FLASH NEWS
SPRAVODAJSTVO:
OKRESNÝ DOPRAVNÝ INŠPEKTORÁT OR PZ V POVAŽSKEJ BYSTRICI UPOZORŇUJE MOTORISTICKÚ VEREJNOSŤ, ŽE OD PONDELKA 04.06.2018 DLHODOBO DO 31.12.2019 BUDE NA CESTE III. TRIEDY Č. 1983 V K. Ú. MILOCHOV (ČASŤ POVAŽSKEJ BYSTRICE) V KM 5,270 AŽ 5,400, LOKÁLNE V ÚSEKU CESTY POVAŽSKÁ BYSTRICA - MILOCHOV MIMO OBCE MEDZI ČASŤAMI HORNÝ MILOCHOV A DOLNÝ MILOCHOV, ÚPLNÁ UZÁVIERKA UVEDENÉHO ÚSEKU CESTY Z DÔVODU VÝSTAVBY ZÁPADNÉHO PORTÁLU TUNELA MILOCHOV.
NAJBLIŽŠIE PODUJATIA:
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA PODUJATIE „ANDER Z KOŠÍC A TEXTILANKA „, KTORÉ SA USKUTOČNÍ DŇA 19. JÚLA O 20:00 HOD. PRI FONTÁNE PRED KINOM MIER.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA KONCERT POD HOLÝM NEBOM, DŇA 20. JÚLA O 20:00 HOD. PRI FONTÁNE PRED KINOM MIER.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA COUNTRY POD HVIEZDAMI, KTORÉ SA USKUTOČNÍ DŇA 27. JÚLA O 15:30 HOD. V AMFITEÁTRI PRAZNOV.
MESTO NOVÁ DUBNICA VÁS POZÝVA NA BLUEGRASSOVÝ VEČER, DŇA 17. AUGUSTA OD 19:00 HOD. V AMFIK PUB, UL. TOPOĽOVÁ.

Trenčín má záujem o moderné smart riešenia, ktoré majú uľahčiť život či prístup k informáciám obyvateľom aj návštevníkom mesta. Prvým krokom bolo vyhlásenie súťaže, z ktorej vzišli tri víťazné projekty. 

 

Na ťahu je teraz ministerstvo hospodárstva, ktoré rozhodne, ktorý z troch projektov v Trenčíne podporí. Rozhodovať sa bude medzi Aliter Technologies, ktoré ponúklo služby pre seniorov využiteľné nielen v domovoch dôchodcov, ale aj v terénnej opatrovateľskej službe. 

Bot Media sa do výzvy zapojilo projektom smart komunikácie s občanmi prostredníctvom chatbotu, využívajúc umelú inteligenciu a tretím odporúčaným projektom je Invipo – flexibilná a otvorená platforma, ktorá integruje kľúčové informácie o meste a ich zdieľanie prostredníctvom online dashboardu a mobilnej aplikácie. 

Znie to dosť zložito, preto nás zaujímalo, čo konkrétne môžu Trenčania a návštevníci mesta pod hradom Matúša Čáka získať, v čom im navrhované riešenia uľahčia život? Návrh Bot Media napríklad v tom, že človek bude mať informácie, ktoré potrebuje, okamžite a bez ohľadu na dennú či nočnú dobu k dispozícii. Stačiť napísať otázku alebo kľúčové slovo a chatbot hneď odošle relevantnú odpoveď. Toto smart riešenie ponúka aj možnosť nahlásiť podnet, napr. spadnutý strom na ceste a sledovať jeho riešenie.

Čítané 262 krát
Zahlasujte
(1 Hlas)
Kategória Trenčín

Najčítanejšie správySpojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás