FLASH NEWS
AKTUALNE:
PRÍĎTE SA POZRIEŤ DO KC PANOREX NOVÁ DUBNICA NA VÝSTAVU FOTOGRAFIÍ ČESKO)(SLOVENSKÉ OKAMŽIKY, KTORÁ VZNIKLA PRI PRÍLEŽITOSTI 30. VÝROČIA ROZDIELENIA ČSR. VÝSTAVA POTRVÁ DO 05. MÁJA 2026
AUTOBUSOVÁ DOPRAVA PÚCHOV A. S., OZNAMUJE, ŽE V MESTE PREDLŽUJE PREVÁDZKOVÚ DOBU SLUŽBY PÚCHOVSKÝ DRÁČIK OD 6.00 HOD DO 18.00 HOD S PRESTÁVKAMI 11.00 – 11.45 A 14.45 – 15.30. DISPEČING SA NEMENÍ
BEZPLATNÉ PORADNE KOMPLEXNEJ POMOCI V PÚCHOVE VÁM PRINÁŠAJÚ NOVÉ TERMÍNY A TO 19. 05. 2026 OD 8.00 DO 15.00. OBEDNÁ PRESTÁVKA JE OD 12.00 DO 12.30 HOD. A MIESTO KONANIA DIVADLO PÚCHOV, UČEBŇA Č. 1 (NA PRÍZEMÍ PRI PÚCHOVSKOM INFORMAČNOM CENTRE). OBJEDNAŤ SA MÔŽETE VOPRED NA TEL. Č. 0907 776 147
MESTO OÚCHOV OZNAMUJE, ŽE MESTSKÝ ŠATNÍK 'VECI ZA ÚSMEV' BUDE DŇA 5.5.2026 (UTOROK) ZATVORENÝ. ĎAKUJEME ZA POCHOPENIE
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM VÁS SRDEČNE POZÝVA NA DUBNICKÉ OSLAVY 1. MÁJA, KTORÉ PRINESÚ DEŇ PLNÝ HUDBY, TANCA A SKVELEJ ATMOSFÉRY PRE CELÚ RODINU NA NÁMESTIE MATICE SLOVENSKEJ. UŽ OD 10.00 SA MÔŽETE TEŠIŤ NA PESTRÝ PROGRAM
TJ NOVÉ POVAŽIE PREJTA POD ZÁŠTITOU PRIMÁTORA MESTA DUBNICA NAD VÁHOM VÁS SRDEČNE POZÝVA NA TRADIČNÉ PODUJATIE PÁLENIE ĎURA, KTORÉ SA USKUTOČNÍ 2. MÁJA 2026 POD VODÁŇOU PREJTA SO ZAČIATKOM O 16:00 HOD. PRÍĎTE SI UŽIŤ PRÍJEMNÉ POPOLUDNIE PLNÉ ZÁBAVY A DOBREJ NÁLADY
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS SRDEČNE POZÝVA NA HODOVÉ SLÁVNOSTI V PODMANÍNE DŇA 03.05.2026 OD 14.00 HOD
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA OSLAVY SV. FLORIÁNA DŇA 03.05.2026 OD 9.40 HOD. S PRÍCHODOM HASIČOV A HASIČIEK PRED KOSTOL NAVŠTÍVENIA PANNY MÁRIE. ČAKÁ VÁS SV. OMŠA, SLÁVNOSTNÝ SPRIEVOD MESTOM A O 13.30 HOD SPANILÁ JAZDA MESTOM PB

Perfektné derby, vynikajúci hokej a 9 gólov videlo 3051 divákov v piatok na Žilinskom zimnom štadióne.

Po sérii 6. víťazstiev ochutnali žilinskí Vlci v stretnutí s Martinom trpkosť prehry aj keď začali veľmi dobre. Hneď v úvode mali domáci tri veľké šance, tú v 83. sekunde dokázal využiť na úvodný gól Matej Valášek. V 6. minúte stačilo hosťom pár sekúnd a zápas otočili. Najskôr Tomáš Rusina získal v strednom pásme puk, jeho strelecký pokus ešte obrancovia odvrátili ale k puku sa z druhej vlny dostal Oliver Jokeľ a bolo vyrovnané. O 15 sekúnd zabojoval v rohu ihriska Daniel Rzavský, preklučkoval sa domácou obranou a prakticky z nemožného uhla prekonal Tomeka v bránke domácich. V prvej tretine inkasovali Žilinčania ešte raz. V 15. minúte bol šťastným strelcom Martinčanov Lukáš Matejka. Po tomto góle striedal Tomeka v bránke domácich Igor Cibuľa.

František Skladaný bol minútu po začiatku druhej tretiny autorom štvrtého gólu Martina. Strelu Dlouhého od modrej vyrazil Igor Cibuľa pred Murčeka a Skladaný backhandom trafil prázdnu bránku.    

V 27. minúte bolo už 5:1 pre Martin. Po vyhratom buli strielal od modrej Bačík a nakonci celej akcie stál Róbert Varga. V 32. minúte hrali Martinčania presilovku a hrali ju veľmi zle.   

V 5. minúte záverečnej tretiny zvýšili Martinčania na 6:2. Posledný gól derby zápasu dali domáci Vlci, jeho autorom bol v 53. minúte Daniel Brejčák.

Hokejisti MSHK Žilina prehrali v stretnutí 12. kola hokejovej extraligy s hráčmi MHC Martin 3:6, po tretinách 1:3, 1:2 a 1:1.

Na postavení oboch družstiev v priebežnej tabuľke sa po 12. kole nič nemenilo. Martinčania zostali na 3. a Žilinčania na 6. mieste.  

V nedeľu privítajú žilinskí Vlci na svojom štadióne hráčov Popradu, ktorí sú momentálne v extralige na 9. mieste. V utorok sa v Žiline predstavia hokejisti 2. celku tabuľky Dukly Trenčín.  

Čítané 1096 krát
Zahlasujte
(0 hlasov)
Kategória Šport

Najčítanejšie správy



Spravodajstvo v obrazoch

 
Bývalí motocykloví pretekári sa stretli v obci Vydrná. Pod hlavičkou Slovenskej motocyklovej federácie si tu...
Florbalisti FBK Púchov mali pred dvojzápasom proti FBK Raptors na domácej palubovke takpovediac nôž na krku. Aby...
Futbalisti Mestského športového klubu v Púchove sa aktuálne už pripravujú na jarnú časť sezóny. Tréningy...
Volejbalistky UNIZA Žilina sa v rámci 16. kola extraligy žien stretli doma s druhým tímom tabuľky VKP...

Spojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás