FLASH NEWS
AKTUALNE:
PX CENTRUM DOČASNE POZASTAVUJE ONLINE REZERVÁCIE VSTUPENIEK CEZ SVOJU WEBOVÚ STRÁNKU. VSTUPENKY NA FILMOVÉ PREDSTAVENIA SI MÔŽETE ZAKÚPIŤ 1 HODINU PRED PREDSTAVENÍM V POKLADNI KINA MIER.
OKRESNÝ DOPRAVNÝ INŠPEKTORÁT OR PZ V POVAŽSKEJ BYSTRICI UPOZORŇUJE MOTORISTICKÚ VEREJNOSŤ, ŽE ODO DŇA 05.08.2020 DO 31.08.2020 BUDÚ NA ÚSEKOCH CIEST III. TRIEDY V OKRESOCH POVAŽSKÁ BYSTRICA A PÚCHOV ČIASTOČNÉ DOPRAVNÉ OBMEDZENIA Z DÔVODU REALIZÁCIE PRÁC NA OPRAVE VRCHNÉHO KRYTU VOZOVKY A TO STRIEDAVO V OBIDVOCH JAZDNÝCH PRUHOCH
ZMENA PREMIETACÍCH DNÍ - OZNAMUJEME NÁVŠTEVNÍKOM KINA MIER, ŽE POČAS MESIACOV JÚL - AUGUST SA MENIA DNI PREMIETANIA FILMOVÝCH PREDSTAVENÍ. VEČERNÉ PREMIETANIE O 19,00 HOD. BUDE V STREDU, ŠTVRTOK, NEDEĽU A PONDELOK. V PIATOK A SOBOTU SLÚŽI KINOSÁLA AKO NÁHRADNÝ PRIESTOR PRE PODUJATIA V RÁMCI KULTÚRNEHO LETA NA FONTÁNE. DETSKÉ PREDSTAVENIA V NEDEĽU O 16,00 HOD. ZOSTÁVAJÚ NEZMENENÉ A PRIBUDLI PREDSTAVENIA VO ŠTVRTOK O 10,00 HOD.
VLASTIVEDNÉ MÚZEUM V PB VÁS POZÝVA NA VÝSTAVU OD ŠÚPOLIA K UMENIU V DŇOCH OD 15.07.2020 DO 31.03.2021, V PRIESTOROCH MÚZEA OD 8:00 – 15:30 HOD.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA HUDOBNÉ PREDSTAVENIE VESELO NA FONTÁNE, DŇA 7. AUGUSTA O 19:00 PRI FONTÁNE
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM VÁS POZÝVA NA PODUJATIE FERLINGHETTI 101, DŇA 8. AUGUSTA O 18:00 HOD. V MESTSKEJ KNIŽNICI
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM VÁS POZÝVA NA VYSTÚPENIE HELIGONÁRSKEJ KAPELY MOŠTENSKÍ PAJTÁŠI, DŇA 9. AUGUSTA O 18:00 HOD. JAVISKO ABC

Hokejbalová extraliga sa pomaly blíži do svojho finále. V hre ostali najlepšie štyri tímy, ktoré si to medzi sebou rozdajú o titul šampióna. V semifinále hranom na tri víťazné duely zabojujú o postup do finále tímy LG Bratislava proti Komete Vrútky a tím HBK PROTEF Považská Bystrica proti Skalici. Považskobystričania sa predstavili v prvom duely semifinále na pôde Skalice, s ktorou v minulom ročníku prehrali finálovú sériu. Aj preto mali modrobiely motiváciu naviac. Od úvodných minút sa hral útočný hokejbal a bolo vidieť, že proti sebe hrajú viacerí reprezentanti. Šance oboch tímov však končili na skvelých brankároch, ktorí previedli množstvo dôležitých zákrokov. Ako prvý sa dokázali dostať do vedenia domáci Skaličania. Pár sekúnd pred koncom úvodného dejstva sa presadil Salajka. Gól do šatne však Považskobystričanov nezlomil a už v 20. minúte bolo 1:1. Svoj prvý gól za Považskú Bystricu strelil Patrik Svitana. Po tomto góle sa na ploche poriadne pritvrdilo a rozhodcovia rozdali množstvo trestov na obe strany. Ďalší gól však už v druhej tretine diváci nevideli. Po zmene strán sa dostali do vedenia hráči z Považskej Bystrice. Skvelú individuálnu akciu zakončil gólom Lukáš Piják. Päť minút pred koncom tretej tretiny však domáci dokázali vyrovnať. Gól na 2:1 strelil kapitán Skalice Zelenka. V závere tretieho dejstva rozdali rozhodcovia viacero osobných trestov na obe strany. To výrazne ovplyvnilo priebeh zápasu, keďže Považskobystričania dostali dlhú presilovú hru, ktorá trvala aj počas predĺženia. To využili hostia na strelenie rozhodujúceho gólu, ktorý vsietil strelou od modrej Lukáč. Považská Bystrica tak vyhrala v Skalici 2:3 a ujala sa vedenia v sérii 1:0 na zápasy.

 

 

Čítané 94 krát
Zahlasujte
(0 hlasov)
Kategória Šport

Najčítanejšie správySpravodajstvo v obrazoch

 
Jedna z mála hasičských súťaží v našom regióne, ktorá nebola zrušená pandémiou koronavírusu, bola...
Niekedy stačí len fúrik, pár netradičných vylepšení a o zábavu je postarané. V obci Bolešov o tom vedia...
Púchovskí plavci v letnom období využívajú okrem iného i možnosti ktoré im poskytuje mestské kúpalisko....
Badmintonové letné sústredenie pod taktovkou domáceho klubu má v Púchove už šesťročnú tradíciu....

Spojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás