FLASH NEWS
SPRAVODAJSTVO:
OKRESNÝ DOPRAVNÝ INŠPEKTORÁT OR PZ V POVAŽSKEJ BYSTRICI UPOZORŇUJE MOTORISTICKÚ VEREJNOSŤ, ŽE OD PONDELKA 04.06.2018 DLHODOBO DO 31.12.2019 BUDE NA CESTE III. TRIEDY Č. 1983 V K. Ú. MILOCHOV (ČASŤ POVAŽSKEJ BYSTRICE) V KM 5,270 AŽ 5,400, LOKÁLNE V ÚSEKU CESTY POVAŽSKÁ BYSTRICA - MILOCHOV MIMO OBCE MEDZI ČASŤAMI HORNÝ MILOCHOV A DOLNÝ MILOCHOV, ÚPLNÁ UZÁVIERKA UVEDENÉHO ÚSEKU CESTY Z DÔVODU VÝSTAVBY ZÁPADNÉHO PORTÁLU TUNELA MILOCHOV.
NAJBLIŽŠIE PODUJATIA:
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA BAŽANT KINEMATOGRAF V DŇOCH 19. – 22. AUGUST.
MESTO NOVÁ DUBNICA VÁS POZÝVA PREDNÁŠKU „VYZUJTE SA, PROSÍM“ PO KTOREJ BUDE NASLEDOVAŤ KONCERT BRATOV GEIŠBERGOVCOV, DŇA 22. AUGUSTA O 18:00 HOD. V PARČÍKU PRI KULTÚRNEJ BESEDE.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA PIKNIK NA FONTÁNE „ FOOD FESTIVAL“, DŇA 24. AUGUSTA OD 10:00 HOD.
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM VÁS POZÝVA NA DUBNICKÝ FOLKLÓRNY FESTIVAL, KTORÝ SA USKUTOČNÍ V DŇOCH OD 21. DO 25. AUGUSTA.
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM VÁS POZÝVA „PINK FLOYD REVIVAL“ DŇA 28. AUGUSTA O 20:00 HOD. V NÁDVORÍ KAŠTIEĽA V DUBNICI NAD VÁHOM.
MESTO PÚCHOV VÁS POZÝVA NA 44. ROČNÍK TURISTICKÉHO POCHOVDU „PÚCHOVSKÝ OKRUH ZA ZDRAVÍM“, DŇA 1. SEPTEMBRA.

V Posledných týždňoch sa obcou Domaniža šíria správy o pozorovaní medveďov veľmi blízku obce, či dokonca priamo v nej. Asi najviac rezonoval prípad, keď sa mamička s kočiarom stretla na ceste za bieleho dňa neďaleko strelnice s medveďom. 

 

Podľa odborníka z CHKO Strážovské vrchy je populácia medveďov v lokalite stabilná a o výskyte medveďov sú obce informované. Samotné medvede nie sú synantropné, čo znamená, že si svoju potravu nehľadajú pri ľudských obydliach. Práve takéto tipy medveďov sú pre ľudí nebezpečné, keďže si na prítomnosť človeka zvykli. Odborník ďalej radí, že ak chceme minimalizovať pravdepodobnosť stretu s medveďom, mali by sme sa vyhýbať neprehľadným častiam lesa. Pohyb v lese neplánovať na večerné a nočné hodiny, kedy je zver aktívna. Pri prechádzkach so psom, treba mať psa na vôdzke, aby nevyprovokoval konflikt. Najdôležitejšie preventívne opatrenie pri pohybe v lese je dať o sebe vedieť. Stačí, keď nám na batohu štrkocú kľúče alebo sa len rozprávame. Medveď má vynikajúci čuch, preto pravdepodobnosť stretu môžeme znížiť aj voňavkou, krémom alebo repelentom.

Čítané 132 krát
Zahlasujte
(0 hlasov)
Kategória Považská Bystrica

Najčítanejšie správySpojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás