FLASH NEWS
SPRAVODAJSTVO:
OKRESNÝ DOPRAVNÝ INŠPEKTORÁT OR PZ V POVAŽSKEJ BYSTRICI UPOZORŇUJE MOTORISTICKÚ VEREJNOSŤ, ŽE OD PONDELKA 04.06.2018 DLHODOBO DO 31.12.2019 BUDE NA CESTE III. TRIEDY Č. 1983 V K. Ú. MILOCHOV (ČASŤ POVAŽSKEJ BYSTRICE) V KM 5,270 AŽ 5,400, LOKÁLNE V ÚSEKU CESTY POVAŽSKÁ BYSTRICA - MILOCHOV MIMO OBCE MEDZI ČASŤAMI HORNÝ MILOCHOV A DOLNÝ MILOCHOV, ÚPLNÁ UZÁVIERKA UVEDENÉHO ÚSEKU CESTY Z DÔVODU VÝSTAVBY ZÁPADNÉHO PORTÁLU TUNELA MILOCHOV.
NAJBLIŽŠIE PODUJATIA:
MESTO PÚCHOV VÁS POZÝVA NA AUTORSKÝ FOLKOVÝ RECITÁL ,,NA CESTE S KARLOM KRYLOM“, KTORÝ SA USKUTOČNÍ DŇA 22. FEBRUÁRA O 18:00 HOD. V DIVADLE PÚCHOV.
MESTO NOVÁ DUBNICA VÁS POZÝVA NA ŠKOLSKÚ ZÁBAVU, KTORÁ SA USKUTOČNÍ DŇA 23. FEBRUÁRA O 19:00 HOD. V KULTÚRNOM DOME KOLAČÍN.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA POVAŽSKÚ HITPARÁDU, KTORÁ SA USKUTOČNÍ DŇA 24. FEBRUÁRA O 15:00 HOD. V KINE MIER.
MESTO PÚCHOV VÁS POZÝVA NA PREDSTAVENIE ,, KRÁLIKY Z KLOBÚKA“, KTORÉ SA USKUTOČNÍ DŇA 24. FEBRUÁRA O 15:00 HOD. V DIVADLE PÚCHOV.
MESTO NOVÁ DUBNICA VÁS POZÝVA NA PREDSTAVENIE ,,HELIGONICA“, KTORÉ SA USKUTOČNÍ DŇA 24. FEBRUÁRA O 16:00 HOD. V KINE PANOREX.
MESTO PÚCHOV VÁS POZÝVA NA DIVADELNÚ HRU „PYŽAMO PRE ŠIESTICH“, KTORÁ SA USKUTOČNÍ DŇA 25. FEBRUÁRA O 19:00 HOD. V DIVADLE PÚCHOV.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA DIVADELNÚ KOMÉDIU ,,ODCHODY VLAKOV“, KTORÁ SA USKUTOČNÍ DŇA 26. FEBRUÁRA O 19:00 HOD. V KINE MIER.
MESTO PÚCHOV VÁS POZÝVA NA TANEČNÝ VEČER, KTORÝ SA USKUTOČNÍ DŇA 28. FEBRUÁRA O 17:00 HOD. V DIVADLE PÚCHOV.

V Dubnici nad Váhom zasadalo neplánované mestské zastupiteľstvo 36-krát v tomto funkčnom období. Hoci na programe bolo len osem bodov, trvalo vyše dvoch hodín. Najväčšie diskusie a emócie vyvolal návrh na úpravu ceny za stravovanie v zariadeniach pre seniorov. 

 

Aj tých bolo v rokovacej sále neúrekom. Hlavné spory vznikali najmä okolo toho, či mesto nemôže zvýšené náklady na stravu pre dôchodcov financovať z vlastných zdrojov, čo sa však iným zdalo nefér voči dôchodcom, ktorí nežijú v zariadeniach a tiež musia znášať zvyšovanie nákladov na život. Po viac ako hodinovej rozprave poslanci uznesie, podľa ktorého sa zvyšuje cena za stravu pre seniorov od niečo vyše 0,30 € po niečo vyše 0,50 € na deň, dvojtretinovou väčšinou prijali. 

Poslanci vzali na vedomie aj záverečný účet mesta za rok 2017, podľa ktorého Dubnica nad Váhom hospodárila s prebytkom viac ako dva a pol milióna eur. Tie boli presunuté do rezervného fondu. Zástupcovia mesta následne odhlasovali, že 150 tisíc z nich sa použije na vybudovanie výťahu v kultúrnom stredisku. 

Mestskí poslanci ďalej schválili, že primátor, ktorý bude riadiť mesto po novembrových komunálnych voľbách, to bude robiť na plný úväzok.  Počet poslancov sa však kvôli dlhodobo klesajúcemu počtu obyvateľov zníži z doterajších 19 na 17. Obyvatelia mesta is ich budú voliť v ôsmich volebných obvodoch, presnejšie v šiestich viacmandátových a v dvoch jednomandátových.

Čítané 270 krát
Zahlasujte
(0 hlasov)

Najčítanejšie správySpojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás