FLASH NEWS
SPRAVODAJSTVO:
OKRESNÝ DOPRAVNÝ INŠPEKTORÁT OR PZ V POVAŽSKEJ BYSTRICI UPOZORŇUJE MOTORISTICKÚ VEREJNOSŤ, ŽE OD PONDELKA 04.06.2018 DLHODOBO DO 31.12.2019 BUDE NA CESTE III. TRIEDY Č. 1983 V K. Ú. MILOCHOV (ČASŤ POVAŽSKEJ BYSTRICE) V KM 5,270 AŽ 5,400, LOKÁLNE V ÚSEKU CESTY POVAŽSKÁ BYSTRICA - MILOCHOV MIMO OBCE MEDZI ČASŤAMI HORNÝ MILOCHOV A DOLNÝ MILOCHOV, ÚPLNÁ UZÁVIERKA UVEDENÉHO ÚSEKU CESTY Z DÔVODU VÝSTAVBY ZÁPADNÉHO PORTÁLU TUNELA MILOCHOV.
NAJBLIŽŠIE PODUJATIA:
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA PODUJATIE „ANDER Z KOŠÍC A TEXTILANKA „, KTORÉ SA USKUTOČNÍ DŇA 19. JÚLA O 20:00 HOD. PRI FONTÁNE PRED KINOM MIER.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA KONCERT POD HOLÝM NEBOM, DŇA 20. JÚLA O 20:00 HOD. PRI FONTÁNE PRED KINOM MIER.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA COUNTRY POD HVIEZDAMI, KTORÉ SA USKUTOČNÍ DŇA 27. JÚLA O 15:30 HOD. V AMFITEÁTRI PRAZNOV.
MESTO NOVÁ DUBNICA VÁS POZÝVA NA BLUEGRASSOVÝ VEČER, DŇA 17. AUGUSTA OD 19:00 HOD. V AMFIK PUB, UL. TOPOĽOVÁ.

Futbalisti MŠK Považská Bystrica majú za sebou dva zápasy v priebehu štyroch dní. Ten prvý odohrali v nedeľu 5. mája proti béčku Zlatých Moraviec a zvíťazili v ňom presvedčivo 6:1. Góly si rozdelili hneď šiesti strelci a to Gajdošík, Slávik, Čiernik, Mravec a striedajúci Borovička s Rajníkom. V stredu 8. mája privítali Považskobystričania na domácom štadióne trápiace sa Nové Mesto nad Váhom. To na jar ešte nevyhralo  a získalo len tri body za tri remízy. Aj preto vedenie klubu vymenilo pred zápasom s Považskou Bystricou trénera. 

 

 

Hráči Nového Mesta nad Váhom boli od úvodných minút aktívnejší. Považská Bystrica postupne vyrovnala hru a v 15. minúte takmer otvoril skóre Gáborík. Na center do šestnástky však nakoniec ani on a ani Gajdošík nedosiahol. V 23. minúte sa do dobrej príležitosti dostali aj hostia konkrétne Fabuš. Z vnútra šestnástky však mieril vysoko nad. V 38. minúte sa po zmätkoch v obrane hostí dostal ku strele Čiernik.  Strela nemala potrebnú razanciu a brankár hostí tak mal jednoduchú prácu. V 43. minúte sa do solídnej šance dostal opäť Adam Gáborík. Center z pravej strany však do brány nenasmeroval.  Do kabín tak išli tímy za stavu 0:0. Po zmene strán začali aktívne Považskobystričania, no paradoxne inkasovali. V 57. minúte sa po rohovom kope presadil hlavou Šupka.  Po vstrelenom sa Považskobystričania začali ešte viac tlačiť do ofenzívy a pribudli aj šance. V 59. minúte sa rútil do pokutového územia hostí Slávik a svojou strelou poriadne vystrašil brankára hostí. Následne sa lopta odrazila k Sretimu, ktorého gólovú strelu vyhlavičkoval z brány domáci obranca.  O 2 minúty neskôr nebezpečne vystrelil na bránu Nového mesta Gajdošík, no jeho strela medzi tri tyče nezapadla.  Považská Bystrica aj naďalej súpera tlačila. V 71. minúte sa oprel spoza šestnástky do lopty, no v rozhodujúcej chvíli sa pošmykol a prestrelil. V závere zápasu udreli opäť hostia. Rozhodená obrana Považskej Bystrice nepokryla nábeh Kačera, ktorý poslal hostí do dvojgólového vedenia. Nové mesto nad Váhom tak zdolalo Považskú Bystricu 2:0 a zaknihovalo prvú výhru v jarnej časti ligy.

 

Čítané 102 krát
Zahlasujte
(0 hlasov)
Kategória Šport

Najčítanejšie správySpravodajstvo v obrazoch

 
Súčasťou hodových slávností v obci Dohňany je aj futbalový exhibičný duel medzi výberom starých pánov z...
Strelnica neďaleko Domaniže sa opäť na pár dní zmenila na westernové mestečko plné kovbojov, ktorý medzi...
Obec Lúky hostila pohárovú hasičskú súťaž "O zlatú prilbu" s dlhou tradíciou. Aj tento rok sa do súťaže...
V Podmaníne zažali prípravu na nový ročník 5. ligy Sever.V minulom ročníku sa Podmanín ako nováčik ligy...

Spojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás