FLASH NEWS
NAJBLIŽŠIE PODUJATIA:
POZÝVAME VÁS NA DOBROČINNÚ PREDAJNÚ VÝSTAVU „VÝTVARNÍCI DEŤOM“, DŇA 6. DECEMBRA O 18:00 HOD. V ZUŠ I. W. KRÁĽA.
MESTO NOVÁ DUBNICA VÁS POZÝVA NA MIKULÁŠA NA MIEROVOM NÁMESTÍ, DŇA 6. DECEMBRA O 17:00 HOD.
MESTO PÚCHOV VÁS POZÝVA NA MIKULÁŠSKY JARMOK, DŇA 7. DECEMBRA OD 10:00 HOD. NA PEŠEJ ZÓNE.
MESTO DUBNICA NAD VÁHOM VÁS POZÝVA NA KONCERT „BÍLE VÁNOCE II. LUCIE BÍLÉ“, DŇA 7. DECEMBRA O 18:00 HOD. V MESTSKEJ ŠPORTOVEJ HALE.
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA VÁS POZÝVA NA PREDSTAVENIE DIVADLO NA HOJDAČKE „SOS MIKULÁŠ“, DŇA 8. DECEMBRA O 16:00 HOD. V KINE MIER.
MESTO PÚCHOV VÁS POZÝVA NA PREDSTAVENIE HRÁČI, DŇA 10. DECEMBRA O 19:00 HOD. V DIVADLE PÚCHOV.

V Posledných týždňoch sa obcou Domaniža šíria správy o pozorovaní medveďov veľmi blízku obce, či dokonca priamo v nej. Asi najviac rezonoval prípad, keď sa mamička s kočiarom stretla na ceste za bieleho dňa neďaleko strelnice s medveďom. 

 

Podľa odborníka z CHKO Strážovské vrchy je populácia medveďov v lokalite stabilná a o výskyte medveďov sú obce informované. Samotné medvede nie sú synantropné, čo znamená, že si svoju potravu nehľadajú pri ľudských obydliach. Práve takéto tipy medveďov sú pre ľudí nebezpečné, keďže si na prítomnosť človeka zvykli. Odborník ďalej radí, že ak chceme minimalizovať pravdepodobnosť stretu s medveďom, mali by sme sa vyhýbať neprehľadným častiam lesa. Pohyb v lese neplánovať na večerné a nočné hodiny, kedy je zver aktívna. Pri prechádzkach so psom, treba mať psa na vôdzke, aby nevyprovokoval konflikt. Najdôležitejšie preventívne opatrenie pri pohybe v lese je dať o sebe vedieť. Stačí, keď nám na batohu štrkocú kľúče alebo sa len rozprávame. Medveď má vynikajúci čuch, preto pravdepodobnosť stretu môžeme znížiť aj voňavkou, krémom alebo repelentom.

Čítané 275 krát
Zahlasujte
(0 hlasov)
Kategória Považská Bystrica

Najčítanejšie správySpojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás