FLASH NEWS
SPRAVODAJSTVO:
OKRESNÝ DOPRAVNÝ INŠPEKTORÁT OR PZ V POVAŽSKEJ BYSTRICI UPOZORŇUJE MOTORISTICKÚ VEREJNOSŤ, ŽE OD PONDELKA 04.06.2018 DLHODOBO DO 31.12.2019 BUDE NA CESTE III. TRIEDY Č. 1983 V K. Ú. MILOCHOV (ČASŤ POVAŽSKEJ BYSTRICE) V KM 5,270 AŽ 5,400, LOKÁLNE V ÚSEKU CESTY POVAŽSKÁ BYSTRICA - MILOCHOV MIMO OBCE MEDZI ČASŤAMI HORNÝ MILOCHOV A DOLNÝ MILOCHOV, ÚPLNÁ UZÁVIERKA UVEDENÉHO ÚSEKU CESTY Z DÔVODU VÝSTAVBY ZÁPADNÉHO PORTÁLU TUNELA MILOCHOV.
NAJBLIŽŠIE PODUJATIA:
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA PREDSTAVENIE „SMEJKO A TANCULIENKA: HIP, HIP, HURÝ“, KTORÉ SA USKUTOČNÍ DŇA 24. APRÍLA O 17:00 HOD. V KINE MIER.
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM VÁS POZÝVA NA PREDSTAVENIE DÚHALKY, KTORÉ SA USKUTOČNÍ DŇA 25. APRÍLA O 17:00 HOD. V DOME KULTÚRY.
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM VÁS POZÝVA NA STAND-UP COMEDY SHOW SILNÉ REČI, KTORÁ SA USKUTOČNÍ DŇA 26. APRÍLA O 19:00 HOD. V DOME KULTÚRY.
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM VÁS POZÝVA NA OTVORENIE HLAVNEJ SEZÓNY V DUBNICKOM KAŠTIELI, KTORÉ SA USKUTOČNÍ DŇA 28. APRÍLA OD 13:00 HOD.
MESTO PÚCHOV VÁS POZÝVA NA NEDEĽU S ROZPRÁVKOU: CHLAPČEK SYNČEK, DŇA 28. APRÍLA O 15:00 HOD. V DIVADLE PÚCHOV.
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM VÁS POZÝVA NA DIVADELNÚ HRU „A ČO JA, LÁSKA?“, KTORÁ SA USKUTOČNÍ DŇA 29. APRÍLA O 19:00 HOD. V DOME KULTÚRY.
MESTO NOVÁ DUBNICA VÁS POZÝVA NA VERNISÁŽ INTERAKTÍVNEJ VÝSTAVY „KOLMÝ RIEČNY BEH“, DŇA 29. APRÍLA O 15:00 HOD. V HISTORICKEJ MIESTNOSTI PRI MESTSKEJ KNIŽNICI.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA STAVANIE MÁJA, KTORÉ SA USKUTOČNÍ DŇA 30. APRÍLA O 16:00 HOD. PRED KINOM MIER.

TSK (325)

streda, apr 10 2019

Sledujete reláciu VÚC.

 

Deň učiteľov oslávilo vedenie TSK odovzdávaním cien Vynikajúci pedagóg Trenčianskeho samosprávneho kraja za rok 2019. Z množstva nominovaných získalo prestížne uznanie až 22 pedagógov. Vedenie odovzdalo ceny, zagratulovalo víťazom a vzdalo hold tomuto náročnému povolaniu.

streda, apr 10 2019

Sledujete reláciu VÚC.

 

Domov sociálnych služieb Adamovské Kochanovce, ktorý má sídlo v priestoroch zámku, v správe Trenčianskeho kraja prejde v najbližších mesiacoch rozsiahlou deinštitucionalizáciou. Zariadenie prechádza takýmito zmenami už viac ako 4 roky, no v tomto prípade pôjde o kompletnú výmenu priestorov pre klientov.

streda, apr 10 2019

Sledujete reláciu VÚC.

 

V Považskej Bystrici sa konala regionálna postupová súťaž Morena Morena, na ktorej sa predstavili dteské folklórne súbory z okresov Považská Bystrica, Púchov a Ilava. Súťaž v Považskej Bystrici organizovalo Považské Osvetové stredisko v PovažskeJ Bystrici.

 

streda, apr 10 2019

Sledujete reláciu VÚC.

 

Cyklotrasu v Púchove navštívil Eurokomisár Maroš Šefčovič. Spolu so županom si ńa bicykli prešli celú trasu od Púchova až do kúpeľov Nimnica.

utorok, mar 26 2019

Sledujete reláciu VÚC.

 

Na Strednej škole zdravotníckej Celestíny Šimurkovej v Trenčíne sa uskutočnila odborná konferencia botanickej farmácie. Program konferencie bol skutočne bohatý. Prvá časť bola venovaná príhovorom organizátorov a hostí, po ktorých nasledovali odborné prednášky. Tie sa týkali aktuálnej témy využívania rastlín v medicíne. Záver konferencie bol venovaný krstu knihy, ktorú odporúča Ministerstvo ako študijný materiál pre žiakov farmácie. 

utorok, mar 26 2019

Sledujete reláciu VÚC.

 

Viaceré stredné školy v kraji sa dočkajú významnej investície. Župa má v pláne zmodernizovať odborné dielne v rámci 11 stredných škôl za takmer 9,5 miliónov eur.

utorok, mar 26 2019

Sledujete reláciu VÚC.

 

Trenčianska župa financuje rozsiahlu rekonštrukciu na Trenčianskom hrade. Hneď pri príchode do priestorov nádvoria videl do minulého roka návštevník legendárny skleník, ktorý však už roky chátral. TSK sa preto rozhodlo investovať takmer 500 tisíc eur na rozsiahlu rekonštrukciu, ktorá prinesie nové priestory pre pokladne, kaviareň a samozrejme sociálne zariadenia. Tieto zmeny by mali byť vidieť už v priebehu tejto sezóny. Zároveň na hrade prebieha príprava nového južného okruhu, na ktorý bude možné prichádzať z Breziny. Túto prípravu financuje Európska únia, TSK, mesto Trenčín a cezhraničný partner. Ukončenie prác na novom okruhu bolo avizované koncom roka. 

utorok, mar 26 2019

Sledujete reláciu VÚC.

 

Župan TSK navštívil nemocnicu s poliklinikou v Považskej Bystrici, aby si pozrel, ako pokračujú práce na rekonštrukcii nemocničnej kuchyne. Tá bola už roky v havarijnom stave a tak bola potreba prestavať a vybaviť priestory úplne nanovo. 

streda, mar 13 2019

Sledujete reláciu VÚC.

 

V priestoroch Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja zorganizovalo Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky v spolupráci s Fondom na podporu umenia seminár, ktorý je zameraný na podporu nekomerčných súborov a jednotlivcov pôsobiacich v oblasti vidieckej a mestskej tradičnej kultúry.

streda, mar 13 2019

Sledujete reláciu VÚC.

 

Celoslovenská akcia Týždeň slovenských knižníc s mottom Knižnice pre všetkých, ktorú organizuje Slovenská asociácia knižníc so Spolkom slovenských knihovníkov a knižníc už po dvadsiaty-krát, pripadli v tomto roku pre Trenčiansky kraj na termín jarných prázdnin. Župné knižnice si ako tradične pripravili množstvo podujatí, a to najmä pre prázdninujúce deti.

Stránka 1 z 33

Najčítanejšie správySpravodajstvo v obrazoch

 
V 21. kole tretej ligy západ nastúpili domáci futbalisti Mestského športového klubu proti súperom...
V Považskej Bystrici sa opäť hrala medzinárodná hádzaná. Tím Slovenska posilnený o viacerých súčasných,...
Jedno z najväčších bedmintonových podujatí v kategórií do sedemnásť rokov zavítalo aj do Púchova. Akcia...
Hokejbalisti HBK PROTEF Považská Bystrica postúpili do semifinále play off extraligy hokejbalu. Rozhodli o tom...

Spojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás