FLASH NEWS
SPRAVODAJSTVO:
V POVAŽSKEJ BYSTRICI OTVORILI PRVÚ RÝCHLO-NABÍJACIU STANICU PRE VOZIDLÁ S ELEKTRICKÝM POHONOM. IDE O JEDNU Z TROCH STANÍC, KTORÉ SA V TRENČIANSKOM KRAJI VYBUDUJÚ VRÁMCI PROJEKTU ZELENÁ ŽUPA. NOVÁ RÝCHLO-NABÍJACIA STANICA JE UNIESTNENÁ PRI OBCHODNOM CENTRE M PARK.
V TRENČÍNE Z DÔVODU ČASTÝCH DOPRAVNÝCH NEHÔD PRESUNULI NIEKTORÉ PRECHODY PRE CHODCOV. JEDNÁ SA O PRECHOD PRI BÝVALEJ ZDRAVOTNÍCKEJ ŠKOLE, PRI NÁMESTÍ SVÄTEJ ANNY A ĎALŠIE DVA NA LEGIONÁRSKEJ ULICI.
NAJSTARŠÍ VODOVOD V MESTE POVAŽSKÁ BYSTRICA REKONŠTRUUJÚ. JEDNÁ SA O NAJVIAC PORUCHOVÝ ÚSEK, KTORÝ PRECHÁDZA SÍDLISKOM SNP.
MESTO TRENČÍN VO VEĽKOM INVESTUJE DO OBNOVY ŠPORTOVÍSK. V PLÁNE JE NOVÉ HOKEJBALOVÉ IHRISKO A OBNOVA SKATEPARKU V BISKUPICIACH. MESTO NA OBNOVU VYHRADILO 40 TISÍC EUR ZO SVOJHO ROZPOČTU.
V MESTE POVAŽSKÁ BYSTRICA PRIBUDNE KONCOM AUGUSTA NA SÍDLISKÁCH A V CENTRE MESTA SPOLU 10 NOVÝCH BEZPEČNOSTNÝCH KAMIER. ĎALŠIE KAMERY BY MALI PRIBUDNÚŤ KONCOM NOVEMBRA.
NAJBLIŽŠIE PODUJATIA:
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA A PX CENTRUM VÁS POZÝVAJÚ NA PREDSTAVENIE STAND UP COMEDY PAVLA SERIŠA POD NÁZVOM PRI KASE, KTORÉ SA USKUTOČNÍ DŇA 25. AUGUSTA O 20:00 HOD. VEDĽA FONTÁNY PRI KINE MIER.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA A PX CENTRUM VÁS POZÝVAJÚ NA PREDSTAVENIE STAND UP COMEDY PAVLA SERIŠA POD NÁZVOM PRI KASE, KTORÉ SA USKUTOČNÍ DŇA 25. AUGUSTA O 20:00 HOD. VEDĽA FONTÁNY PRI KINE MIER.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA A PX CENTRUM VÁS POZÝVAJÚ NA BESEDU S AUTOROM ROZPRÁVKOVÝCH KNÍH BRAŇOM JOBUSOM, KTORÁ SA USKUTOČNÍ DŇA 26. AUGUSTA O 17:00 HOD. VEDĽA FONTÁNY PRI KINE MIER.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA A PX CENTRUM VÁS POZÝVAJÚ NA PREDSTAVENIE SKUPINY GENIUS LOCCI POD NÁZVOM SATÉNOVÉ RUKY, KTORÉ SA USKUTOČNÍ DŇA 26. AUGUSTA O 20:00 HOD. VEDĽA FONTÁNY PRI KINE MIER.
KOMUNITNÁ ORGANIZÁCIA COOLTAJNER VÁS POZÝVA NA FISH & CHIPS PIKNIK PÁRTY, KTORÁ SA USKUTOČNÍ DŇA 26. AUGUSTA O 20:00 HOD. PRE DOMOM KULTÚRY V POVAŽSKEJ BYSTRICI. OKREM DOBRÝCH HUDOBNÝCH MIXOV NEBUDE CHÝBAŤ ANI MIX ŠPECIALÍT Z GRILU.

Na pondelkovom zastupiteľstve zo dňa 12. júna prerokovali považskobystrickí poslanci nasledovné body.

V úvode sa pozitívne zhodnotil záverečný účet mesta Považská Bystrica za rok 2016 s prebytkom viac ako 2,5 milióna eur. Poslanci ďalej schválili návrh na predloženie žiadosti o nenávratný finančný príspevok a schválenie spolufinancovania projektu „Vybudovanie a zlepšenie technického vybavenia odborných učební v niektorých Základných školách.
Medzi zaujímavé body programu patrilo Hospodárenie a nakladanie s majetkom Mesta Považská Bystrica, kde poslanci okrem iného podporili aj návrh na odpredaj betónového bunkra, v blízkosti CMZ. Súkromný investor má záujem zo schátraného objektu spraviť galériu a cukráreň.
Poslanci ďalej podporili návrh na vyhlásenie verejných súťaží na odpredaj niektorých objektov. Medzi ne patrí budova Vojenskej správy, reštaurácia Poľovník, kultúrne stredisko na SNP, ako aj verejné toalety na Strede.
V Interpeláciách poslancov sa riešila problematika kosenia. Poslanec za MČ Moštenec zdôraznil problém s prietokom vody v miestnom potoku a jeho povodňovými následkami, ako aj výtlky na ceste. Spomenul sa problém s tržnicou, kde sa obyvatelia sťažujú na zápach. Hovorilo sa o osude bývalej zdravotnej školy ako aj budovy Steigra.

Čítané 121 krát
Zahlasujte
(0 hlasov)
Kategória Považská Bystrica

Najčítanejšie správySpojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás