FLASH NEWS
AKTUALNE:
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA A PX CENTRUM VÁS SRDEČNE POZÝVAJÚ NA VÝSTAVU OBRAZOV MGR. ĽUDMILY GRANCOVEJ S NÁZVOM ABSTRAKCIA, AKRYL A ENKAUSTIKA DO 18. 3.2026 V PRIESTOROCH KINA MIER
VLASTIVEDNÉ MÚZEUM V POVAŽSKEJ BYSTRICI VÁS POZÝVA NA VÝSTAVU MÚZY SKRYTÉ V KAMENI. POTRVÁ AŽ DO 15. 5.2026 VO VÝSTAVNEJ MIESTNOSTI VLASTIVEDNÉHO MÚZEA (BUDOVA SPŠ)
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA ORGANIZUJE ZBIERKU POUŽITÉHO OBLEČENIA, TEXTILU, OBUVI... BUDE SA KONAŤ 16. AŽ 18. 3. 2026 OD 8.00 DO 16.00 HOD V DOME KULTÚRY (VCHOD ZOZADU OD ZUŠ)
V MESTE POVAŽSKÁ BYSTRICA SA DŇA 25. 3.2026 NA MESTSKOM ÚRADE OD 8. - 17.00 HOD BUDE KONAŤ BURZA KNÍH. DAJME KNIHÁM DRUHÚ ŠANCU, PRÍSPEVOK ZA KNIHU DOBROVOĽNÝ. KNIHY MÔŽTE DONIESŤ DO REDAKCIE POVAŽSKOBYSTRICKÝCH NOVINIEK OD 16. - 20. 3.2026

Vianočný stromček je odpradávna symbolom magickej atmosféry, rodinnej pohody a pokoja.

Tento symbol v najbližších dňoch opäť ožije vo väčšine detských domovov, ako aj v špeciálnych internátnych školách. Štátny podnik LESY SR odštartoval ďalší ročník charitatívnej akcie „Stromček pod stromček“. Darovaním „živých“ ihličnatých stromčekov tak umocňuje vianočnú atmosféru a prináša deťom kúsok prírody. Prvý smrek čakajúci na to, aby deťom skrášlil blížiace sa Vianoce, lesníci doviezli do Detského charitného domu v Považskej Bystrici. Vôňa čerstvých stromčekov bude rozvoniavať aj v Spojenej škole internátnej v Považskej Bystrici. Štátny podnik LESY SR sa zameriava predovšetkým na smreky. Medzi najvzácnejšie patria biele jedle. Najviac „živých“ vianočných stromčekov v slovenských domácnostiach pochádza z oblasti západného Slovenska.

Čítané 5248 krát
Zahlasujte
(0 hlasov)
Kategória Z regiónu

Najčítanejšie správy



Spojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás