PODHRADÍ. 27.06.2026 V AREÁLI ZÁKLADNEJ ŠKOLY OD 15.00 HOD. V PROGRAME DFSK PODVAŽANČEK, ŠPORTOVÉ HRY A ATRAKCIE PRE DETI.
UŽ PO ŠTVRTÝKRÁT SA DŇA 27.06.2026OD 10.00 HOD PARK J. B. MAGINA V DUBNICI NAD VÁHOM PREMENÍ NA MIESTO PLNÉ TRADIČNÝCH REMESIEL, POCTIVEJ RUČNEJ PRÁCE A FOLKLÓRNEJ ATMOSFÉRY VĎAKA PODUJATIU ĽUDOVÉ UMELECKÉ REMESLÁ 2026, NA KTORÉ VÁS SRDEČNE POZÝVAME!

Najsledovanejšie Na rovinu

Revitalizácia považskobystrickej mestskej zóny pokračuje.

S prácami sa oficiálne začalo v letných mesiacoch v minulom roku. Priestor sa mesto rozhodlo zrekultivovať po opätovnom získaní pozemkov do svojho vlastníctva. Prvotným cieľom je zrekonštruovať fontánu aj s okolitými pozemkami. Celý priestor získa nové povrchové úpravy. Časť fontány, kde je súsošie holubíc, prebieha reštaurátorskými prácami, fontána bude zmodernizovaná, pribudne nasvietenie a nové vodné prvky. Druhá časť fontány sa zmení na priestor so zeleňou a lavičkami, kde sa bude dať posedieť. Nakoľko asfalt v celom priestore je vo veľmi zlom stave, kompletne sa odstráni a nahradí dlažbou. Na novom detskom ihrisku  sa osadili  posledné chýbajúce herné prvky. Ihrisko sa už teraz  teší vysokej návštevnosti, preto sa uvažuje o jeho rozšírení. Stavbári tiež dokončujú javisko určené pre podujatia, kde došlo k betonárskym prácam, zrekonštruovala sa stávajúca plocha, osadili sa tu betónové pätky a kovová konštrukcia, ktorá bude plniť funkciu altánku. Pribudne tiež osvetlenie. Víziou mesta je prepojiť centrum mesta aj s kalváriou, aby vznikol jeden veľký oddychový priestor v centre mesta.  

Čítané 6534 krát
Zahlasujte
(0 hlasov)
Kategória Z regiónu

Vyhľadajte v archíve

TV Program

 
Čas Program Info
14:40 Na Považí Country na fontáne
15:20 Bezbúdovci -
15:40 Bývajme bezpečne -
15:50 Infotext Inzercia, informácie, trh práce, pozvánky
 

  

Spojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás