FLASH NEWS
SPRAVODAJSTVO:
OKRESNÝ DOPRAVNÝ INŠPEKTORÁT OR PZ V POVAŽSKEJ BYSTRICI UPOZORŇUJE MOTORISTICKÚ VEREJNOSŤ, ŽE OD PONDELKA 04.06.2018 DLHODOBO DO 31.12.2019 BUDE NA CESTE III. TRIEDY Č. 1983 V K. Ú. MILOCHOV (ČASŤ POVAŽSKEJ BYSTRICE) V KM 5,270 AŽ 5,400, LOKÁLNE V ÚSEKU CESTY POVAŽSKÁ BYSTRICA - MILOCHOV MIMO OBCE MEDZI ČASŤAMI HORNÝ MILOCHOV A DOLNÝ MILOCHOV, ÚPLNÁ UZÁVIERKA UVEDENÉHO ÚSEKU CESTY Z DÔVODU VÝSTAVBY ZÁPADNÉHO PORTÁLU TUNELA MILOCHOV.
NAJBLIŽŠIE PODUJATIA:
MESTO PÚCHOV VÁS POZÝVA NA DIVADELNÉ PREDSTAVENIE POD NÁZVOM ,,ŽENSKÝ ZÁKON“, KTORÉ SA USKUTOČNÍ DŇA 17. NOVEMBRA O 22:00 HOD. V DIVADLE PÚCHOV.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA KONCERT SKUPINY KANDRÁČOVCI, POD NÁZVOM ,,ŠAĽENE TURNÉ“, KTORÝ SA USKUTOČNÍ DŇA 17. NOVEMBRA O 18:00 HOD. V ŠPORTOVEJ HALE.
MESTO PÚCHOV VÁS POZÝVA NA PREDSTAVENIE UMELECKÉHO SÚBORU LÚČNICA, KTORÉ SA USKUTOČNÍ DŇA 20. NOVEMBRA O 19:00 HOD. V DIVADLE PÚCHOV.
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM VÁS POZÝVA NA KONCERT POD NÁZVOM ,,SENIOR PARÁDA“, KTORÝ SA USKUTOČNÍ DŇA 25. NOVEMBRA O 15:00 HOD. V DOME KULTÚRY.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA KONCERT SPEVÁČKY LENKY FILIPOVEJ, KTORÝ SA USKUTOČNÍ DŇA 26. NOVEMBRA O 18:00 HOD. V KINE MIER.
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM VÁS POZÝVA NA DIVADELNÉ PREDSTAVENIE POD NÁZVOM „KUBO“, KTORÉ SA USKUTOČNÍ DŇA 26. NOVEMBRA O 19:30 HOD. V DOME KULTÚRY.
MESTO NOVÁ DUBNICA VÁS POZÝVA NA PODUJATIE POD NÁZVOM ,,SNOW FILM FEST“, KTORÉ SA USKUTOČNÍ DŇA 29. NOVEMBRA O 18:00 HOD. V KINE PANOREX.
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM VÁS POZÝVA NA VIANOČNÝ KONCERT POD NÁZVOM ,,SKOŘÁPKY OŘECHŮ“, KTORÝ SA USKUTOČNÍ 2. DECEMBRA V ŠPORTOVEJ HALE. ÚČINKUJÚ MARIE ROTTROVÁ S KAPELOU, JEJ HOSŤOM BUDE VÁCLAV NECKÁŘ & BACILY.

V Dubnici nad Váhom zasadalo neplánované mestské zastupiteľstvo 36-krát v tomto funkčnom období. Hoci na programe bolo len osem bodov, trvalo vyše dvoch hodín. Najväčšie diskusie a emócie vyvolal návrh na úpravu ceny za stravovanie v zariadeniach pre seniorov. 

 

Aj tých bolo v rokovacej sále neúrekom. Hlavné spory vznikali najmä okolo toho, či mesto nemôže zvýšené náklady na stravu pre dôchodcov financovať z vlastných zdrojov, čo sa však iným zdalo nefér voči dôchodcom, ktorí nežijú v zariadeniach a tiež musia znášať zvyšovanie nákladov na život. Po viac ako hodinovej rozprave poslanci uznesie, podľa ktorého sa zvyšuje cena za stravu pre seniorov od niečo vyše 0,30 € po niečo vyše 0,50 € na deň, dvojtretinovou väčšinou prijali. 

Poslanci vzali na vedomie aj záverečný účet mesta za rok 2017, podľa ktorého Dubnica nad Váhom hospodárila s prebytkom viac ako dva a pol milióna eur. Tie boli presunuté do rezervného fondu. Zástupcovia mesta následne odhlasovali, že 150 tisíc z nich sa použije na vybudovanie výťahu v kultúrnom stredisku. 

Mestskí poslanci ďalej schválili, že primátor, ktorý bude riadiť mesto po novembrových komunálnych voľbách, to bude robiť na plný úväzok.  Počet poslancov sa však kvôli dlhodobo klesajúcemu počtu obyvateľov zníži z doterajších 19 na 17. Obyvatelia mesta is ich budú voliť v ôsmich volebných obvodoch, presnejšie v šiestich viacmandátových a v dvoch jednomandátových.

Čítané 216 krát
Zahlasujte
(0 hlasov)

Najčítanejšie správySpojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás