FLASH NEWS
SPRAVODAJSTVO:
V TRENČÍNE OTVORILI V PONDELOK 19. JÚNA KONEČNE KÚPALISKO. PO TROCH ROKOCH TAK MAJÚ TRENČANIA OPÄŤ SVOJE MIESTO NA LETNÉ BLÁZNENIE.
POVAŽSKÁ BYSTRICA MÁ ĎALŠIE NOVÉ IHRISKO. TENTOKRÁT SA Z NEHO MÔŽU TEŠIŤ DETI ZO SÍDLISKA LÁNY.
V TRENČÍNE VYČÍŇA NEZNÁMY PÁCHATEĽ, KTORÝ LIKVIDUJE KÔRU NA STROMOCH V NAJVÄČŠEJ ČASTI MESTA – NA SÍDLISKU JUH.
NEMOCNICA S POLIKLINIKOU V POVAŽSKEJ BYSTRICI BY MALA UŽ ČOSKORO DISPONOVAŤ NOVÝM PRÍSTROJOM NA VYKONÁVANIE CHIRURGICKÝCH ZÁKROKOV.
MEDZI OBCOU MILOCHOV A MESTOM PÚCHOV V BUDÚCNOSTI VZNIKNE CESTA. PREZRADIL POSLANEC ZA MIESTNU ČASŤ JÁN KUNOVSKÝ.
NAJBLIŽŠIE PODUJATIA:
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA AKCIU POD NÁZVOM REZBÁRSKE SYMPÓZIUM, KTORÉ SA USKUTOČNÍ DŇA 2.JÚLA O 13:00 HOD. NA VRCHOLE KALVÁRIE. ORGANIZÁTORI ZÁROVEŇ UPOZORŇUJÚ, ŽE PRÍSTUPOVÁ CESTA KU KALVÁRII BUDE Z DÔVODU KONANIA AKCIE UZAVRETÁ PRE AUTOMOBILY OD 10:00 DO 19:00 HOD.
MESTO TRENČÍN A AGENTÚRA KVART VÁS POZÝVAJÚ NA NOČNÚ OPEN AIR SHOW POD NÁZVOM O OPÁTOVI ŠTEFANOVI. VYSTÚPIA ČLENOVIA VZDUŠNEJ AKROBACIE VERTIGO A MNOHO DALŠÍCH. AKCIA SA KONÁ DŇA 30. JÚNA A 1. JÚLA O 21:00 HOD. PRI LETNOM KÚPALISKU NA OSTROVE.
VMČ LÁNY, MESTO POVAZSKÁ BYSTRICA A PX CENTRUM VÁS POZÝVAJÚ NA 7.ROČNÍK PETRO-PAVLOVSKEJ SLÁVNOSTI, KTORÁ SA BUDE KONAŤ DŇA 1.JÚLA OD 11:00 HOD. NA PEŠEJ ZÓNE ULICE DUKELSKEJ, ČASŤ LÁNY.
LITERÁRNY KLUB OMEGA V TRENČÍNE A VEREJNÁ KNIŽNICA MICHALA REŠETKU V TRENČÍNE VÁS POZÝVAJÚ V RÁMCI CYKLU „PREDSTAVUJEME LITERÁTOV TRENČIANSKEHO KRAJA“ NA PREZENTÁCIU DRUHEJ BÁSNICKEJ ZBIERKY ČLENKY LK OMEGA, KTORÁ SA USKUTOČNÍ DŇA 30.JÚNA O 16:00 HOD. V SPOLOČENSKEJ MIESTNOSTI KNIŽNICE.
MESTO PÚCHOV VÁS POZÝVA NA VERNISÁŽ VÝSTAVY POĽSKEJ MALIARKY A SLOVENSKÉHO REZBÁRA A SOCHÁRA. VÝSTAVA POD NÁZVOM INFILTRÁCIA SA ZAČÍNA DŇA 21. JÚNA O 17:00 HOD. V DIVADLE VESTIBUL A POTRVÁ AŽ DO 31. AUGUSTA.

Na pondelkovom zastupiteľstve zo dňa 12. júna prerokovali považskobystrickí poslanci nasledovné body.

V úvode sa pozitívne zhodnotil záverečný účet mesta Považská Bystrica za rok 2016 s prebytkom viac ako 2,5 milióna eur. Poslanci ďalej schválili návrh na predloženie žiadosti o nenávratný finančný príspevok a schválenie spolufinancovania projektu „Vybudovanie a zlepšenie technického vybavenia odborných učební v niektorých Základných školách.
Medzi zaujímavé body programu patrilo Hospodárenie a nakladanie s majetkom Mesta Považská Bystrica, kde poslanci okrem iného podporili aj návrh na odpredaj betónového bunkra, v blízkosti CMZ. Súkromný investor má záujem zo schátraného objektu spraviť galériu a cukráreň.
Poslanci ďalej podporili návrh na vyhlásenie verejných súťaží na odpredaj niektorých objektov. Medzi ne patrí budova Vojenskej správy, reštaurácia Poľovník, kultúrne stredisko na SNP, ako aj verejné toalety na Strede.
V Interpeláciách poslancov sa riešila problematika kosenia. Poslanec za MČ Moštenec zdôraznil problém s prietokom vody v miestnom potoku a jeho povodňovými následkami, ako aj výtlky na ceste. Spomenul sa problém s tržnicou, kde sa obyvatelia sťažujú na zápach. Hovorilo sa o osude bývalej zdravotnej školy ako aj budovy Steigra.

Čítané 58 krát
Zahlasujte
(0 hlasov)
Kategória Považská Bystrica

Najčítanejšie správySpojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás