FLASH NEWS
AKTUALNE:
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA INFORMUJE, ŽE OD 14. 10. O 8:00 DO 17. 10. DO 18:00 BUDE CESTA V POVAŽSKEJ TEPLEJ OD AUTOBAZÁRU PO BÝVALÝ MOTOREST UZATVORENÁ Z DÔVODU PRÁC NA KANALIZÁCII.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA OPÄŤ PRINÁŠA KURZ PODNIKNI TO! PRE ZAČÍNAJÚCICH PODNIKATEĽOV, ÚVODNÝ SEMINÁR SA ZAČNE 6. NOVEMBRA O 17:30, ZÁUJEMCOVIA NÁJDU VIAC INFO A PRIHLASOVANIE NA WEBE PODNIKNITO.SK ALEBO NA OFICIÁLNEJ STRÁNKE MESTA POVAŽSKÁ BYSTRICA.
CENTRUM VOĽNÉHO ČASU V POVAŽSKEJ BYSTRICI POZÝVA NA ŠARKANIÁDU PRI VODÁRNI 18. OKTÓBRA OD 13:00 DO 15:00 NA ROZKVETE – V PRÍPADE NEPRIAZNIVÉHO POČASIA SA PODUJATIE RUŠÍ.
MESTSKÁ KNIŽNICA VLADIMÍRA ROYA PÚCHOV POZÝVA NA ČÍTANIE ROZPRÁVKY PRI PRÍLEŽITOSTI MESIACA ÚCTY K STARŠÍM – ČÍTAME DEŤOM UŽ OD 4 ROKOV, ROZPRÁVKU PREČÍTA ELENA CHYBOVÁ Z DENNÉHO CENTRA SENIOROV. 16. OKTÓBRA 2025 O 15:00 HOD. V KNIŽNICI.
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM OZNAMUJE, ŽE OD 13. OKTÓBRA SA MESTSKÝ ÚRAD VRÁTIL NA PÔVODNÚ ADRESU BRATISLAVSKÁ 434; PARKOVACIE KARTY VYBAVÍTE V MESTSKOM INFORMAČNOM CENTRE NA NÁMESTÍ MATICE SLOVENSKEJ.

Obchodné transakcie s Ukrajinou začali ubúdať.

Situácia u našich východných susedov sa už prejavuje aj v obchodovaní žilinských firiem s touto krajinou. Za posledné 4 mesiace colníci zaznamenali až 28 percentný pokles obchodných transakcií. Negatívne čísla zaznamenali v oblasti vývozu, ten klesol o viac ako 31 percent. S ubúdajúcim dovozom a vývozom sa znížil aj odvod financií do štátneho rozpočtu. Okrem vojnového konfliktu na Ukrajine mala naň zreteľný vplyv aj zmena legislatívy. Výhodnejšie podmienky pre firmy v oblasti colných platieb priaznivo pôsobili na dovozné transakcie. Ich pokles za sledované obdobie nie je podľa colného úradu taký citeľný. Zákazy a obmedzenia pri transakciách s Ukrajinou však platia pre každého.

Čítané 8145 krát
Zahlasujte
(0 hlasov)
Kategória Z regiónu
Kľúčové slovo

Najčítanejšie správy



Spojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás