FLASH NEWS
AKTUALNE:
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA OZNAMUJE, ŽE MESTSKÝ ÚRAD A SOCIÁLNY TAXÍK BUDÚ V DŇOCH 27.07. do 31.07.2026 ZATVORENÉ Z DÔVODU CELOZÁVODNEJ DOVOLENKY. MATRIČNÝ ÚRAD BUDE VYBAVOVAŤ LEN ÚMRTNÉ LISTY OD 8.00 DO 12.00 HOD. VCHOD CEZ MESTSKÚ POLÍCIU. SOCIÁLNY TAXÍK BUDE OPÄŤ PREMÁVAŤ OD 03.08.2026. ĎAKUJEME ZA POCHOPENIE
MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA A PX CENTRUM VÁS SRDEČNE POZÝVAJÚ NA VÝSTAVU FOTOGRAFIÍ MIROSLAVA JEŠKA "Z MOJICH CIEST" OD 15.07. DO 15.09.2026 V KINE MIER V POVAŽSKEJ BYSTRICI. OTVORENÉ V PRACOVNÝCH DŇOCH OD 8.00 DO 16.00 HOD. A POČAS PODUJATÍ.
DUBNICKÝ KAŠTIEĽ VÁS SRDEČNE POZÝVA NA VÝSTAVU NADEŽDY JAKÚBKOVEJ "OZVENY FOLKLÓRU" OD 16.07. DO 31.08.2026 V DUBNICKOM KAŠTIELI. VERNISÁŽ SA USKUTOČNÍ 16.07. O 17.00 HOD. PRÍĎTE OBJAVIŤ JEDINEČNÝ SVET TVORBY INŠPIROVANEJ ĽUDOVOU KULTÚROU A TRADÍCIAMI.
MESTO PÚCHOV OZNAMUJE, ŽE PREVÁDZKA PREPRAVNEJ SOCIÁLNEJ SLUŽBY "SOCIÁLNY TAXÍK" A PRIJÍMANIE OBJEDNÁVOK BUDÚ OD 03.08. DO 14.08.2026 PRERUŠENÉ Z DÔVODU ČERPANIA DOVOLENKY. PREPRAVNÁ SLUŽBA A PRIJÍMANIE OBJEDNÁVOK BUDÚ OPÄŤ K DISPOZÍCII OD 17.08.2026.
MESTSKÝ ÚRAD V NOVEJ DUBNICI OZNAMUJE OBČANOM, ŽE BUDE V DŇOCH OD 27.07.2026 DO 31.07.2026 PRE VEREJNOSŤ ZATVORENÝ.

Hádzanári MŠK Považská Bystrica sa dočkali veľkého úspechu, keď po dlhých 13 rokoch ukončili dominanciu Tatrana Prešov v Slovenskom pohári. Finálový turnaj final four sa konal v Košiciach. V prvom hracom dni sa hralo semifinále, v ktorom Považkobystričania vyzvali Topoľčany. Považskobystričania zo začiatku dovolili Topoľčanom dostať sa viackrát do vedenia no v polovici prvého polčasu zápas preklopili na svoju stranu a súpera už dokázali držať na dištanc. Po výsledku 35:28 postúpili hráči MŠK do nedeľňajšieho finále.

 

Vo finále sa hráči Považskej Bystrice stretli podľa očakávania s Prešovom, ktorý bol jasným favoritom. Považskobystričania však už od úvodu držali so silným súperom krok. Dobre bránili a strieľali góly. Aj napriek tomu však Prešov vyhral prvý polčas 15:12. V úvode toho druhého začali hráči MŠK doťahovať a v polovici druhého dejstva už viedli o dva góly. Súper z Prešova pridal a opäť preklopil skóre na svoju stranu. V závere aj vďaka enormnej snahe dokázali Považskobystričania vyrovnať a zápas tak dospel do sedmičkového rozstrelu.

 

Lotéria v podobe sedmičiek bola doslova infarktovým divadlom. Považskobystričania mali v prvej sérii v závere mečbal, no Martin Kozák svoj pokus nepremenil. Išlo sa teda do druhej série, v ktorej sa do podobnej situácie ako Kozák dostal Tumidalský. Ani on mečbal nepremenil. Všetko tak bolo na brankárovi Kovačinovi, ktorý Prešovského strelca vychytal a Považská Bystrica sa mohla začať tešiť z víťazstva v Slovenskom pohári. 

Čítané 568 krát
Zahlasujte
(0 hlasov)
Kategória Šport

Najčítanejšie správy



Spravodajstvo v obrazoch

 
Bývalí motocykloví pretekári sa stretli v obci Vydrná. Pod hlavičkou Slovenskej motocyklovej federácie si tu...
Florbalisti FBK Púchov mali pred dvojzápasom proti FBK Raptors na domácej palubovke takpovediac nôž na krku. Aby...
Futbalisti Mestského športového klubu v Púchove sa aktuálne už pripravujú na jarnú časť sezóny. Tréningy...
Volejbalistky UNIZA Žilina sa v rámci 16. kola extraligy žien stretli doma s druhým tímom tabuľky VKP...

Spojte sa s nami

Odoberať novinky

Vybrali sme pre Vás