FLASH NEWS
AKTUALNE:
HEMATOLOGICKO-TRANSFÚZNE ODDELENIE NSP POVAŽSKÁ BYSTRICA MOMENTÁLNE ZÁPASÍ S NEDOSTATKOM ZÁSOB KRVI. PROSÍME DARCOV O POMOC. POTREBNÉ SÚ VŠETKY KRVNÉ SKUPINY. PRAVIDELNÉ ODBERY DARCOV KRVI SA USKUTOČŇUJÚ KAŽDÝ UTOROK A PIATOK V ČASE OD 6:30 DO 9:00 HOD.
ZBER ODZDOBENÝCH VIANOČNÝCH STROMČEKOV V PB SA BUDE VYKONÁVAŤ KAŽDÝ PONDELOK OD 28.12.2020 DO 01.03.2021
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA PRIPRAVILO ĎALŠIU NOVINKU V OBLASTI SEPAROVANÉHO ZBERU. KAŽDÁ BYTOVÁ DOMÁCNOSŤ OBDRŽÍ V NAJBLIŽŠÍCH TÝŽDŇOCH KOMPOSTOVATEĽNÉ VRECKÁ, DO KTORÝCH BUDE MÔCŤ TRIEDIŤ KUCHYNSKÝ BIOODPAD
NA SLOVENSKU SA V TERMÍNE OD 15. 2. OD 31. 3. 2021 USKUTOČNÍ SČÍTANIE OBYVATEĽOV PRVÝKRÁT V PLNE ELEKTRONICKEJ PODOBE. K SČÍTANIU BUDE STAČIŤ POČÍTAČ, MOBIL ČI TABLET
VLÁDA SCHVÁLILA KOMBINÁCIU LOCKDOWNU A ĎALŠIEHO PLOŠNÉHO TESTOVANIA. TO BUDE KONTINUÁLNE. ZAČNE SA 18. JANUÁRA A TRVAŤ BUDE DO 26. JANUÁRA. ZÁKAZ VYCHÁDZANIA VLÁDA PREDĹŽILA DO 7. FEBRUÁRA 2021. OD 27. JANUÁRA BUDE ZAMESTNANEC POTREBOVAŤ NEGATÍVNY VÝSLEDOK TESTU NA KORONAVÍRUS

TSK (493)

streda, Jan 13 2021

Sledujete reláciu VÚC

 

Trenčiansky hrad ukrýva rôzne poklady. Niektoré pochádzajú z dávnej minulosti, iné tam boli dovezené len nedávno. To sa týka aj výstav, ktoré sú na hrade dostupné pre verejnosť. Aktuálne je pre návštevníkov hradu umožnené cestovať časom a pozrieť si vývoj šliapacích autíčok. Na hrade sú ich desiatky a každé ponúka iný zaujímavý príbeh.

streda, Jan 13 2021

Sledujete reláciu VÚC

 

Koronakríza ovplyvnila aj chod Vlastivedného múzea v Považskej Bystrici. Rok 2020 bol úplne iný ako tie predošlé. Viacero akcií sa zrušilo, či presunulo na ďalší rok.

streda, Jan 13 2021

Sledujete reláciu VÚC

 

Verejnej knižnici Michala Rešetku v Trenčíne bol do užívania odovzdaný úplne nový výťah. Vďaka tejto prístavbe budú mať čitatelia bezbariérový vstup do všetkých podlaží. Súčasťou projektu bola i úprava nádvoria knižnice, kde sa pravidelne organizuje napríklad aj obľúbená letná čitáreň.   

streda, Jan 13 2021

Sledujete reláciu VÚC

 

Na ceste druhej triedy smerom na vrch Machnáč práce výrazne pokročili. Len približne 1,5 km dlhý úsek v intraviláne obce Trenčianska Teplá delí župu od ukončenia 1. a 2. etapy rekonštrukcie cesty II/516  medzi Trenčianskou Teplou a Dežericami. 

utorok, dec 29 2020

Sledujete reláciu VÚC

 

Trenčiansky samosprávny kraj odovzdal do užívania vodičom rekonštruovanú časť Orlovského mosta. Ten je tak prejazdný v plnom profile a komplikácie v doprave, ktoré tu denne nastávali sú už dnes minulosťou. 

utorok, dec 29 2020

Sledujete reláciu VÚC

 

Komenského inštitút už štyri roky ponúka možnosť 20 pedagogičkám a pedagógom kvalitné ročné vzdelávanie šité na mieru súčasným potrebám na školách. Výučba na Komenského inštitúte prebieha formou zážitkových a praktických workshopov, neformálnych rozhovorov a prednášok. Štúdium trvá jeden školský rok, počas ktorého absolvujete 6 workshopov, ktoré tematicky pokrývajú oblasti, ktoré v slovenskom školstve dlhodobo absentujú. Jedným z vybratých pedagógov, ktorý sa tento školský rok zapojil do takéhoto vzdelávacieho projektu je aj riaditeľka Obchodnej akadémie z Považskej Bystrice Katarína Dudrová.

utorok, dec 29 2020

Sledujete reláciu VÚC

 

Regionálne úrady verejného zdravotníctva v Trenčíne a Považskej Bystrici s ohľadom na aktuálnu epidemiologickú situáciu v kraji sprísnili opatrenia aj nad rámec tých celoslovenských. Zakázaný bol napríklad výdaj alkoholických nápojov či bohoslužby.

utorok, dec 29 2020

Sledujete reláciu VÚC

 

Vo vianočnom čase si treba pomáhať a oceniť náročnú prácu druhých. Preto sa vo vedení Trenčianskeho samosprávneho kraja rozhodli oceniť CSS Kolonka v Púchove. 

utorok, dec 15 2020

Sledujete reláciu VÚC

 

Považská knižnica v Považskej Bystrici sa dočkala komplexnej rekonštrukcie. Takmer storočná budova v centre mesta bola už v zlom stave. Stavebné práce tak museli byť realizované v interiéri, ale aj v exteriéri.

utorok, dec 15 2020

Sledujete reláciu VÚC

 

Poslednýkrát v roku 2020 sa zišli poslanci krajského parlamentu, aby prerokovali viacero bodov týkajúcich sa školstva, financií, zdravotníctva, či majetku kraja. Pod vedením župana Jaroslava Bašku rokovalo 36 prítomných poslancov. V úvode pracovného programu novembrovej schôdze vzali krajskí poslanci na vedomie Správu z kontroly plnenia uznesení prijatých na 25. zasadnutí z TSK a schválili návrh Plánu kontrolnej činnosti Útvaru hlavného kontrolóra TSK na prvý polrok 2021. Následne župný parlament prerokoval a schválil 11 návrhov na riešenie prebytočného majetku TSK. Župa rozširuje spektrum poskytovaných sociálnych služieb, mení sa aj výška úhrady.

Stránka 1 z 50

Najčítanejšie správySpravodajstvo v obrazoch

 
Futbalisti Mestského športového klubu v Púchove sa už niekoľko dní intenzívne pripravujú na nadchádzajúcu...
V 18. kole Slovenskej hokejovej ligy privítali hokejisti Považskej Bystrice na svojom štadióne hráčov...
Rok 2020 bol pre kultúrnu obec po celom Slovensku mimoriadne náročný a inak tomu nie je ani v začiatkoch...
Slovenská hokejová liga pokračovala aj počas vianočných sviatkov. Do akcie sa nakoniec zapojil len jeden...

Spojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás