FLASH NEWS
SPRAVODAJSTVO:
OKRESNÝ DOPRAVNÝ INŠPEKTORÁT OR PZ V POVAŽSKEJ BYSTRICI UPOZORŇUJE MOTORISTICKÚ VEREJNOSŤ, ŽE OD PONDELKA 04.06.2018 DLHODOBO DO 31.12.2019 BUDE NA CESTE III. TRIEDY Č. 1983 V K. Ú. MILOCHOV (ČASŤ POVAŽSKEJ BYSTRICE) V KM 5,270 AŽ 5,400, LOKÁLNE V ÚSEKU CESTY POVAŽSKÁ BYSTRICA - MILOCHOV MIMO OBCE MEDZI ČASŤAMI HORNÝ MILOCHOV A DOLNÝ MILOCHOV, ÚPLNÁ UZÁVIERKA UVEDENÉHO ÚSEKU CESTY Z DÔVODU VÝSTAVBY ZÁPADNÉHO PORTÁLU TUNELA MILOCHOV.
NAJBLIŽŠIE PODUJATIA:
MESTO ILAVA VÁS POZÝVA NA PREDSTAVENIE ,,PODFUK“, KTORÉ SA USKUTOČNÍ DŇA 18. FEBRUÁRA O 18:00 HOD. V DOME KULTÚRY.
MESTO PÚCHOV VÁS POZÝVA NA KURZ ,,TVORÍME PRE RADOSŤ S DANIELOU“ , KTORÝ SA USKUTOČNÍ DŇA 19. FEBRUÁRA O 16:00 HOD.
MESTO PÚCHOV VÁS POZÝVA NA MEDZINÁRODNÝ FESTIVAL ,,EXPEDIČNÁ KAMERA“, KTORÝ SA USKUTOČNÍ DŇA 20. FEBRUÁRA O 17:30 HOD. V KINE PÚCHOV.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA KONCERT PRE DETI ,,PACI PAC“, KTORÝ SA USKUTOČNÍ DŇA 20. FEBRUÁRA O 17:00 HOD. V KINE MIER.
MESTO PÚCHOV VÁS POZÝVA NA STRETNUTIE ,, ČAJ PRE SENIOROV“, KTORÉ SA USKUTOČNÍ DŇA 21. FEBRUÁRA O 15:00 HOD. V DIVADLE PÚCHOV.
MESTO PÚCHOV VÁS POZÝVA NA AUTORSKÝ FOLKOVÝ RECITÁL ,,NA CESTE S KARLOM KRYLOM“, KTORÝ SA USKUTOČNÍ DŇA 22. FEBRUÁRA O 18:00 HOD. V DIVADLE PÚCHOV.
MESTO NOVÁ DUBNICA VÁS POZÝVA NA ŠKOLSKÚ ZÁBAVU, KTORÁ SA USKUTOČNÍ DŇA 23. FEBRUÁRA O 19:00 HOD. V KULTÚRNOM DOME KOLAČÍN.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA POVAŽSKÚ HITPARÁDU, KTORÁ SA USKUTOČNÍ DŇA 24. FEBRUÁRA O 15:00 HOD. V KINE MIER.

Slovensko je jednou z dvanástich zastávok v rámci Svetového pohára v pretekoch dronov. Po úspešnom prvom ročníku sa posledný júnový deň konal v Trenčíne druhý ročník pretekov a jeho súčasťou bola aj prezentácia najmodernejších výdobytkov vedy a techniky Tech Day tnTEL. 

 

Piloti dronov vo veku od 12 do 40 rokov pricestovali do Trenčína z Rumunska, Česka, Poľska, Maďarska, Rakúska i Talianska. V meste pod hradom Matúša Čáka to mali skutočne ťažké, pretože organizátori postavili náročnú trať a navyše museli zápasiť so silným nárazovým vetrom. Drony museli prekonať tunel, no rozbíjali sa oň jeden za druhým.

Tento moderný šport vôbec nie je lacný špás, základné vybavenie, teda dron, batérie a špeciálne okuliare, vyjdú na niekoľko stoviek až tisíc eur. Drony sa počas tréningov aj pretekov ničia, rozbíjajú a technológia, ako sme videli aj na technologickom dni tnTELu neustále napreduje. Návšvtevníci mali možnosť zajazdiť si na elektrických autách, vyskúšať si 3D okuliare, aké majú piloti dronov, vidieť, ako funguje 3D tlačiareň aj ďalšie robotické a IT novinky. No jedno platí bez ohľadu na vývoj techniky, ktorá berie dych - ľudia sa potrebujú zabávať. Príkladom sú deti, ktoré drony až tak nezaujímali a radšej lozili po lanovej dráhe alebo kreovali vlastné nové kúsky z populárnej stavebnice. 

Čítané 299 krát
Zahlasujte
(0 hlasov)
Kategória Trenčín

Najčítanejšie správySpojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás